Dvě ženy, dvě povahy, jedno léto

Text: Prima Žena
16. března 2020 | 12:00

Jaké je milovat? A jaký je pocit být milován? Jak člověk pozná a ví, že je to opravdové? V působivém prostředí bretaňského pobřeží nechává autorka bestsellerů Nina George dvě ženy znovu objevit samy sebe, jejich přání, sny, smyslnost a touhu. Román z německého originálu Die Schönheit der Nacht přeložila Dagmar Hoangová.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Krása noci, Nina George
Semestr skončil, začínají zasloužené dva měsíce volna. Claire, pětačtyřicetiletá profesorka na prestižní univerzitě, z taxíku pozorovala ženy v pařížských ulicích. Kolik tajemství zamlčují? Kolik milenců, kolik nevyplakaných slz? Kolik nevyslovených, neuskutečněných nápadů? Uznávaná pařížská etoložka po dvaadvaceti letech manželství stále víc a víc touží po tom, aby cítila, že žije, ne že pouze existuje. Devatenáctiletá Julie zase čeká na něco, co rozpálí její nitro – opojení životem, odvahu, vášnivou lásku. A protože osud píše své vlastní příběhy, právě Claire a Julie mají strávit žhnoucí léto na pobřeží Bretaně – s Claiřiným manželem Gillesem a synem Nicolasem, který je zároveň Juliiným přítelem. Zde, na konci světa, obě tak rozdílné ženy objevují opět chuť do života a spalující, mořem vonící vášeň. Nikdy už nebudou stejné jako dřív. A způsobí jejich proměnu pouze slunce, písek, moře a sůl?

„Spisovatelka Nina George je žena, která nahlíží lidem do duší,“ časopis Stories.

O autorce
Několikrát vyznamenaná, mezinárodně uznávaná autorka bestsellerů a nezávislá novinářka Nina George, narozená v roce 1973 v Bielefeldu, píše od roku 1992 romány, populárně naučné knihy, eseje, reportáže, povídky, blogy a novinové sloupky. Její román Levandulový pokoj byl přeložen do 36 jazyků a dobyl žebříky po celém světě, například newyorský seznam bestsellerů v USA. Se svým manželem, spisovatelem Jensem J. Kramerem, píše Nina George pod pseudonymem Jean Bagnol trillery z Provence. Nina Georgeová je poradkyní prezidia PEN a členkou představenstva Svazu německých spisovatelek a spisovatelů. Žije v Berlíně a Bretani.

Březnové tituly nakladatelství MOBA
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Plavky léta

Léto klepe na dveře a ať už jej letos trávit doma na zahradě nebo u rybníka, více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Péče o pleť

Dermatoložka radí, jak se nejlépe starat o suchou, mastnou či kombinovanou pokožku. více

TOP SEX A VZTAHY

Jak přežít rozvod

Máte za sebou rozvod? Pak jste právě ukončili jednu důležitou etapu. více

TOP DOMOV

Dospívající děti

Na sebedůvěru dětí mají od počátku zásadní vliv matka s otcem. více

Dokonalý Valentýn

Svátek sv. Valentýna počítají zamilovaní k nejdůležitějším dnům v roce. více

Venkovní obývak

Nejznámější pařížské zahrady, Times Square či Bryant park v New Yorku více

Plánujete stítění?

V zimě už sice plánujeme letní dovolenou, ale jelikož nám není v našich domovech horko, více