Nahradí smartwatch klasické hodinky?

Text: Prima Žena
17. října 2018 | 15:00

Na první pohled vypadají jako běžné hodinky, pod povrchem ale ukrývají řadu chytrých funkcí. Chytré hodinky se stávají stále oblíbenějšími, nejnovější modely jsou přitom prakticky k nerozeznání od klasických, ručičkových hodinek.

smartwatch_1_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Moderní technologie dobývají svět a jejich nástupu se nevyhne ani tradiční hodinářský trh. Po rozpačitých začátcích začínají světový trh hodinek dobývat chytré hodinky, tzv. „smartwatch“, které kromě času poskytují svému majiteli řadu dalších informací. Nejedná se přitom jen o informace z mobilního telefonu. Hodinky mohou pomáhat sledovat zdravotní stav, motivovat ke změně životního stylu nebo změřit pravidelnou ranní procházku.

Vývoj chytrých hodinek, a především jejich design, zaznamenal v posledních letech obrovský pokrok. Nejnovější generace chytrých hodinek jsou na zápěstí k nerozeznání od klasických hodinek a dají se nosit po celý den, včetně slavnostních příležitostí. Displeje se zobrazením digitálních informací mohou být důmyslně ukryté pod ciferníkem a zjevit se jen v okamžiku, kdy je od hodinek požadujete, nebo když vám hodinky chtějí sdělit dodatečnou informaci.

Zatím je stále příliš brzy na zamyšlení, zda chytré hodinky v budoucnosti nahradí většinu klasických hodinek. Obdobně, jako kdysi u klasických fotoaparátů, je ale jisté, že trh klasických hodinek stojí před velkou změnou. Jak velká tato změna bude, to ukáže čas.

Tip pro vás…
Garmin vívomove jsou chytré a elegantní hodinky s klasickými ručičkami a důmyslně ukrytým displejem, které při propojení s telefonem umí zobrazit příchozí volání, sms a další notifikace. Na zápěstí ruky měří průběžně srdeční tep, míru stresu, spálené kalorie nebo míru aktivního pohybu. Edice Rose Gold v elegantní kombinaci barev je vhodná pro menší dámské zápěstí. K dostání od 4 990 Kč.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Jarní detox

Jaro nám pomalu klepe na dveře, přivítejte ho proto s krásně svěží pokožkou. více

TOP SEX A VZTAHY

Muži ze second handu

Zamilovat se do rozvedeného muže? Může se to stát i vám. Čím starší jste, tím více

TOP GURMÁN

Nutriční fakta

Výživová expertka Gabriela Peacock Báňová, která vyvinula také svoji řadu doplňků stravy více

TOP SPOLEČNOST

Divadelní romantika

Úspěšná divadelní představení se nemusí nutně pojit pouze s velkými scénami. více

Perfektně uklizeno

Prázdninový režim pomalu končí. Vaše rodina se vrací zpět více

Ústní voda Herbadent

Klíčové pro zdraví zubů, dásní a celé dutiny ústní je primárně správné čištění zubů, více

Polévka je grunt

„Polévka je grunt a maso je špunt,“ také jste to od babičky slýchali? více