Batoh do města

Text: Prima Žena
21. září 2019 | 09:00

Městské batohy nápaditým řešením a krásným designem mnohdy předčí kabelky a tašky zvučných značek. Od těch, které jsou určené hlavně do přírody, se liší v mnoha ohledech, a také na ně klademe jiné nároky. Hledět bychom měli hlavně na funkčnost. Pohybujeme-li se často v „městské džungli“, budou důležité i bezpečnostní prvky.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

„Nosit si osobní věci na zádech v batohu je veskrze praktické a pohodlné, ale zvláště ve velkých městech také více rizikové kvůli možné krádeži. Mnozí výrobci už toto hledisko zohledňují a vybavují batohy určené do města různými bezpečnostními prvky. Patří mezi ně například bezpečnostní přezky, které se rychle připnou nebo odepnou, a zamknou popruh. Batoh tak můžete připnout třeba k židli v restauraci. Popruhy mohou být chráněny proti přeříznutí ocelovými lanky nebo ocelovou sítí ukrytou v těle batohu. Mezi účinná zabezpečení patří i zamykací systémy zipů nebo bezpečnostní kapsy, které zabrání načtení bankovních karet a zneužití dokladů,“ upozorňuje Vít Hruška z e-shopu 4camping.cz, který je zaměřený na sportovní a turistické vybavení do přírody.

Spolehlivý bodyguard
Pacsafe Venturesafe X 24l Backpack je vybavený mnoha bezpečnostními prvky, které brání zlodějům v odcizení vašich dokladů nebo cenností. Prvním z nich je PopNLock bezpečnostní přezka, která se rychle a spolehlivě odepne nebo připne a zamkne popruh. Aby popruhy nikdo nepřeřízl, jsou vyztuženy dvěma ocelovými lanky. Proříznutí těla batohu brání eXomesh® – skrytá ocelová síť. Batoh také disponuje Roobar® Sport zamykacím systémem zipů, díky němuž jezdce spojíte k sobě a zamknete ke kovové výztuze, a RFIDsafe® kapsou chránící proti načtení a následnému zneužití karet a dokladů. Batoh má kromě hlavní kapsy i další skryté kapsy na zip. Uvnitř naleznete kapsičky a poutka pro lepší organizaci věcí nebo oddělení na 15palcový notebook i 10palcový tablet. Na batohu jsou kromě hrudního a bederního popruhu i popruhy pro připnutí bundy a láhve s pitím.

Batoh jako peříčko
Salewa Firepad 25 BP je velmi praktický batoh s pěnovými, a tedy lehkými a vzdušnými ramenními popruhy, které oceníte nejen v horkých letních dnech. Perfektně sedí na zádech díky sofistikovanému zádovému systému Contact-Fit Flow, výhodou je EVA vložka s 3D větráním i snížená kontaktní plocha zabraňující nadměrnému pocení zad. Batoh je vybavený polstrovanou kapsou na 15" notebook s bočním přístupem – zip umístěný u zadního panelu umožňuje rychlý přístup k počítači či tabletu. Uvnitř batohu je zároveň dostatek prostoru pro věci každodenní potřeby.

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Skupinové cvičení

Když se v roce 1989 zvedla opona, za kterou už téměř 15 let běžel aerobik, mnoho více

TOP CESTOVÁNÍ

Dolní Morava

Vyrazte za sněhovou nadílkou na Dolní Moravu. Nezáleží na tom, jestli jste vášniví lyžaři více

TOP GURMÁN

Sýry pro vegetariány

Stále více sýrů se vyrábí za použití rostlinného syřidla, a proto jsou vhodné také více

TOP SPOLEČNOST

Práce budoucnosti

Svět práce se mění závratným tempem. Sílí důraz na neformální vzdělávání a žádané více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Desinfekce pračky

Už máte dost toho zašedlého a nepěkně vonícího prádla? Chcete z pračky místo více