Zlato a stříbro pro novomanžele

Text: Prima Žena
5. května 2018 | 09:00

V mnohých světových kulturách dostával mladý manželský pár jako svatební dar minci z drahého kovu. Takový originální dárek v sobě v dnešní době může spojovat jak uměleckou, tak finanční hodnotu. Nejdůležitější den ve svém životě si manželé mohou připomenout v podobě zlatého dukátu nebo stříbrného tolaru a hodnota takové milé vzpomínky bude díky drahému kovu v čase růst.

zlato_a_stribro_pro_novomanzele_1_PZ.jpg zlato_a_stribro_pro_novomanzele_2_PZ.jpg zlato_a_stribro_pro_novomanzele_3_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Česká mincovna, tradiční výrobce mincí pro Českou národní banku, razí i pamětní mince a medaile a myslí i na svatební den. „Nabízíme několik variant, jak novomanžele obdarovat a překvapit, od zlatých dukátů, stříbrných tolarů, které je možno zakoupit i s věnováním, je to i stříbrná mince Crystal Coin, anebo vtipná varianta medaile Dnes je tvůj den,“ uvádí Jaroslav Černý z České mincovny.

Zlatý svatební dukát v sobě spojuje hodnotu zlata s tradiční symbolikou. Na obou stranách je umístěn hodinový strojek složený z bezpočtu ozubených koleček, která mají symbolizovat dobré manželské soužití. Na averzní straně najdeme uprostřed piktogramy kočárku, domu, stromu, čtyřlístku a srdce. Na reverzní stranu si můžete nechat vyrýt osobní věnování, či jiný text v rozsahu tří řádků po 10 znacích. 

Dukát o váze 3,49 g a průměru 20 mm, v provedení proof si můžete zakoupit buď s věnováním za 6 450 Kč nebo bez něj za 6 250 Kč. Je uložen do elegantního balení, kam si mohou novomanželé nalepit svatební fotografii a vepsat údaje o svém velkém dni.
 
Stříbrný svatební tolar představuje pátou věc, která by neměla nevěstě chybět a měla by si ji vložit do střevíce. Každý asi zná tradici, která vychází ze staré anglické rýmovačky (Something old, something new, something borrowed, something blue and a silver sixpence in her shoe), která říká: Něco nového, něco půjčeného, něco modrého a stříbrnou šestipenci do boty. V češtině se to sice nerýmuje, ale tato tradice se stala světoznámou a rozšířila se i u nás. Penízek v botě symbolizuje štěstí, bohatství a prosperitu a stejně jako prstýnek pro svůj kulatý tvar nekonečno.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Levi's® x Gorillaz

Unikátní spolupráce Levi's® a britské kapely Gorillaz, oceněné Grammy i BRIT Award více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

5 faktů o menopauze

Ženy mohou po nástupu perimenopauzy očekávat nárůst tělesné hmotnosti zhruba více

TOP SEX A VZTAHY

Muži ze second handu

Zamilovat se do rozvedeného muže? Může se to stát i vám. Čím starší jste, tím více

TOP DOMOV

Děti a sport

Postavení sportu dnes vůbec není jednoduché. Má totiž velmi silné a jen více

TOP GURMÁN

Zdravý životní styl

Možná se vám někdy do rukou dostaly články o tom, jak zhoršená ekonomická situace více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

V souladu s přírodou

Citlivá dětská kůže vyžaduje zvláštní pozornost a péči. více

Ústní voda Herbadent

Klíčové pro zdraví zubů, dásní a celé dutiny ústní je primárně správné čištění zubů, více