Lenovo YOGA Book C930

Text: Prima Žena
29. dubna 2020 | 09:00

Bez větších rozpaků si troufneme říci, že takové zařízení jste ještě neviděli. Lenovo YOGA Book C930 je odvážný a nekonvenční míšenec, se kterým rozhodně vystoupíte z davu jiných konvertibilních zařízení.

lenovo_930_1_PZ.jpg lenovo_930_2_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Tenké 10palcové zařízení, kterému pro nedostatek jiných výrazů budeme prostě říkat notebook, váží necelé kilo a je tvořen de facto dvěma tablety spojenými k sobě víceprvkovými panty, na které jsme zvyklí od dalších produktů značky YOGA. V porovnání s předcházející generací označenou prostě názvem YOGA Book má C930 místo sekundárního grafického tabletu e-ink displej, který skýtá mnohem více zábavy než starší model. Plochu můžete používat jako klávesnici, poznámkový blok na kreslení i psaní, prostor pro psaní poznámek do výstřižků z hlavní obrazovky nebo jako čtečku elektronických knih.

Klávesnice, blok i čtečka v jednom
Právě díky e-ink technologii není rozložení klávesnice závislé na továrním nastavení. Můžete si jednoduše vybrat, jakou podobu mají mít klávesy a jaké má být jejich rozložení. Pohrát si můžete i s vizuální stránkou klávesnice a vybrat si tzv. moderní vzhled, u kterého virtuální touchpad poněkud ustoupí ve prospěch zvětšení celé klávesnice. Touchpad potom oživíte jednoduchým potažením prstů přes menší ovál na spodním okraji klávesnice. Jednoduché a funkční řešení, které dá klávesám trochu víc životního prostoru. A ten se rozhodně hodí vzhledem k tomu, jak moc jsou na sebe namačkané klávesy v levém sloupci nebo v okolí tlačítka Enter.

Pokud jde o pohodlí při psaní, jeho kvalita nás poměrně překvapila. Jistě, chybí tomu pocit manuálního stisknutí každé klávesy při psaní a ze začátku člověk píše opravdu velmi pomalu a opatrně. Nicméně po nějaké době (v řádech desítek minut) dokáže člověk bez větších problémů psát i delší texty prakticky bez chyb. Na plynulosti používání mají zásluhu i nastavení zvuku kláves a intenzity vibrací, které zdařile simulují odezvu kláves.

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Plavky léta

Léto klepe na dveře a ať už jej letos trávit doma na zahradě nebo u rybníka, více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Dokonalé čistění

Při sportu je lepší zapomenout na make-up a zaměřit se hlavně na dokonalé více

TOP SEX A VZTAHY

Zdraví vztah

Jedním z nejčastějších důvodů rozchodu bývá nevěra. Pro mnohé ženy i muže více

TOP DOMOV

Světlo do života

Společnost ELUSIA se již mnoho let těší oblibě svých partnerů, ať už architektů, více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Česká síťovka

Vyrábí se od roku 1926, patří k symbolům éry socialismu, nyní se stává retro hitem více