I na dovolené se přezouvejte

Text: Prima Žena
11. července 2020 | 09:00

Dovolené jsou již v plném proudu a zejména pokud přeci jen zamíříte někam k moři, budete vystaveni nekonečnému množství „laciného“ zboží všemožných stánků a přímořských obchůdků.

letni_obuv_1_PZ.jpg letni_obuv_2_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

To se týká i rozličné letní obuvi, od mokasínů přes různé páskové pantofle a boty k vodě, až k solidně se tvářícím polobotkám či lodičkám v kamenných obchodech. „Pokud si chcete pořídit boty, které jsou k vaší noze zdravotně „přívětivé“ a navíc se vám nerozpadnou po první sezóně či dokonce během ní, měli byste na výběr vhodných letních bot na výlety i k vodě myslet ještě doma“, říká Dominik Šprunk, odborník ze spol. Santé, tradičního výrobce zdravotní obuvi.

Přezouvání má smysl
Nejen během běžného pracovního dne, při kolotoči domov – práce – zábava – domov, ale i na dovolené bychom se měli přezouvat do obuvi vhodné k dané činnosti. A to nejen kvůli svému pocitu a komfortu, což je jistě důležité, ale zejména kvůli zdraví. Hraní míčových her v pantoflích si koleduje o ukopnutý palec a nebo nepěkný pád. Stejně tak vyrazit na výlet do města nebo třeba do hor jen tak v nazouvácích bez pevné paty, protože je přeci „horko“, není zrovna dobrý nápad. Stejně tak ale obráceně. „Objem nohy se během dne mění a být celý den v uzavřených botách znamená, že budete mít večer nehezky oteklé nohy,“ podotýká Dominik Šprunk.

Boty na léto řešte před dovolenou
I proto bychom na výběr vhodných bot na léto měli myslet dopředu a doma. Důvodů, proč si boty vybrat v klidu a včas ještě před dovolenou, je přitom více. Jedním z nich je prostý rozdíl mezi tvarem nohou lidí v různých částech světa. „Každá bota vychází z formy – obuvnického kopyta. A každá továrna má svá a liší se dle regionu, protože lidé nemají v různých oblastech nejen planety, ale ani Evropy stejné nohy. Můžete tak s větší jistotou zkoušet třeba boty od Němců nebo Slovinců, ale např. Italové a jiné jižní státy mají nohy užší. Totéž platí pro čínské výrobky, které navíc mají i řadu jiných problémů,“ upozorňuje Dominik Šprunk.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Levi´s Tailor shop

Letním trendem je batika. Evokuje uvolněný a bezstarostný životní styl 70. let minulého více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Svěží a vypnutá pleť

Caviar Of Switzerland je výjimečná kolekce produktů proti stárnutí pleti, více

TOP DOMOV

Venkovní koberec

Zahrada je nedílnou součástí každého rodinného domu, ale i panelové domy více

TOP GURMÁN

Křupejte bez výčitek

Ochutnáte jeden, a musíte spořádat celé balení. Chipsy – symbol nezdravého jídla více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Krásná dlažba

Prostory jako je terasa či zahrada nejenže dotvářejí vzhled našeho domu více

Severský design

Mohou tradiční designové přístupy a nová perspektiva fungovat dohromady? více