Kozačky aneb na velikosti lýtka záleží

Text: Prima Žena
7. ledna 2019 | 09:00

Dámské kozačky stojí v popředí ženského zájmu již od nepaměti. Jsou to boty, které se obouvají převážně v zimních měsících a které nejen že zahřejí, ale vyčnívají nad ostatními typy obuvi pro svou eleganci a stylovost. Jak ale vybrat ty pravé? To může být občas díky různým objemům lýtek složité.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Kozačky mohou být ležérní, elegantní, vysoké nebo polovysoké. Nabízí různé tvary, střihy, rozmanité výšky podpatků nebo celou škálu zajímavých barev a materiálů. Trh s nabídkou kozaček je dnes tak pestrý, že si jistě vybere každá žena.

Víte ale, jak takové kozačky správně zvolit a podle čeho vybírat, aby padly jako ulité? Kozačky se kromě klasického číslování dle délky chodidla značí podle obvodu lýtka. Velikosti lýtka jsou značeny od velikosti XS až po velikost XL, podobně jako je tomu u oblečení.

Velikost XS a S jsou kozačky určené pro útlý až hubený typ lýtek, takže pokud patříte mezi ženy, které si díky své štíhlé postavě těžko vybírají, zaměřte se právě nabídku úzkých kozaček.

České ženy obouvají nejčastěji kozačky s velikostí lýtka M.  Velikost M je určená pro standardní lýtko, tedy lýtko ani hubené ani plné, zkrátka tak akorát.

Na pomyslném pomezí mezi běžným a širokým lýtkem je velikost L. Pokud patříte k ženám s objemnějším lýtkem, i na vás výrobci myslí a na trhu jsou běžně dostupné kozačky velikosti XL.

Při výběru také pamatujte na kvalitu výrobku. Vždy kozačky vyzkoušejte, projděte se v nich a nebojte se prodávajícího na cokoliv zeptat. Jednu z nejširších nabídek kozaček všech šíří nabízí český rodinný obchod JADI.cz, ze kterého si můžete objednat kozačky až k vašim dveřím nebo si je přijít osobně vyzkoušet na některou z originálních prodejen JADI.cz.

www.jadi.cz
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Výživné oleje

Nejrůznější vzácné oleje jsou důležitou součástí péče o krásu prověřenou více

TOP SEX A VZTAHY

Osudové poznání

Tak a dost! Veronika si pomyslně dupla nožkou a vymazala ho z adresáře mobilu. více

TOP CESTOVÁNÍ

Wellness a relax

Augustiniánský dům je rodinný wellness & spa hotel ****superior, více

TOP GURMÁN

Mixitella od Mixit

Hoď tam kupu oříšků, pořádnou hrst čokolády a rozmixuj. více

TOP SPOLEČNOST

Ženy v běhu

Ženy v běhu je název nové komedie, která přináší příběh čtyř žen více

Perfektně uklizeno

Prázdninový režim pomalu končí. Vaše rodina se vrací zpět více

Svátečně krásná

Každá z nás chce ve svátečních chvílích zářit. Jak na to, více

Waterdrop

Odložte ponožky a kosmetiku na jinou příležitost a dejte letos přednost více