V Beny úctu ke kráse podtrhují Parmigiani

Text: Prima Žena
28. března 2020 | 09:00

Pražská klenotnictví BENY se zaměřují jen na šperky a hodinky od nejprestyžnějších značek. Jednou z nich je i oceňovaná švýcarská fi rma Parmigiani Fleurier. Vznikla sice až v roce 1996, její unikátnost je však podložena zkušenos s historicky velmi cennými klenoty hodinářského umění.

parmigiani_4_PZ.jpg parmigiani_3_PZ.jpg parmigiani_1_PZ.jpg parmigiani_2_PZ.jpg parmigiani_5_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Podobně i rodinná firma Beny vystavěla svůj úspěch na nabídce toho nejhodnotnějšího, co může její zákazníky nadchnout. Příběh fi rmy započal v 70. letech minulého stole  v Chorvatsku, v 90. letech už ale zářilo její logo i v Praze. Spokojenost s kvalitou nabízeného zboží, podpořená prvotřídními službami a milým přístupem, dala vzniknout i dalším pražským šperkařským bu kům. Dnes jsou klenotnictví BENY ozdobou už tří pres žních pražských adres. Vedle Václavského nám. 52, kde sídlí rovněž dílna pro výrobu vlastních šperků a servisní opravy, vítá BENY své zákazníky také v Pařížské 8 a v Karlově 18.
 
Rovněž Švýcarský mistr hodinář Michel Parmigiani otevřel svou dílnu v 70. letech 20. stol. Světu však tehdy vládly quartzové hodinky a tradiční mechanickou hodinařinu uvrhly do velké krize. Pan Parmigiani se ale nevzdal a vypracoval se na vyhledávaného restaurátora, pod jehož rukama znovu ožívaly mistrné hodinářské kousky. V roce 1996 se pak pus l do výroby svých vlastních hodinek. Značka Parmigiani Fleurier si záhy u zákazníků vydobyla originalitou a špičkovou jakos  přední místo. Dnes pod názvem této fi rmy najdeme 5 kolekcí: Kalpa, Tonda, Toric, Ovale a nejodvážnější exkluzivní Buga   s několika patenty.  

Muže jistě osloví už hodinky z kolekce Tonda 1950. Rok narození autora časoměrných skvostů přináší v této řadě množství variant v klasickém střihu základní vizuální iden ty značky. Originalitu nositele v řadě LUNE jemně naznačí důmyslný ukazatel měsíčních fází. Společně s datumovkou se nachází v úctyhodně tenkém těle, čemuž napomáhá š hlý profi l mikro-rotoru upevněného k hlavní desce.

Na dámy u Parmigiani mysslí též, např. v mimořádně zdařilé kolekci Parmigiani Kalpa Piccola, která kombinuje luxusní materiály s originálním designem. První model značky pro ženy umocňuje jejich krásu atrak vním hranatým pouzdrem lemovaným drahými kameny. Guilloché číselníky jsou vyvedeny v rozmanitých barvách. Zvlášť podmanivé je perleťové provedení plochy ciferníku, z něhož jemně vystupují zlacené detaily určující přesný čas.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Zubní péče

Georganics představuje jedinečnou přírodní péči o zuby a dutinu ústní více

TOP CESTOVÁNÍ

Město pokladů

Harrachov - Kdybyste měli přisoudit Harrachovu nějaký výstižný titul více

TOP GURMÁN

Křupejte bez výčitek

Ochutnáte jeden, a musíte spořádat celé balení. Chipsy – symbol nezdravého jídla více

TOP SPOLEČNOST

Letní scéna Harfa

Terasy Harfa, nový multifunkční prostor na střeše Galerie Harfa v Praze – Libni, více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Krásná dlažba

Prostory jako je terasa či zahrada nejenže dotvářejí vzhled našeho domu více

Jak přežít rozvod

Máte za sebou rozvod? Pak jste právě ukončili jednu důležitou etapu. více