Batoh do města

Text: Prima Žena
21. září 2019 | 09:00

Městské batohy nápaditým řešením a krásným designem mnohdy předčí kabelky a tašky zvučných značek. Od těch, které jsou určené hlavně do přírody, se liší v mnoha ohledech, a také na ně klademe jiné nároky. Hledět bychom měli hlavně na funkčnost. Pohybujeme-li se často v „městské džungli“, budou důležité i bezpečnostní prvky.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

„Nosit si osobní věci na zádech v batohu je veskrze praktické a pohodlné, ale zvláště ve velkých městech také více rizikové kvůli možné krádeži. Mnozí výrobci už toto hledisko zohledňují a vybavují batohy určené do města různými bezpečnostními prvky. Patří mezi ně například bezpečnostní přezky, které se rychle připnou nebo odepnou, a zamknou popruh. Batoh tak můžete připnout třeba k židli v restauraci. Popruhy mohou být chráněny proti přeříznutí ocelovými lanky nebo ocelovou sítí ukrytou v těle batohu. Mezi účinná zabezpečení patří i zamykací systémy zipů nebo bezpečnostní kapsy, které zabrání načtení bankovních karet a zneužití dokladů,“ upozorňuje Vít Hruška z e-shopu 4camping.cz, který je zaměřený na sportovní a turistické vybavení do přírody.

Spolehlivý bodyguard
Pacsafe Venturesafe X 24l Backpack je vybavený mnoha bezpečnostními prvky, které brání zlodějům v odcizení vašich dokladů nebo cenností. Prvním z nich je PopNLock bezpečnostní přezka, která se rychle a spolehlivě odepne nebo připne a zamkne popruh. Aby popruhy nikdo nepřeřízl, jsou vyztuženy dvěma ocelovými lanky. Proříznutí těla batohu brání eXomesh® – skrytá ocelová síť. Batoh také disponuje Roobar® Sport zamykacím systémem zipů, díky němuž jezdce spojíte k sobě a zamknete ke kovové výztuze, a RFIDsafe® kapsou chránící proti načtení a následnému zneužití karet a dokladů. Batoh má kromě hlavní kapsy i další skryté kapsy na zip. Uvnitř naleznete kapsičky a poutka pro lepší organizaci věcí nebo oddělení na 15palcový notebook i 10palcový tablet. Na batohu jsou kromě hrudního a bederního popruhu i popruhy pro připnutí bundy a láhve s pitím.

Batoh jako peříčko
Salewa Firepad 25 BP je velmi praktický batoh s pěnovými, a tedy lehkými a vzdušnými ramenními popruhy, které oceníte nejen v horkých letních dnech. Perfektně sedí na zádech díky sofistikovanému zádovému systému Contact-Fit Flow, výhodou je EVA vložka s 3D větráním i snížená kontaktní plocha zabraňující nadměrnému pocení zad. Batoh je vybavený polstrovanou kapsou na 15" notebook s bočním přístupem – zip umístěný u zadního panelu umožňuje rychlý přístup k počítači či tabletu. Uvnitř batohu je zároveň dostatek prostoru pro věci každodenní potřeby.

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Svěží a vypnutá pleť

Caviar Of Switzerland je výjimečná kolekce produktů proti stárnutí pleti, více

TOP CESTOVÁNÍ

Město pokladů

Harrachov - Kdybyste měli přisoudit Harrachovu nějaký výstižný titul více

TOP GURMÁN

Křupejte bez výčitek

Ochutnáte jeden, a musíte spořádat celé balení. Chipsy – symbol nezdravého jídla více

TOP SPOLEČNOST

Letní scéna Harfa

Terasy Harfa, nový multifunkční prostor na střeše Galerie Harfa v Praze – Libni, více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Lékárnička na cesty

Dovolená, prázdniny a cestování patří odjakživa k sobě. Přestože to letos více