Valentýn v podání Čechů

Text: Prima Žena
13. února 2020 | 15:00

Svatého Valentýna slaví čím dál více Čechů. Podle průzkumu realizovaného pro obchody Albert svátek zamilovaných oslavilo v minulém roce více než 60 procent žen a mužů a jinak tomu nebude ani letos. Se svým partnerem nebo partnerkou se pravidelně obdarují čokoládou, květinami, šperky nebo si společně užijí romantickou večeři. Za valentýnské nákupy Češi loni utratili průměrně 930 korun.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Svátek zamilovaných slaví až dvě třetiny Čechů. Výsledek průzkumu potvrzují i nákupní data. V období tohoto svátku výrazně roste zájem o čokoládové výrobky, květiny, šperky a šumivá vína. Ženy dávají přednost dárku v podobě květin, čokolády, šperku či večeře, muži naopak nepohrdnou alkoholickými nápoji.

Květiny všeho druhu v červené, růžové nebo bílé barvě
Tím nejčastějším, co si Češi na Valentýna darují, jsou právě květiny. Ty plánuje koupit až polovina mužů. „Mezi nejoblíbenější prodávané květiny patří stále červené růže, tulipány a lilie. Pravidelně zaznamenáváme rapidní nárůst prodeje řezaných květin až o 90 procent oproti běžnému dni. V našich obchodech jsou velmi žádané i tematické hrnkové variace. Připraveny máme oblíbené orchideje, růže nebo bromélie ve valentýnském přebalu,“ dodává Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert. Loňská útrata za květiny stoupla 14. února až o 750 procent oproti běžnému dni. Podle platební společnosti Visa za ně čeští spotřebitelé utratili až devětkrát více než obvykle.

Oblíbeným dárkem na Valentýna jsou podle údajů společnosti Visa také sladkosti jako čokolády a bonboniéry. Právě prodejci cukrovinek zaznamenali minulý rok 50procentní nárůst útrat. Dokládají to i statistiky z obchodů Albert „Při porovnání jednotlivých let jsme zjistili, že dochází k nárůstu prodeje čokoládových bonboniér, čokolád a lízátek ve tvaru srdce a ostatních cukrovinek spojených se svatým Valentýnem o desítky procent,“ dokládá Jiří Mareček.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Sneakers Reebok

Reebok uvádí na trh očekávané sneakers Zig Kinetica, zcela novou siluetu, více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Angelys Pear

Angelys Pear, zimní odrůda hrušky pěstovaná v údolí řeky Loiry, více

TOP SEX A VZTAHY

Dokonalý Valentýn

Svátek sv. Valentýna počítají zamilovaní k nejdůležitějším dnům v roce. více

TOP DOMOV

Čistý vzduch

Viry a bakterie, alergeny v podobě prachu, pylu, plísní či odumřelých kožních buně více

TOP GURMÁN

Víno a maso

Lámete si hlavu, jaké víno se hodí k určitému druhu masa? Máme pro vás několik více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Česká síťovka

Vyrábí se od roku 1926, patří k symbolům éry socialismu, nyní se stává retro hitem více

Plánujete stítění?

V zimě už sice plánujeme letní dovolenou, ale jelikož nám není v našich domovech horko, více