Češi milují u šperků jednoduchost

Text: Prima Žena
11. února 2020 | 15:00

Obecně jsme, my Češi, považováni za spíše konzervativní národ. Lhostejno, zda je řeč o výběru banky, potravin, oblečení anebo třeba šperků. Zajímalo nás, zda a jak se tento kolektivní rys promítá do volby snubních a zásnubních prstenů, a tak jsme se zeptali tam, kde o tom ví nejvíce.

„Když si projdeme těch téměř 20 000 prstenů, kterými jsme v roce 2019 nastávajícím manželům ozdobili prsteníčky, je zřejmé, že Češi i u šperků volí spíše konzervativně. Mezi nejoblíbenější tak stále patří jednodušší klasické modely, u žen typicky s jedním kamenem či osázené kameny po celém obvodu“, komentuje preference Čechů Martin Kubíček, majitel značky BRILAS, která je na českém trhu jedničkou ve svém oboru. 

Zásnubní prsten a snubní prsteny jsou symboly lásky a stvrzením společné cesty životem. Ani při výběru tohoto, chtělo by se říci osudového, kusu kovu, však jako národ patosu příliš nepodléháme. „Češi k výběru prstenů přistupují s chladnou hlavou. I v tak emotivní záležitosti velmi často rozhodne poměr cena-výkon, resp. pocit výhodného a pohodlného nákupu“, dodává lídr značky BRILAS, která v mnoha směrech udává trendy na českém trhu.

V poslední době se při výrobě snubních prstenů prosazují i alternativní materiály, které si Češi oblíbili. Drahé kovy tak na trhu doplnily například velmi praktické ocel a titan.

„Zejména národy na jih od našich hranic považují šperky pečetící partnerství za mimořádný symbol, a to se taktéž odráží na vyšší ceně pořizovaných prstenů. My Češi máme rádi širší volbu a rozvážnost, i díky naší národní historii býváme obezřetní. V BRILAS razíme filozofii, že pokud nechcete, nemusíte utratit mnoho, abyste sehnali krásný a kvalitní důkaz lásky,“ uzavírá Kubíček.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

EMS zeštíhlí pas

Snem mnoha žen je štíhlý pas a ploché břicho. Tenhle sen se stane skutečností více

TOP SEX A VZTAHY

Předehra je důležitá

Minimálně šestiminutová předehra je klíčem k uspokojivému milování. Pro většinu lidí více

TOP CESTOVÁNÍ

Hotely pro dospělé

Jeden známý citát stručně a nadšeně konstatuje: „Děti jsou radost!“ Ovšem nutno dodat více

TOP GURMÁN

Medvědí česnek

Obliba medvědího česneku v poslední době strmě stoupá. Aby také ne. více

TOP SPOLEČNOST

Jaro s Baletem

Poprvé od letošního znovuotevření Státní opery představí začátkem dubna soubor více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Dokonalý Valentýn

Svátek sv. Valentýna počítají zamilovaní k nejdůležitějším dnům v roce. více