Kariéra není jenom pro chlapy

Text: Prima Žena
2. června 2020 | 09:00

Až příliš mnoho žen trpí nízkým sebevědomím nejen ve chvíli, kdy si stoupnou před zrcadlo, ale také co se týká kariéry. Přinášíme rady a tipy dvou úspěšných manažerek, které se rozhodly motivovat další ženy k úspěchu.

kariera_neni_jenom_pro_chlapy_1_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Nejen ženy mají často dojem, že ono ošidné slůvko „kariéra“ je vyhrazeno jenom mužům nebo workoholičkám, které neplánují rodinu. Zástupci obou pohlaví si kladou otázku, jak je možné mít zároveň úspěch v práci i spokojený rodinný život. A bohužel mnoho žen raději na tuto otázku nehledá odpověď a zvolí si pouze jednu stranu. 

Ještě větší předsudky, pokud jde o úspěšnou kariéru žen, panují v oblasti technologických firem. Stále totiž do značné míry převládá přesvědčení, že ženy a technika si prostě „nerozumí“. Naštěstí tenhle mýtus už se celé řadě žen podařilo nabourat, když si našly práci jako programátorky, správkyně sociálních sítí nebo jako vrcholové manažerky u velkých technologických firem.

I tyto ženy ale musely nejdřív překonat nejen předsudky okolí, ale často taky samy sebe. Fiona O’Brien a Kirsten Hamstra se s těmito překážkami ale dokázaly poprat a obě nyní pracují na vedoucích pozicích ve společnosti Lenovo. O své zkušenosti a zážitky se podělily v rámci oslav letošního mezinárodního dne žen.

Ačkoliv obě pochází z rozdílných zemí, setkaly se obě s oním nepříjemným stereotypem, týkajícím se vyváženého spojení osobního života a práce. Kirsten, která žije v USA a je ředitelkou celosvětového marketingu sociálních sítí Lenova k tomu říká: „O ženách, které jsou zároveň milujícími matkami (což jsem mimochodem i já), panuje na pracovišti často stereotyp o rozdělené loajalitě. Lidé si kladou hloupé otázky jako -Může mít máma dvou dětí náročnou úspěšnou kariéru, která jí naplňuje intelektuálně, a dokáže se zároveň věnovat svojí rodině?. Když se nad tím ale zamyslíte, tak i moji kolegové mají zájmy a povinnosti mimo práci a musí je nějak spojit se svým pracovním životem a povinnostmi. Všichni se jenom snažíme vybalancovat soukromý a pracovní život tak, abychom byli spokojení a cítili se naplnění jak profesionálně, tak osobně.“

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Plavky léta

Léto klepe na dveře a ať už jej letos trávit doma na zahradě nebo u rybníka, více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Ere Perez

Ovesné mléko, červená řepa, mandlový olej nebo například rýže. více

TOP SEX A VZTAHY

Zdraví vztah

Jedním z nejčastějších důvodů rozchodu bývá nevěra. Pro mnohé ženy i muže více

TOP DOMOV

Jaro na zahradě

Sluneční paprsky, ptačí zpěv, vůně květin a čerstvý vzduch. To jsou známky jara více

TOP GURMÁN

Léto plnými doušky

Je libo skvělý letní drink? Navoďte si i v pohodlí domova tu pravou dovolenkovou více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Skincare dieta

Zatímco jsou všichni zaneprázdněni debatou o novoročních dietách, švédská skintech více

Venkovní obývak

Nejznámější pařížské zahrady, Times Square či Bryant park v New Yorku více