Lenovo ThinkBook 13s:zlatá střední cesta

Text: Prima Žena
2. října 2019 | 15:00

Značka Lenovo dlouhodobě usiluje o co nejširší portfolio zařízení, které uspokojí prakticky každého. Navíc se ráda profiluje jako průkopník nových cest a řešení, která se někdy běžným smrtelníkům mohou zdát přehnaně futuristická až nepraktická. Dnes ale zůstaneme nohama pevně na zemi a podíváme se na nový přírůstek, který leží někde na půl cesty mezi profesionálními a spotřebitelskými notebooky.

zlata_stredni_cesta_profesionalu_1_PZ.jpg zlata_stredni_cesta_profesionalu_2_PZ.jpg zlata_stredni_cesta_profesionalu_3_PZ.jpg zlata_stredni_cesta_profesionalu_4_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

ThinkBook je spojnicí dvou kategorií, ze kterých si bere pokud možno to nejlepší. Design šasi se inspiroval u modernějších ThinkPadů nejen co do vzhledu ale také odolnosti. Hliníkové tenké tělo v matně stříbrné barvě skutečně vypadá jako pravý kousek pro vysoce postaveného businessmana i když sám výrobce cílí spíše na malé a střední podniky. Větší odklon od vzhledu ThinkPadů najdete na klávesnici, kde byste marně hledali Trackpoint nebo „prohozené“ pořadí kláves Ctrl a Fn. I přestože přináší klávesnice notebooku řadu vychytávek vhodných do firemního prostředí, má také určité nešvary, které známe z běžných notebooků. O tom ale později.

Vzhled a konektory
Pokud jde o balení, ThinkBook si na nic nehraje. Nepotřebuje okrasné detaily na nebo v krabici, zkrátka jako správný profesionál jde jasně a stručně na věc. V krabici tak kromě notebooku a adaptéru najdete maximálně dvě tenké brožurky se základními informacemi. Hlavní roli tady hraje zařízení jako takové.

O tenkém profilu a krásně matném provedení už padla zmínka. Víko notebooku zřetelně do světa hlásá jméno modelu a mnohem decentněji dodává, že ThinkBook pochází z dílny Lenova. Z boku pak na uživatele čeká dvojice USB 3.0 konektorů a z druhé strany pak slot pro adaptér, HDMI, USB-C a audio konektor.

Mimochodem, právě matné provedení šasi potěší ty uživatele, kteří nesnáší nevzhledné otisky prstů na svém laptopu. Otisk prstu se ale bude hodit na čtečce zabudované do spouštěcího tlačítka notebooku. Přihlašování s ní probíhá přeci jen o něco pohodlněji než vyťukávání dlouhého hesla na klávesnici.

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Janja Prokić

Hlavním motivem nové kolekce Sadalsuud české designérky Janji Prokić více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Klíč ke zdraví

Každý den je náš organismus vystavován znečištění, stresu a dalším negativním vlivům více

TOP SEX A VZTAHY

Puberta u dětí

Jak říká Marek Eben, díky pubertě rodiče unesou to, že jejich potomci jednou více

TOP DOMOV

Údržbou kotle

Každoroční údržba nás může ušetřit jak nepříjemných překvapení s příchodem zimy více

TOP GURMÁN

Sušené maso

Řešíte občas, jakou zdravou a přitom chutnou svačinku si připravit více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Letní líčení

S příchodem teplejšího počasí a slunečních paprsků většina žen ubírá na make-upu. více