Valentýn v podání Čechů

Text: Prima Žena
13. února 2020 | 15:00

Svatého Valentýna slaví čím dál více Čechů. Podle průzkumu realizovaného pro obchody Albert svátek zamilovaných oslavilo v minulém roce více než 60 procent žen a mužů a jinak tomu nebude ani letos. Se svým partnerem nebo partnerkou se pravidelně obdarují čokoládou, květinami, šperky nebo si společně užijí romantickou večeři. Za valentýnské nákupy Češi loni utratili průměrně 930 korun.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Svátek zamilovaných slaví až dvě třetiny Čechů. Výsledek průzkumu potvrzují i nákupní data. V období tohoto svátku výrazně roste zájem o čokoládové výrobky, květiny, šperky a šumivá vína. Ženy dávají přednost dárku v podobě květin, čokolády, šperku či večeře, muži naopak nepohrdnou alkoholickými nápoji.

Květiny všeho druhu v červené, růžové nebo bílé barvě
Tím nejčastějším, co si Češi na Valentýna darují, jsou právě květiny. Ty plánuje koupit až polovina mužů. „Mezi nejoblíbenější prodávané květiny patří stále červené růže, tulipány a lilie. Pravidelně zaznamenáváme rapidní nárůst prodeje řezaných květin až o 90 procent oproti běžnému dni. V našich obchodech jsou velmi žádané i tematické hrnkové variace. Připraveny máme oblíbené orchideje, růže nebo bromélie ve valentýnském přebalu,“ dodává Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert. Loňská útrata za květiny stoupla 14. února až o 750 procent oproti běžnému dni. Podle platební společnosti Visa za ně čeští spotřebitelé utratili až devětkrát více než obvykle.

Oblíbeným dárkem na Valentýna jsou podle údajů společnosti Visa také sladkosti jako čokolády a bonboniéry. Právě prodejci cukrovinek zaznamenali minulý rok 50procentní nárůst útrat. Dokládají to i statistiky z obchodů Albert „Při porovnání jednotlivých let jsme zjistili, že dochází k nárůstu prodeje čokoládových bonboniér, čokolád a lízátek ve tvaru srdce a ostatních cukrovinek spojených se svatým Valentýnem o desítky procent,“ dokládá Jiří Mareček.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Jak z osmdesátek

Levi’s® se vrací k trendu 80. let „čím větší, tím lepší“, který reprezentují více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

EMS zeštíhlí pas

Snem mnoha žen je štíhlý pas a ploché břicho. Tenhle sen se stane skutečností více

TOP SEX A VZTAHY

Předehra je důležitá

Minimálně šestiminutová předehra je klíčem k uspokojivému milování. Pro většinu lidí více

TOP DOMOV

Zábavná tělocvična

Nevíte už, jak zabavit děti doma? A zároveň byste jim rádi dopřáli trochu pohybu? více

TOP GURMÁN

Klidná chvilka

Nikdy nepodceňte šálek dobrého horkého čaje! Kvalitní čaj totiž dokáže zlepšit den, u více

Skincare dieta

Zatímco jsou všichni zaneprázdněni debatou o novoročních dietách, švédská skintech více

Česká síťovka

Vyrábí se od roku 1926, patří k symbolům éry socialismu, nyní se stává retro hitem více

Tančírna

Jak přečkat období dlouhých zimních večerů a vytahaných svetrů, když nás televizní více