Mistrovské grilování s tím pravým grilem

Text: Prima Žena
17. července 2020 | 09:00

Grilování neodmyslitelně patří k letním měsícům. Při výběru správného grilu ale budete moci grilovat i mimo sezónu třeba doma na balkóně. Gurmánské zážitky si pak užijete za každého ročního období. V čem se liší gril na dřevěné uhlí, plynový a elektrický gril? A jakých chyb se při přípravě jídla na grilu vyvarovat? Přečtěte si tipy odborníka z Hornbachu a vyberte si ideální gril pro vás.

mistrovske_grilovani_2_PZ.jpg mistrovske_grilovani_3_PZ.jpg mistrovske_grilovani_4_PZ.jpg mistrovske_grilovani_5_PZ.jpg mistrovske_grilovani_6_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Kdo by neměl rád grilovačku? Rozšířené přípravě jídla na mřížce nad ohněm můžeme vděčit karibskému kmeni indiánů, kteří si maso upravovali pomocí nástroje zvaného „barbacoa“, ze kterého známe dnešní „barbecue“ či zkráceně „BBQ“. Postupně přicházeli vynálezci s uhelnými briketami, dřevěným uhlím až k plynovým a infračerveným grilům. V dnešní době je jich k dostání nepřeberné množství. Jaký typ bude nejlepší právě pro vás?

Gril na dřevěné uhlí
Příprava jídla na otevřeném ohni je čirá romantika. Představte si ten pocit, když vysypete z pytle dřevěné brikety nebo uhlí, sáhnete po vhodném podpalovači a škrtnete zápalkou. Pomocí uhlí a briket je snadnější dosáhnout vysokých teplot, které jsou ideální pro zapékání – to je ovšem možné pouze s uzavřenými kotlovými grily, které nabízí například značka Tenneker. „Dřevěné uhlí se narozdíl od briket snadněji zapaluje a nezůstane po něm tolik popela. Spotřebujete ho však více než dřevěných briket. Oheň a žár je potřeba udržovat a správně regulovat,“ vysvětluje David Benda, odborník z oddělení zahrady v projektových marketech Hornbach. Znalci oceňují především typicky kouřovou chuť, která vzniká pouze na žáru z dřevěného uhlí. Ta se naplno projeví zejména u klobás a grilované zeleniny. Grily na dřevěné uhlí jsou dobrými společníky při grilování pod širým nebem.


« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Levi´s Tailor shop

Letním trendem je batika. Evokuje uvolněný a bezstarostný životní styl 70. let minulého více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Suchá pokožka

Teplé počasí je konečně tu a my se můžeme s chutí oddat letním radovánkám více

TOP DOMOV

Zvelebení balkónu

Nemáte zahradu, ale přesto byste si rádi vytvořili vlastní venkovní oázu, kam více

TOP GURMÁN

Křupejte bez výčitek

Ochutnáte jeden, a musíte spořádat celé balení. Chipsy – symbol nezdravého jídla více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Diamantový příběh

Gabriela Dědičová pracuje v oboru DIAMANTŮ přes 10 let. Svoji kariéru začínala více