Dvě ženy, dvě povahy, jedno léto

Text: Prima Žena
16. března 2020 | 12:00

Jaké je milovat? A jaký je pocit být milován? Jak člověk pozná a ví, že je to opravdové? V působivém prostředí bretaňského pobřeží nechává autorka bestsellerů Nina George dvě ženy znovu objevit samy sebe, jejich přání, sny, smyslnost a touhu. Román z německého originálu Die Schönheit der Nacht přeložila Dagmar Hoangová.

Krása noci, Nina George
Semestr skončil, začínají zasloužené dva měsíce volna. Claire, pětačtyřicetiletá profesorka na prestižní univerzitě, z taxíku pozorovala ženy v pařížských ulicích. Kolik tajemství zamlčují? Kolik milenců, kolik nevyplakaných slz? Kolik nevyslovených, neuskutečněných nápadů? Uznávaná pařížská etoložka po dvaadvaceti letech manželství stále víc a víc touží po tom, aby cítila, že žije, ne že pouze existuje. Devatenáctiletá Julie zase čeká na něco, co rozpálí její nitro – opojení životem, odvahu, vášnivou lásku. A protože osud píše své vlastní příběhy, právě Claire a Julie mají strávit žhnoucí léto na pobřeží Bretaně – s Claiřiným manželem Gillesem a synem Nicolasem, který je zároveň Juliiným přítelem. Zde, na konci světa, obě tak rozdílné ženy objevují opět chuť do života a spalující, mořem vonící vášeň. Nikdy už nebudou stejné jako dřív. A způsobí jejich proměnu pouze slunce, písek, moře a sůl?

„Spisovatelka Nina George je žena, která nahlíží lidem do duší,“ časopis Stories.

O autorce
Několikrát vyznamenaná, mezinárodně uznávaná autorka bestsellerů a nezávislá novinářka Nina George, narozená v roce 1973 v Bielefeldu, píše od roku 1992 romány, populárně naučné knihy, eseje, reportáže, povídky, blogy a novinové sloupky. Její román Levandulový pokoj byl přeložen do 36 jazyků a dobyl žebříky po celém světě, například newyorský seznam bestsellerů v USA. Se svým manželem, spisovatelem Jensem J. Kramerem, píše Nina George pod pseudonymem Jean Bagnol trillery z Provence. Nina Georgeová je poradkyní prezidia PEN a členkou představenstva Svazu německých spisovatelek a spisovatelů. Žije v Berlíně a Bretani.

Březnové tituly nakladatelství MOBA
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

FORcare

Cílem nové české značky FORcare je nabízet funkční a pohodlnou obuv, více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Letni osvěžení

Příjemné letní počasí s sebou přináší sluníčko, nový příval energie, dobrou náladu. více

TOP DOMOV

Krásná dlažba

Prostory jako je terasa či zahrada nejenže dotvářejí vzhled našeho domu více

TOP GURMÁN

Ovocná bomba

Léto a s ním přicházející horké dny si vyloženě říkají o pořádnou dávku zchlazení. více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Lékárnička na cesty

Dovolená, prázdniny a cestování patří odjakživa k sobě. Přestože to letos více

Krásná dlažba

Prostory jako je terasa či zahrada nejenže dotvářejí vzhled našeho domu více