Nahradí hodinky platební karty?

Text: Prima Žena
12. prosince 2018 | 12:00

Po platbách chytrým telefonem přichází na trh platby v hodinkách. Jedním z prvních je značka Garmin, která vyrábí hodinky pro sportovce. Hodinky v sobě nesou informace o běžné platební kartě a při platbě nevyžadují přítomnost telefonu ani platební karty. Platba je přitom pohodlná a bezpečná.

nahradi_hodinky_platebni_karty_1_PZ.jpg nahradi_hodinky_platebni_karty_2_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Bezpečnější, než platební karty
Zjednodušeně si platby v hodinkách můžete představit tak, že hodinky pracují s otiskem klasické platební karty. Ve skutečnosti je to složitější, hodinky využívají nové platební technologie, tzv. „tokenů“, která poskytuje při platbě vyšší zabezpečení, než běžné platební karty. Hodinky si totiž s platebním terminálem nikdy nevyměňují kompletní informace o platební kartě, jako jsou její číslo nebo platnost. V České republice představila platby Garmin Pay jako první Moneta Money Bank, jejíž karty můžete v hodinkách již dnes používat.

Hodinky jsou nejblíže platebnímu terminálu
Samotná platba hodinkami probíhá podobně jako s běžnou platební kartou jen s tím rozdílem, že hodinky nemusíte hledat v kabelce nebo peněžence. Hodinky na zápěstí jsou při platbě nejblíže k terminálu a po platbě hodinky nemusíte uklízet ve spěchu před tím, než si odeberete nákup. Využití hodinek pro platby je zvláště výhodné při sportování a v případech, kdy s sebou nosíte minimum věcí. S hodinkami můžete platit všude tam, kde je k dispozici bezkontaktní platební terminál, tedy nejen v obchodech, ale také při parkování, zakoupení jízdenky na MHD, lístku do kina nebo například na sjezdovce či koupališti.

Vyzkoušejte placení hodinkami v praxi
Garmin vívoactive3 jsou chytré a všestranné, sportovní GPS hodinky s podporou bezkontaktních plateb Garmin Pay. Umí podrobně změřit a zaznamenat běh, jízdu na kole, plavání, lyžování, golf a řadu dalších sportů. Při propojení s telefonem umí hodinky zobrazit příchozí volání, sms a další notifikace. Jsou lehké, elegantní a dají se nosit nejen na sport, ale i do práce nebo do společnosti. Cena od 5 990 Kč.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Kolekce Reserved

Nejnovější denim kolekce značky Reserved se veze na vlně melancholie více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Bioaroma

Přírodní, ručně a s láskou vyráběná kosmetika Bioaroma přináší praktickou více

TOP SEX A VZTAHY

Buďte dámou

Dnešní uspěchaná doba očekává od žen, že si budou počínat odhodlaně a energicky. více

TOP DOMOV

Péče o šperky

Krásný šperk se stává naší součástí, a tak není divu, že se nám ho vůbec nechce sundávat. více

TOP GURMÁN

Výrazný sýr

Recept na tento čedar vymyslela v roce 1861 jistá Ivy Clothier. více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Perfektně uklizeno

Prázdninový režim pomalu končí. Vaše rodina se vrací zpět více