C&A dělá z udržitelnosti nový standard

Text: Prima Žena
22. června 2020 | 09:00

Slovo udržitelnost se objevuje snad ve všech odvětvích průmyslu. Jak ale vypadá udržitelnost v podání módního řetězce? C&A se snaží vytvářet oblečení s ohleduplností k lidem i naší planetě.

C_A_1_PZ.jpg C_A_2_PZ.jpg C_A_3_PZ.jpg C_A_4_PZ.jpg C_A_5_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Udržitelnost neznamená jen používání udržitelnějších materiálů na výrobu oděvů, ale jedná se např. i o snižování negativních dopadů na životní prostředí, sociální programy pro pracovníky v továrnách a obnovitelnou energii v kamenných prodejnách. To co však zákazník na prodejně najde,  jsou produkty vyrobené udržitelným způsobem. Oblečení v C&A je vyrobeno z celé řady surovin, včetně přírodních vláken, jako je bavlna, len nebo vlna, ale i syntetických vláken např. polyesteru nebo umělých celulóz, jako je viskóza. Zajištění udržitelnosti znamená, že materiály jsou pěstovány a vyráběny způsobem, který šetří přírodní zdroje, respektuje přírodu a zajišťuje dobré životní podmínky v celém dodavatelském řetězci. V C&A jsou všechny tyto iniciativy označeny pod souhrnným názvem #wearthechange přímo na etiketě každého, udržitelnějším způsobem vyrobeného produktu. I samotná papírová visačka #wearthechange je vyrobena z certifikovaného papíru, což znamená, že dřevo na jeho výrobu pochází ze zodpovědně spravovaných lesů. Označení potom doplňují kulaté zelené visačky, které napoví atribut udržitelnosti.

Nejčastější z nich jsou představeny zde:
Biobavlna - téměř polovina bavlny, kterou C&A  používá, je certifikovaná organická bavlna. Cílem do konce roku 2020 je, aby všechna použitá bavlna byla udržitelnější. V C&A také zakoupíte trička a džíny z biobavlny oceněné certifikátem Cradle-to-Cradle, který zaručuje, že produkt je vyroben z bezpečných a  biologicky odbouratelných materiálů a chemikálií.

Recyklované materiály – ze starých věcí lze udělat nové. C&A používá recyklovaný nylon, recyklovaný polyester a některé džíny jsou vyrobeny z recyklované bavlny. Pomáhá tak chránit  přírodní zdroje a minimalizovat odpad.

Udržitelná vlákna – v C&A se jedná především o viskózu z odpovědně vybraných zdrojů, což znamená, že dřevo použité na výrobu viskózových vláken nikdy nepochází ze vzácných nebo ohrožených lesů.

Menší spotřeba vody - čím méně vody se na výrobu spotřebuje, tím lépe pro naši planetu. C&A inovativní  „Water-Saving-Denim“ spotřebuje až  o 65% méně vody v posledním procesu praní.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Dokonalé čistění

Při sportu je lepší zapomenout na make-up a zaměřit se hlavně na dokonalé více

TOP SEX A VZTAHY

Jak přežít rozvod

Máte za sebou rozvod? Pak jste právě ukončili jednu důležitou etapu. více

TOP SPOLEČNOST

Stezka Krkonoše

Přes 1 500 metrů dlouhá Stezka korunami stromů Krkonoše na okraji Janských Lázních více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Skincare dieta

Zatímco jsou všichni zaneprázdněni debatou o novoročních dietách, švédská skintech více