Dvě ženy, dvě povahy, jedno léto

Text: Prima Žena
16. března 2020 | 12:00

Jaké je milovat? A jaký je pocit být milován? Jak člověk pozná a ví, že je to opravdové? V působivém prostředí bretaňského pobřeží nechává autorka bestsellerů Nina George dvě ženy znovu objevit samy sebe, jejich přání, sny, smyslnost a touhu. Román z německého originálu Die Schönheit der Nacht přeložila Dagmar Hoangová.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Krása noci, Nina George
Semestr skončil, začínají zasloužené dva měsíce volna. Claire, pětačtyřicetiletá profesorka na prestižní univerzitě, z taxíku pozorovala ženy v pařížských ulicích. Kolik tajemství zamlčují? Kolik milenců, kolik nevyplakaných slz? Kolik nevyslovených, neuskutečněných nápadů? Uznávaná pařížská etoložka po dvaadvaceti letech manželství stále víc a víc touží po tom, aby cítila, že žije, ne že pouze existuje. Devatenáctiletá Julie zase čeká na něco, co rozpálí její nitro – opojení životem, odvahu, vášnivou lásku. A protože osud píše své vlastní příběhy, právě Claire a Julie mají strávit žhnoucí léto na pobřeží Bretaně – s Claiřiným manželem Gillesem a synem Nicolasem, který je zároveň Juliiným přítelem. Zde, na konci světa, obě tak rozdílné ženy objevují opět chuť do života a spalující, mořem vonící vášeň. Nikdy už nebudou stejné jako dřív. A způsobí jejich proměnu pouze slunce, písek, moře a sůl?

„Spisovatelka Nina George je žena, která nahlíží lidem do duší,“ časopis Stories.

O autorce
Několikrát vyznamenaná, mezinárodně uznávaná autorka bestsellerů a nezávislá novinářka Nina George, narozená v roce 1973 v Bielefeldu, píše od roku 1992 romány, populárně naučné knihy, eseje, reportáže, povídky, blogy a novinové sloupky. Její román Levandulový pokoj byl přeložen do 36 jazyků a dobyl žebříky po celém světě, například newyorský seznam bestsellerů v USA. Se svým manželem, spisovatelem Jensem J. Kramerem, píše Nina George pod pseudonymem Jean Bagnol trillery z Provence. Nina Georgeová je poradkyní prezidia PEN a členkou představenstva Svazu německých spisovatelek a spisovatelů. Žije v Berlíně a Bretani.

Březnové tituly nakladatelství MOBA
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Reserved Joyful

Nové trendy v eko stylu? Není problém. Reserved nově přináší kolekci jaro/léto 2020 více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Domácí rituály

Některá období jsou náročnější než jiná jak fyzicky, tak duševně. Nezbývá tak více

TOP SEX A VZTAHY

Předehra je důležitá

Minimálně šestiminutová předehra je klíčem k uspokojivému milování. Pro většinu lidí více

TOP DOMOV

Dětské boty

Výběr vhodných botek pro naše potomky je pro zdravý vývoj jejich nožek vyloženě více

TOP GURMÁN

Medvědí česnek

Obliba medvědího česneku v poslední době strmě stoupá. Aby také ne. více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Česká síťovka

Vyrábí se od roku 1926, patří k symbolům éry socialismu, nyní se stává retro hitem více

Dokonalý Valentýn

Svátek sv. Valentýna počítají zamilovaní k nejdůležitějším dnům v roce. více