Vybíráte sluchátka na sport?

Text: Prima Žena
20. února 2020 | 09:00

Aktivní pohyb je pro mnoho lidí neodmyslitelně spojen s hudbou. Správně zvolený playlist pomáhá totiž překonat vyčerpání a téměř každého motivuje k vyšším výkonům. To platí při všech individuálních sportech, ať už se jedná o cvičení ve fitku nebo běh. Pro ty, kterým hudba pomáhá překonávat pravidelně sama sebe, přinášíme několik rad k výběru sluchátek.

vybirate_sluchatka_pro_sport_1_PZ.jpg vybirate_sluchatka_pro_sport_2_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Hudba má moc. Dokáže nejen zklidnit a uspat, ale také vybudit k vyšším výkonům při sportu. Proto je pro mnoho lidí běh, návštěva fitka nebo jiná sportovní aktivita neodmyslitelně spojena s poslechem muziky. K tomu, aby byl kýžený efekt co největší, je třeba dbát na výběr správných sluchátek optimalizovaných pro aktivní pohyb. Jak vybírat?  

Nejdůležitější: musí pevně držet v uších
Žádná hudba pro vás nebude motivací, pokud budete každou minutu zastrkávat uvolňující se sluchátka zpět do uší. Navíc, pokud vypadnou, hrozí vysoká pravděpodobnost jejich poškození. Pravidlo číslo jedna při výběru sluchátek pro sport tedy zní: nesmí se uvolňovat z uší ani při rychlém běhu či jiných otřesech. Ze všech typů sluchátek se pro sport nejvíce hodí takzvané špunty. Jedná se o malá sluchátka do uší zakončená silikonovými koncovkami, které uši doslova ucpou (odtud i jejich označení). Pokud to se sportováním myslíte vážně, poohlédněte se po sluchátkách s rozšířeným způsobem uchycení, označených přímo jako „sportovní“. Některá z nich mají kabely vedeny kolem uší, jiná využívají speciální „zobáčky“ na silikonových koncovkách k tomu, aby se do ušního boltce takříkajíc zašroubovala. Druhý, dnes populárnější způsob, používají například sportovní modely sluchátek od Bose nebo Pioneer.

Bezdrát je pohodlnější, kabelovým nedojde baterka
Na výběr jsou ve skutečnosti tři varianty, protože bezdrátová sluchátka se dále dělí. Historicky starší variantou jsou ta, která mají přece jen kus kabelu spojující pravou a levou část. Některá z nich mají na kabelu praktický kolíček, který připnete za krkem k tričku a zamezíte tak jejich nenadálé ztrátě. Nejkomfortnější jsou však absolutně bezdrátové modely. Jako příklad lze uvést Bose SoundSport Free.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Hodinky Parmigiani

Pražská klenotnictví BENY se zaměřují jen na šperky a hodinky od nejprestyžnějších značek. více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Nutriční poradenství

Během vypuknutí viru Corona dostáváme spoustu zpráv o tom, co můžete udělat více

TOP SEX A VZTAHY

Předehra je důležitá

Minimálně šestiminutová předehra je klíčem k uspokojivému milování. Pro většinu lidí více

TOP DOMOV

Zápis do školy

Tisíce předškoláků čeká v dubnu zápis do první třídy. Zatímco někteří už se nemohou více

TOP GURMÁN

Klidná chvilka

Nikdy nepodceňte šálek dobrého horkého čaje! Kvalitní čaj totiž dokáže zlepšit den, u více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Skincare dieta

Zatímco jsou všichni zaneprázdněni debatou o novoročních dietách, švédská skintech více

Česká síťovka

Vyrábí se od roku 1926, patří k symbolům éry socialismu, nyní se stává retro hitem více