Zlato a stříbro pro novomanžele

Text: Prima Žena
5. května 2018 | 09:00

V mnohých světových kulturách dostával mladý manželský pár jako svatební dar minci z drahého kovu. Takový originální dárek v sobě v dnešní době může spojovat jak uměleckou, tak finanční hodnotu. Nejdůležitější den ve svém životě si manželé mohou připomenout v podobě zlatého dukátu nebo stříbrného tolaru a hodnota takové milé vzpomínky bude díky drahému kovu v čase růst.

zlato_a_stribro_pro_novomanzele_1_PZ.jpg zlato_a_stribro_pro_novomanzele_2_PZ.jpg zlato_a_stribro_pro_novomanzele_3_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Česká mincovna, tradiční výrobce mincí pro Českou národní banku, razí i pamětní mince a medaile a myslí i na svatební den. „Nabízíme několik variant, jak novomanžele obdarovat a překvapit, od zlatých dukátů, stříbrných tolarů, které je možno zakoupit i s věnováním, je to i stříbrná mince Crystal Coin, anebo vtipná varianta medaile Dnes je tvůj den,“ uvádí Jaroslav Černý z České mincovny.

Zlatý svatební dukát v sobě spojuje hodnotu zlata s tradiční symbolikou. Na obou stranách je umístěn hodinový strojek složený z bezpočtu ozubených koleček, která mají symbolizovat dobré manželské soužití. Na averzní straně najdeme uprostřed piktogramy kočárku, domu, stromu, čtyřlístku a srdce. Na reverzní stranu si můžete nechat vyrýt osobní věnování, či jiný text v rozsahu tří řádků po 10 znacích. 

Dukát o váze 3,49 g a průměru 20 mm, v provedení proof si můžete zakoupit buď s věnováním za 6 450 Kč nebo bez něj za 6 250 Kč. Je uložen do elegantního balení, kam si mohou novomanželé nalepit svatební fotografii a vepsat údaje o svém velkém dni.
 
Stříbrný svatební tolar představuje pátou věc, která by neměla nevěstě chybět a měla by si ji vložit do střevíce. Každý asi zná tradici, která vychází ze staré anglické rýmovačky (Something old, something new, something borrowed, something blue and a silver sixpence in her shoe), která říká: Něco nového, něco půjčeného, něco modrého a stříbrnou šestipenci do boty. V češtině se to sice nerýmuje, ale tato tradice se stala světoznámou a rozšířila se i u nás. Penízek v botě symbolizuje štěstí, bohatství a prosperitu a stejně jako prstýnek pro svůj kulatý tvar nekonečno.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Česká značka Xiss

Česká značka XISS nabízí naprosto úžasné designové kousky. více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Vysoký tlak

Léto už je již v plném proudu a všichni pravidelně odpočítáváme dny do začátku více

TOP SEX A VZTAHY

Promiskuita?

Jsou sexuálně nestálé a rády střídají partnery. A co je na tom!? Možná patříte k ženám, více

TOP DOMOV

Dámy, vyberte si

I když výběr oken z technického hlediska raději přenecháte partnerovi, více

TOP GURMÁN

Adriana – těstoviny

Těstoviny Adriana si zakládají na kvalitě. Proto jsou všechny těstoviny pod touto více

Čerstvé jizvy

Jizva znamená porušení celistvosti kůže. více

Léto za dveřmi!

Možná s rychlým nástupem tropických teplot řešíte otázku: více

Sluneční péče

Protože pobyt na slunci není bez rizika, vyvinula značka Sothys více