Co si ještě necháte líbit?

Text: Dana Pařízková
27. června 2011 | 15:00

Sedíte nešťastná doma a nadáváte na kolegy? Stěžujete si kamarádce, že se k vám partner chová bezohledně a nerespektuje vás? Vězte, že z velké části si za své problémy můžete sama.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Pravdou totiž je, že každý se k vám bude chovat jen tak, jak mu dovolíte. Platí to ve vztazích osobních i pracovních. Když na vás kolega neustále přesouvá své povinnosti a vy nedáte najevo, že takhle to nejde, příště to udělá znovu. A proč vlastně ne, když to za něj vždy uděláte? Pokud váš partner pokaždé spoléhá na to, že vy jste ta, co vždy vše pochopí, nikdy nemá výhrady a požadavky, je tomu tak pravděpodobně proto, že může.

Jestliže budete donekonečna ostatním ustupovat, nedivte se, že si na to zvyknou. Okolí to bude považovat za normální a ve vás bude narůstat nespokojenost. Nastavte si proto hranice hned od začátku, nebo si jednoho dne řekněte, že to tak už dále nechcete, a dejte důsledně najevo, že takhle s vámi nikdo jednat nebude, ať je to partner, kolegyně či kamarádka.

Pokud chcete změnit chování jiných, musíte napřed změnit to své. Ultravstřícné a poddajné partnerku, která vše snese, si za chvíli okolí přestane vážit. Být tzv. „splachovací“ není vždy výhra, zejména když se pak uvnitř užíráme a cítíme se pod psa. Vnitřní brzda, která nám brání postavit se tomu a způsobuje, že rezignujeme a necháme se psychicky a možná i fyzicky týrat, je v nás. Najdeme si tisíc důvodů, proč si nechat vše líbit: aby byl klid v rodině, aby děti netrpěly, aby nás všichni měli rádi atp. Takový přístup však může být kontraproduktivní. Rovnováha mezi kompromisy a úctou sama k sobě je velmi křehká. Nelze žít bez toho, abychom respektovali druhé, na druhou stranu nesmíme ztratit úctu a respekt k sobě samému. Více na www.parizkova.eu.

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Světová rarita

Klenotníci ALO diamonds vyrobili unikátní soupravu investičních šperků. více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Jak na běh

Nikdy jste ani nepomyslela na to, že by vás mohlo pohltit kouzlo běhání více

TOP CESTOVÁNÍ

Dovolená na Lipně

Užijte si dovolenou na Lipně v krásné krajině obklopené šumavskými lesy více

TOP GURMÁN

Zdravé cukrovinky

Vitamínové a multivitamínové cukrovinky zn. VIVIL to je záruka 116 let dlouhé tradice více

TOP SPOLEČNOST

Geis CZ a Avon

AVON Pochod dospěl, a spolu se svou plnoletostí si dodal sebevědomí více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Vaše vášeň

Odvážná. Nekompromisní. Svá. Přivítejte novou ovocně-květinovou více

Léto za dveřmi!

Možná s rychlým nástupem tropických teplot řešíte otázku: více