Co si ještě necháte líbit?

Text: Dana Pařízková
27. června 2011 | 15:00

Sedíte nešťastná doma a nadáváte na kolegy? Stěžujete si kamarádce, že se k vám partner chová bezohledně a nerespektuje vás? Vězte, že z velké části si za své problémy můžete sama.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Pravdou totiž je, že každý se k vám bude chovat jen tak, jak mu dovolíte. Platí to ve vztazích osobních i pracovních. Když na vás kolega neustále přesouvá své povinnosti a vy nedáte najevo, že takhle to nejde, příště to udělá znovu. A proč vlastně ne, když to za něj vždy uděláte? Pokud váš partner pokaždé spoléhá na to, že vy jste ta, co vždy vše pochopí, nikdy nemá výhrady a požadavky, je tomu tak pravděpodobně proto, že může.

Jestliže budete donekonečna ostatním ustupovat, nedivte se, že si na to zvyknou. Okolí to bude považovat za normální a ve vás bude narůstat nespokojenost. Nastavte si proto hranice hned od začátku, nebo si jednoho dne řekněte, že to tak už dále nechcete, a dejte důsledně najevo, že takhle s vámi nikdo jednat nebude, ať je to partner, kolegyně či kamarádka.

Pokud chcete změnit chování jiných, musíte napřed změnit to své. Ultravstřícné a poddajné partnerku, která vše snese, si za chvíli okolí přestane vážit. Být tzv. „splachovací“ není vždy výhra, zejména když se pak uvnitř užíráme a cítíme se pod psa. Vnitřní brzda, která nám brání postavit se tomu a způsobuje, že rezignujeme a necháme se psychicky a možná i fyzicky týrat, je v nás. Najdeme si tisíc důvodů, proč si nechat vše líbit: aby byl klid v rodině, aby děti netrpěly, aby nás všichni měli rádi atp. Takový přístup však může být kontraproduktivní. Rovnováha mezi kompromisy a úctou sama k sobě je velmi křehká. Nelze žít bez toho, abychom respektovali druhé, na druhou stranu nesmíme ztratit úctu a respekt k sobě samému. Více na www.parizkova.eu.

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Celebrate Yourself!

Krásné barvy, špičkové materiály a pohodlné střihy, které sednou každé ženě. více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Sluneční vitamin

Krásné dny plné slunce už jsou pryč! Vitamin D je potřeba doplnit jinak Vitamin D více

TOP CESTOVÁNÍ

Lázeňská péče

Komplexní karlovarská lázeňská péče, jakou ve svých zařízeních nabízí společnos více

TOP GURMÁN

Svatomartinské víno

11. listopadu přijíždí svatý Martin na bílém koni a s ním se můžeme těši více

TOP SPOLEČNOST

Farmapark

Každý rok na podzim přichází velké stěhování krásných a tajemných bytostí do našeho lesa. více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Ztráta libida

Přestala jste mít chuť na sex? V dnešní době stresové to není nic neobvyklého. více

Přírodní produkty

Přírodní produkty, Bio, organic, 100% vegan… Do Česka začal “green trend” více