Přírodní svíčky a vosky do aromalamp

Text: Prima Žena
21. března 2018 | 12:00

Většina běžných svíček je vyrobena z parafínového vosku, přitom parafín je ropný odpadní produkt, který musí být dezodorizován a chemicky bělen, než ho jsme schopni přetvořit ve vosk. Při spalování vytváří vysoce toxický benzen a toluen. Naštěstí existují svíčky vyráběné z obnovitelných zdrojů, které nejenže jsou šetrnější k životnímu prostředí, ale hlavně k vašemu zdraví.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Sójová přírodní svíčka slovenského výrobce JEMNÔ je zdravější alternativou ke klasickým parafínovým svíčkám či voskům. Svíčka je ručně odlévaná a bez přidaných barviv. Během hoření se postupně do místnosti uvolňuje příjemná, jemná vůně čistých éterických olejů, která má  aromaterapeutické účinky na tělo i mysl.

Jak se vyrábí vonné svíčky? 
Většina svíček je vyrobena z parafínového vosku. Parafín je ropný odpadní produkt, který musí být dezodorizován a chemicky bělen, než jsme ho schopni přetvořit ve vosk. Při spalování vytváří vysoce toxický benzen a toluen (oba jsou známé karcinogeny). Ve skutečnosti jsou toxiny uvolňované z parafínových svíček stejné jako u výpalů nafty. Ačkoliv se jeví jako bezpečné, jsou parafínové svíčky velkým znečišťovatelem ovzduší. Navíc mnoho vonných svíček má knoty, které obsahují těžké kovy jako je olovo, a dokonce i několik hodin hoření může ve vzduchu vytvořit hladiny těžkých kovů, které jsou mnohem vyšší než přijatelné limity.  Další toxické chemikálie, které mohou být přítomny v parafínové směsi a uvolňovány při spalování, zahrnují: aceton, trichlorfluormethan, sirovodík, butanon, trichlorethan, trichlorethan, tetrachlormethan, tetrachlorethan, chlorbenzen, ethylbenzen, cyklopentan.

Svíčky ze sóji a včelího vosku
Naštěstí existují varianty vyráběné z obnovitelných zdrojů, které nejenže jsou šetrnější k životnímu prostředí, ale hlavně k vašemu zdraví. Už se vám někdy stalo, že nádoba, ve které je svíčka uložena, byla po dohoření celá černá? Parafínové svíčky spalováním produkují značné množství černých sazí, které se shromažďují na nádobě a jsou jasným důkazem o uvolňování oxidu uhličitého do vzduchu. Oproti svíčkám z parafínového vosku obsahují přírodní svíčky jen velmi málo uhlíku, což znamená, že při jejich spalování nevznikají téměř žádné saze. Ty se mohou usazovat nejen na vašem nábytku, ale hlavně na vašich plicích.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Buďte jedinečná

Každá žena touží po tom být jedinečná a nezáleží na tom více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Kavitační přístroje

Na českém trhu vznikl nový e-shop s kavitačními přístroji, více

TOP SEX A VZTAHY

Sexuální dominance

Líbí se vám představa, že svého partnera přivážete k posteli a budete si s ním hrát? více

TOP DOMOV

Roleta Larra

V září tohoto roku rozšířila společnost ISOTRA portfolio interiérových rolet více

TOP GURMÁN

Zdravé cukrovinky

Vitamínové a multivitamínové cukrovinky zn. VIVIL to je záruka 116 let dlouhé tradice více

Jemné a hřejivé …

Když přijdou první známky zimy, hledáme ztracený pocit tepla. více

Parfémový hit

Dá se ještě vůbec vylepšit bestseller jakým je bez pochyb vůně z řady Euphoria? více

Hravé rozvíjení

Žádný rodič nechce zanedbat nic, co se týká zdravého vývoje dítěte. více