Životní úklid: Které věci jsou důležité

Text: Prima Žena
4. května 2018 | 15:00

Švédce Margaretě Magnussonové je 83 let a o životě ví hodně. Jako matka pěti dětí (a babička osmi vnoučat) musela organizačně zvládnout velkou domácnost. S manželem, obchodním zástupcem švédské společnosti, se často stěhovali.

zivotni_uklid_1_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Během času začali její blízcí postupně odcházet a bylo na ní, aby se zhostila vyklízení pozůstalosti po rodičích svého manžela, pak po svých rodičích a nakonec po svém manželovi.

Rozhodla se přestěhovat z prostorného domu na pobřeží na severu Švédska do dvoupokojového bytu ve Stockholmu. „Už jsem vyklízela po tolika lidech, že si nedovedu představit, že bych někomu připravila to prokletí, aby musel vyklízet po mně“, říká pragmatická charizmatická Švédka.

Svoje zkušenosti se paní Magnussonová rozhodla sepsat do knížky, která v češtině vyšla jako Životní úklid. V krátkých kapitolách se zabývá různými tématy souvisejícími s vyklízením, přidává anekdoty o tom, jak s manželem a dětmi cestovali, dělí se o zkušenosti ze svého života, dokonce přidá i pár švédských receptů. I když píše velmi věcně a možná až moc pragmaticky, vyznění knížky je uklidňující a povzbuzující zároveň. Je na každém, kolik předmětů si chce nechávat. Důležité je, že k tomu máte důvod.

Možná Vás napadne souvislost s knihou o uklízení od Marie Kondo. Ale zatímco Marie Kondo cílí na efektivitu u mladých pracujících lidí, kteří si chtějí lépe zorganizovat svůj prostor, Margareta Magnussonová se zaměřuje na širší rodiny a uvažuje s ohledem na ostatní. Její filosofií je obklopit se jen věcmi, co máte rádi. A všeho, co se vám nelíbí, doporučuje rychle se zbavit.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Italské látky

Vyberte si u nás z látek od předních italských výrobců, více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Kolagen pro krásu

Pro lidské tělo je kolagen nepostradatelný – vytváří základ vaziva více

TOP SEX A VZTAHY

Mluvte s dětmi

Přísloví „mlčeti zlato“, neplatí vždy. Trvale „tichá domácnost“ je přesto více

TOP DOMOV

Svítidlo Discovery

Nenápadný a nepřítomný prvek... více

TOP GURMÁN

Darujte Kmotra

I v letošním roce jsme pro naše zákazníky připravily tradiční výrobky více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Svátečně krásná

Každá z nás chce ve svátečních chvílích zářit. Jak na to, více

Waterdrop

Odložte ponožky a kosmetiku na jinou příležitost a dejte letos přednost více