Nahradí smartwatch klasické hodinky?

Text: Prima Žena
17. října 2018 | 15:00

Na první pohled vypadají jako běžné hodinky, pod povrchem ale ukrývají řadu chytrých funkcí. Chytré hodinky se stávají stále oblíbenějšími, nejnovější modely jsou přitom prakticky k nerozeznání od klasických, ručičkových hodinek.

smartwatch_1_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Moderní technologie dobývají svět a jejich nástupu se nevyhne ani tradiční hodinářský trh. Po rozpačitých začátcích začínají světový trh hodinek dobývat chytré hodinky, tzv. „smartwatch“, které kromě času poskytují svému majiteli řadu dalších informací. Nejedná se přitom jen o informace z mobilního telefonu. Hodinky mohou pomáhat sledovat zdravotní stav, motivovat ke změně životního stylu nebo změřit pravidelnou ranní procházku.

Vývoj chytrých hodinek, a především jejich design, zaznamenal v posledních letech obrovský pokrok. Nejnovější generace chytrých hodinek jsou na zápěstí k nerozeznání od klasických hodinek a dají se nosit po celý den, včetně slavnostních příležitostí. Displeje se zobrazením digitálních informací mohou být důmyslně ukryté pod ciferníkem a zjevit se jen v okamžiku, kdy je od hodinek požadujete, nebo když vám hodinky chtějí sdělit dodatečnou informaci.

Zatím je stále příliš brzy na zamyšlení, zda chytré hodinky v budoucnosti nahradí většinu klasických hodinek. Obdobně, jako kdysi u klasických fotoaparátů, je ale jisté, že trh klasických hodinek stojí před velkou změnou. Jak velká tato změna bude, to ukáže čas.

Tip pro vás…
Garmin vívomove jsou chytré a elegantní hodinky s klasickými ručičkami a důmyslně ukrytým displejem, které při propojení s telefonem umí zobrazit příchozí volání, sms a další notifikace. Na zápěstí ruky měří průběžně srdeční tep, míru stresu, spálené kalorie nebo míru aktivního pohybu. Edice Rose Gold v elegantní kombinaci barev je vhodná pro menší dámské zápěstí. K dostání od 4 990 Kč.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Bylinky léčí

Nachlazení, zánět spojivek ani bolest uší vám letos rekreaci na horách nepřekazí. více

TOP SEX A VZTAHY

Postelové hrátky

V novém roce budou hrát prim zejména inteligentní erotické pomůcky více

TOP CESTOVÁNÍ

Wellness a relax

Augustiniánský dům je rodinný wellness & spa hotel ****superior, více

TOP GURMÁN

Mixitella od Mixit

Hoď tam kupu oříšků, pořádnou hrst čokolády a rozmixuj. více

TOP SPOLEČNOST

TEPfactor Slapy

Pokud v televizi sledujete pevnost Boyard a říkáte si, že byste si soutěž hrozně rádi více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Vánoční dárky

Druhá adventní neděle je již za námi a než se nadějeme, budeme míchat bramborový salát více

Darujte krásu

Kvalitu pleti ovlivňuje genetický základ, složení stravy i celkové zdraví více