Luxus moderní ženy

Text: Prima Žena
2. ledna 2020 | 09:00

V poslední době se množí informace o velkém znečišťování naší planety zbytečným odpadem. Pojďme se tedy společně podívat na taje moderní ženy, která umí nahradit jednorázové produkty těmi látkovými, které zdaleka nejsou tak složité, jak by bylo na první dojem patrno.

luxus_moderni_zeny_1_PZ.jpg luxus_moderni_zeny_2_PZ.jpg luxus_moderni_zeny_3_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Kosmetický odličovací tampon
Nejedna z nás večer při odlíčení sahá po vatovém tamponu, který následně končí v odpadkovém koši. Tento jednorázový tampon můžeme nahradit velmi příjemným a praktickým látkovým kosmetickým tamponem, který šetří nejen přírodu, ale i Vaši peněženku. Péče o něj je velmi snadná, stačí dát do pračky s běžným prádlem.

Látkové vložky
Výrobě látkových menstruačních vložek jsem se asi rok bránila", vypráví s úsměvem o dnes tolik oblíbeném produktu jedna z výrobkyň látkových vložek, paní Petra. "Byla jsem zásadně proti něco takového používat a neuměla jsem si představit, že budu prodávat něco, co nepoužívám a co jsem si nevyzkoušela." Po velké poptávce se rozhodla, že přání zákaznic vyhoví. Všechny verze látkových vložek byly navrženy samotnými ženami, aby vyhovovaly co nejvíce jejich potřebám. Finální verze všech variant si i sama majitelka ze zvědavosti vyzkoušela... a už u nich zůstala. Pocit v přírodním materiálu je zkrátka nesrovnatelný.

Péče a skladování
Největší otazníky přináší téma péče a skladování použitých látkových vložek. Navzdory bujarým představám je však realita podstatně jednodušší. V případě využití vložek během menstruace je vhodné spláchnout krev z použité vložky pod proudem studené vody a přesunout do nepromokavého pytlíku či rovnou do pračky a vyprat.

Prevence a léčba mykóz
Látkové vložky mohou fungovat i jako prevence proti mykózám. Časté používání intimních jednorázových vložek může při současném používání těsného prádla způsobovat zapařování a snadnější množení bakterií. Výsledkem můžou být záněty či mykózy, které díky prodyšnosti látkových vložek nejsou časté.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Udržitelné materiály

Slovo udržitelnost se objevuje snad ve všech odvětvích průmyslu. více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Repromeda

Věk, ve kterém si páry pořizují prvního potomka, se rok od roku zvyšuje. více

TOP SEX A VZTAHY

Jak přežít rozvod

Máte za sebou rozvod? Pak jste právě ukončili jednu důležitou etapu. více

TOP DOMOV

Severský design

Mohou tradiční designové přístupy a nová perspektiva fungovat dohromady? více

Skincare dieta

Zatímco jsou všichni zaneprázdněni debatou o novoročních dietách, švédská skintech více

Dokonalý Valentýn

Svátek sv. Valentýna počítají zamilovaní k nejdůležitějším dnům v roce. více

Tančírna

Jak přečkat období dlouhých zimních večerů a vytahaných svetrů, když nás televizní více