Kozačky aneb na velikosti lýtka záleží

Text: Prima Žena
7. ledna 2019 | 09:00

Dámské kozačky stojí v popředí ženského zájmu již od nepaměti. Jsou to boty, které se obouvají převážně v zimních měsících a které nejen že zahřejí, ale vyčnívají nad ostatními typy obuvi pro svou eleganci a stylovost. Jak ale vybrat ty pravé? To může být občas díky různým objemům lýtek složité.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Kozačky mohou být ležérní, elegantní, vysoké nebo polovysoké. Nabízí různé tvary, střihy, rozmanité výšky podpatků nebo celou škálu zajímavých barev a materiálů. Trh s nabídkou kozaček je dnes tak pestrý, že si jistě vybere každá žena.

Víte ale, jak takové kozačky správně zvolit a podle čeho vybírat, aby padly jako ulité? Kozačky se kromě klasického číslování dle délky chodidla značí podle obvodu lýtka. Velikosti lýtka jsou značeny od velikosti XS až po velikost XL, podobně jako je tomu u oblečení.

Velikost XS a S jsou kozačky určené pro útlý až hubený typ lýtek, takže pokud patříte mezi ženy, které si díky své štíhlé postavě těžko vybírají, zaměřte se právě nabídku úzkých kozaček.

České ženy obouvají nejčastěji kozačky s velikostí lýtka M.  Velikost M je určená pro standardní lýtko, tedy lýtko ani hubené ani plné, zkrátka tak akorát.

Na pomyslném pomezí mezi běžným a širokým lýtkem je velikost L. Pokud patříte k ženám s objemnějším lýtkem, i na vás výrobci myslí a na trhu jsou běžně dostupné kozačky velikosti XL.

Při výběru také pamatujte na kvalitu výrobku. Vždy kozačky vyzkoušejte, projděte se v nich a nebojte se prodávajícího na cokoliv zeptat. Jednu z nejširších nabídek kozaček všech šíří nabízí český rodinný obchod JADI.cz, ze kterého si můžete objednat kozačky až k vašim dveřím nebo si je přijít osobně vyzkoušet na některou z originálních prodejen JADI.cz.

www.jadi.cz
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Tvarujte tělo

Věda pokročila a v současnosti již estetická medicína nabízí zákroky, které ještě před více

TOP SEX A VZTAHY

Pravda o randění

Setkání s potenciálním romantickým či sexuálním partnerem bývá často adrenalinovou hrou více

TOP CESTOVÁNÍ

Villa Memories

Zážitky, společně strávený čas, radost a odpočinek - to jsou základní ingredience každého více

TOP GURMÁN

Grilování hovězího

S letními měsíci je nerozlučně spjato grilování. K tomu, aby byl váš kulinářský výtvor více

TOP SPOLEČNOST

Stratující projekt

Startující projekt zaměřený na podporu osvěty o atopické dermatitidě upozorňuje více

Perfektně uklizeno

Prázdninový režim pomalu končí. Vaše rodina se vrací zpět více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Polévka je grunt

„Polévka je grunt a maso je špunt,“ také jste to od babičky slýchali? více