Proměňte pátek třináctého ve šťastný den

Text: Prima Žena
10. března 2020 | 09:00

Pátek třináctého považuje mnoho lidí za den, kdy se smůla doslova lepí na paty. Dost k tomu přispěly nešťastné historické záležitosti, pranostiky a pověry, které se s tímto datem pojí. Kromě biblických ran, přírodních katastrof či tragických událostí nebiblických rozměrů se v pátek 13. stalo i pár věcí, které nezpůsobily konec světa, možná ho i trochu vylepšily. Přečtěte si 5 důvodů, proč pátek 13. může být i šťastným dnem.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

1.    Neuvěřitelné životní štěstí
V pátek 13. 8. 2010 ve 13:13 hod uhodil blesk do 13letého chlapce v Anglii. A skoro nic se nestalo. Byla z toho jen mírná popálenina a ze zranění se brzy plně zotavil. Neštěstí, které mívá často fatální následky, se tentokrát proměnilo v pořádnou kliku. 

2.    Zlatí hoši z Nagana
V pátek 13. února 1998 český hokejový národní tým zvítězil v první bitvě zimních olympijských her, porazil Finsko 3:0 a vydal se tak na cestu k olympijskému zlatu. Málokdo ví, že jedna z nejvzpomínanějších chvilek českého sportu se stala právě v pátek 13.

3.    Narození génia filmu
Kdy jindy než v pátek 13. by se měl narodit mistr hororu Alfred Hitchcock? Konkrétně šlo o symbolické datum 13. 8. 1899. Je sice pravdou, že jeho filmy tolik o štěstí nebyly, ale své šťastné publikum tohoto žánru si přece jen získal.

4.    Sázkaři milují číslo 13
Pátek 13. je téměř takový sázkařský svátek. Například společnost Sazka na tento den pravidelně zařazuje mimořádné slosování Sportky. Navíc je velice populární i samotné číslo 13, které za své oblíbené označuje až pětina sázkařů.

5.    I v tento den se vyhrává
V pátek 13., konkrétně 13. 9. 2019 šťastný výherce správně tipnul online všech šest čísel ve Sportce a vyhrál krásných 25 601 111 Kč. A o pár měsíců později, v pátek 13. 12. 2019 si sázející z Prahy zajistil 15 489 891 Kč v mezinárodní loterii Eurojackpot.

To už docela svědčí o tom, že s pátkem 13. to tak zlé nebude, co myslíte? A skvělý den si z něj můžete udělat i vy. Co třeba vyzkoušet novou loterii Šťastné datum, ve které sázíte na konkrétní den, měsíc i rok? Díky tomu vám může na konto přistát rovný milion. 
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Reserved Joyful

Nové trendy v eko stylu? Není problém. Reserved nově přináší kolekci jaro/léto 2020 více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Domácí rituály

Některá období jsou náročnější než jiná jak fyzicky, tak duševně. Nezbývá tak více

TOP SEX A VZTAHY

Předehra je důležitá

Minimálně šestiminutová předehra je klíčem k uspokojivému milování. Pro většinu lidí více

TOP DOMOV

Zápis do školy

Tisíce předškoláků čeká v dubnu zápis do první třídy. Zatímco někteří už se nemohou více

TOP GURMÁN

Medvědí česnek

Obliba medvědího česneku v poslední době strmě stoupá. Aby také ne. více

Skincare dieta

Zatímco jsou všichni zaneprázdněni debatou o novoročních dietách, švédská skintech více

Dokonalý Valentýn

Svátek sv. Valentýna počítají zamilovaní k nejdůležitějším dnům v roce. více

Tančírna

Jak přečkat období dlouhých zimních večerů a vytahaných svetrů, když nás televizní více