Životní úklid: Které věci jsou důležité

Text: Prima Žena
4. května 2018 | 15:00

Švédce Margaretě Magnussonové je 83 let a o životě ví hodně. Jako matka pěti dětí (a babička osmi vnoučat) musela organizačně zvládnout velkou domácnost. S manželem, obchodním zástupcem švédské společnosti, se často stěhovali.

zivotni_uklid_1_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Během času začali její blízcí postupně odcházet a bylo na ní, aby se zhostila vyklízení pozůstalosti po rodičích svého manžela, pak po svých rodičích a nakonec po svém manželovi.

Rozhodla se přestěhovat z prostorného domu na pobřeží na severu Švédska do dvoupokojového bytu ve Stockholmu. „Už jsem vyklízela po tolika lidech, že si nedovedu představit, že bych někomu připravila to prokletí, aby musel vyklízet po mně“, říká pragmatická charizmatická Švédka.

Svoje zkušenosti se paní Magnussonová rozhodla sepsat do knížky, která v češtině vyšla jako Životní úklid. V krátkých kapitolách se zabývá různými tématy souvisejícími s vyklízením, přidává anekdoty o tom, jak s manželem a dětmi cestovali, dělí se o zkušenosti ze svého života, dokonce přidá i pár švédských receptů. I když píše velmi věcně a možná až moc pragmaticky, vyznění knížky je uklidňující a povzbuzující zároveň. Je na každém, kolik předmětů si chce nechávat. Důležité je, že k tomu máte důvod.

Možná Vás napadne souvislost s knihou o uklízení od Marie Kondo. Ale zatímco Marie Kondo cílí na efektivitu u mladých pracujících lidí, kteří si chtějí lépe zorganizovat svůj prostor, Margareta Magnussonová se zaměřuje na širší rodiny a uvažuje s ohledem na ostatní. Její filosofií je obklopit se jen věcmi, co máte rádi. A všeho, co se vám nelíbí, doporučuje rychle se zbavit.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Buďte jedinečná

Každá žena touží po tom být jedinečná a nezáleží na tom více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Jak na únavu?

S podzimem kromě nižších teplot, častějších srážek a rychle se krátících více

TOP SEX A VZTAHY

Šéf kamarádem?

Tykání, chození na skleničku nebo společný víkend? více

TOP DOMOV

Prosvětlený byt

Máte byt, ve kterém je málo světla? Je malý nebo má okna více

TOP GURMÁN

Zdravé cukrovinky

Vitamínové a multivitamínové cukrovinky zn. VIVIL to je záruka 116 let dlouhé tradice více

Podlehněte šperkům

Český eshop Bangles.cz upoutá snad každou ženu svými nádhernými šperky. více

Víte co je dobré?

Představte si, že vcházíte do spižírny napěchované těmi nejlepšími více

Hravé rozvíjení

Žádný rodič nechce zanedbat nic, co se týká zdravého vývoje dítěte. více