V čem vyrazit na venkovní sportování?

Text: Prima Žena
2. března 2020 | 12:00

Letošní zima je od samého začátku teplotně nadprůměrná a podle ČHMÚ se nic zásadního nezmění ani v následujících týdnech. Díky vysokým teplotám se outdoorovým aktivitám se na tuto roční dobu oddává i nebývalé množství sportovců.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Právě na kvalitní funkční oblečení jsme se vyrazili zeptat do nejnavštěvovanějšího  pražského  outletového  centra Fashion  Arena Prague  Outlet,  kde  budou mít po  celý březen pro zákazníky připravené unikátní sportovní atrakcí a slevy. Nejprve rada na úvod. Nenechte se ošálit prvními slunečními paprsky. I když se teploty pohybují okolo 10-15 stupňů  na  nulou,  s odhazováním  vrstev  zatím brzděte. Pokud  se  chcete  vyhnout  nachlazení,  dodržujte  i v nadprůměrně teplé zimě pravidlo tří vrstev. Základem každého sportovního outfitu by měla být spodní vrstva z funkčního materiálu, která přiléhá na pokožku. V těchto měsících by tedy mělo jít ideálně o triko s dlouhým rukávem a legíny. Prostřední vrstvou může být opět triko nebo mikina s dlouhým rukávem a ani mezi tímto a spodním oblečením by opět neměla být žádná vrstva. Určitě tedy nejsou vhodná stará vytahaná bavlněná trika nebo mikiny, které nedokáží vlhkost od těla odvádět ven. Právě toto je nejčastější chyba.

I  když  to  může  působit  nelogicky.  Třetí  vrstvou  může  být  i  opravdu  tenká bunda. Důležité  je,  aby  byla znepromokavého  materiálu.  Na spodní  část  těla  se  hodí lehké  tepláky  nebo bermudy.  Samozřejmě  každá zvenkovních  aktivit  má  svá  specifika.  Tomu  by  se  mělo  přizpůsobovat  i  oblečení,  které  nesmí  při  aktivitách škrtit,  tlačit  nebo  jakkoli  omezovat  rozsah  pohybu.  V případě  nejasností  ale  jistě  rádi  pomohou  asistenti v jakémkoli  obchodě,  v již  zmiňované  Fashion  Arena  Prague  Outlet  jsme  navštívili  například  obchody Nike Factory Store, Adidas, Asicsnebo Puma.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Zubní péče

Georganics představuje jedinečnou přírodní péči o zuby a dutinu ústní více

TOP CESTOVÁNÍ

Vitamin C

S příchodem letních dovolených se postupně znovu začal zvyšovat počet více

TOP GURMÁN

Křupejte bez výčitek

Ochutnáte jeden, a musíte spořádat celé balení. Chipsy – symbol nezdravého jídla více

TOP SPOLEČNOST

Jsem žena

Charitativní projekt Jsem žena #jsembohyně, za jehož vznikem stojí hudební skladatelka, více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Svěží a vypnutá pleť

Caviar Of Switzerland je výjimečná kolekce produktů proti stárnutí pleti, více

Krásná dlažba

Prostory jako je terasa či zahrada nejenže dotvářejí vzhled našeho domu více