Lenovo ThinkBook 13s:zlatá střední cesta

zlata_stredni_cesta_profesionalu_1_PZ.jpg zlata_stredni_cesta_profesionalu_2_PZ.jpg zlata_stredni_cesta_profesionalu_3_PZ.jpg zlata_stredni_cesta_profesionalu_4_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Právě ta však tvoří velkou část celkového dojmu z používání. Podobně jako u celé řady moderních notebooků nejen z dílny Lenovo platí i ThinkBook daň za celkově tenký profil zařízení snížením zdvihu kláves. Možná jsem konzervativní, ale klávesy jsou pro mě nízké a hůře se na nich píše. Jde ale jen o osobní dojem, znám spoustu lidí, kteří na podobných strojích mohou klidně napsat román a nebudou mít sebemenší problém.

O něco problematičtější může být zmenšená klávesa levého Shiftu, která se dělí o své místo pod sluncem s klávesou obsahující málo používané znaky jako hvězdičku nebo zpětné lomítko. I na to se ale po pár nedokonalých kliknutích dá zvyknout.

Co rozhodně kvituji s nadšením je rozložení horní řady kláves. Funkce F1 až F12 jsou zde upozaděné a fungují pouze při stisknutí tlačítka Fn. Naopak prim zde hrají šikovnější a praktičtější funkce jako je ovládání zvuku, instantní zamknutí obrazovky, vypnutí mikrofonu nebo spuštění režimu Letadlo. Novinkou jsou pak klávesy pro rychlé přijmutí nebo odmítnutí hovoru, které se budou hodit právě v pracovním prostředí s jeho častými videokonferencemi.

Zvuk a obraz
U videokonferencí kromě šikovných kláves oceníte především jasný zvuk. Pro uživatele, kteří už nechtějí používat na každém callu sluchátka má ThinkBook překvapivě hlasité reproduktory. Jejich decentní dírkování na spodní straně notebooku ani v nejmenším nevystihuje jejich potenciál. Zvuk z nich umí být pěkně hlasitý, což se bude hodit i při přehrávání oblíbeného filmu.

1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Udržitelné materiály

Slovo udržitelnost se objevuje snad ve všech odvětvích průmyslu. více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Repromeda

Věk, ve kterém si páry pořizují prvního potomka, se rok od roku zvyšuje. více

TOP SEX A VZTAHY

Zdraví vztah

Jedním z nejčastějších důvodů rozchodu bývá nevěra. Pro mnohé ženy i muže více

TOP DOMOV

Světlo do života

Společnost ELUSIA se již mnoho let těší oblibě svých partnerů, ať už architektů, více

TOP GURMÁN

Léto plnými doušky

Je libo skvělý letní drink? Navoďte si i v pohodlí domova tu pravou dovolenkovou více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Česká síťovka

Vyrábí se od roku 1926, patří k symbolům éry socialismu, nyní se stává retro hitem více

Venkovní obývak

Nejznámější pařížské zahrady, Times Square či Bryant park v New Yorku více