Pozor, citový upír!

Text: Jana Potužníková
22. ledna 2011 | 14:00

Zatímco upíři v sáze Twilight jsou vcelku sympatičtí hoši, ti ve skutečném životě jsou jiní. Sice když přijdou, také vás okouzlí a vy jim snadno podlehnete, protože jsou tak báječní, jenže časem to začne skřípat: jak to, že pořád dáváte, ale nic nedostáváte? Citoví upíři totiž dávat neumí, místo toho vás vysají a pak odhodí.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Člověk by řekl, že upíři existují jenom v pohádkách a hororech (případně v biologickém názvosloví). Ale bohužel, jsou všude kolem nás. A úplně ti nejhorší jsou mezi muži, kteří si nás umějí omotat kolem prstu, aby nás jen využili a následně odložili nebo terorizovali po zbytek života. Je to snad tím, že jsme slabé pohlaví? Ne tak docela. Citoví upíři, vyděrači, manipulátoři, slaboši jednající ve vlastní prospěch, majetničtí hulváti… ti všichni v sobě mají určitý esprit, kouzlo, které nás vábí. A skoro se zdá, že ho do vínku dostali náhradou za to, že je kdysi někdo neměl rád nebo špatně vychoval.

Upíří druhy

„Osobně si myslím, že máme dva druhy citových upírů,“ říká Lenka Černá, kouč a odborník na mezilidské vztahy, a vyjmenovává: „Jsou tu ti, kteří nebyli v dětství dost milováni a stůj co stůj se snaží lásku si od nás získávat manipulacemi. Předvádějí nám žárlivé scény, nechtějí se o nás dělit s našimi přáteli, jsou majetničtí a doslova se na nás přisají takovým způsobem, že je nemůžeme sundat. Ve druhém případě se jedná o jedince, kteří byli vychováni tak, že mají až nezdravé sebevědomí. Odmalička byli přesvědčováni, že jsou ti nejlepší, a vyrostli z nich příliš sebejistí lidé nemocní po stále větší míře chvály, lásky, pozornosti. Jsou to manipulátoři, s nimiž se prakticky nedá žít. Všechno musí být tpodle nich,“ popisuje Lenka Černá. Zní to přímo odpudivě. Vědomě by se do takových chlápků žádná z nás nikdy nezamilovala. Jenže… oni to s námi umí.

Příběh nešťastné Báry

Pořídit si domů citového upíra se povedlo i Báře (28). Chytrá, samostatná žena se slibnou kariérou, které se báli všichni muži, jednoho dne potkala Jirku. Pomohl jí, když se v supermarketu „prala“ s nákupním vozíkem, a nedal se odehnat jako ti před ním. Doprovodil ji k autu, stihl si zjistit, kde pracuje, a druhý den ji přišel pozvat na kafe. Jeho smělost Báru okouzlila natolik, že se rozhodla udělat výjimku a pustila si ho k tělu. A pak ho pustila i do svého srdce, bytu a byla šťastná. Staral se o ni a rozmazloval ji!

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Módní punčochy

Co myslíte, dají se kompresní punčochy nosit každý den? Podpůrné kompresní více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Kosmetika Kiehl’s

Laboratoře společnosti Kiehl’s nyní představují regenerační pleťový krém více

TOP CESTOVÁNÍ

Bobová dráha

Připravte se na pořádnou jízdu! Horský resort Dolní Morava otevřel atrakci, více

TOP GURMÁN

Ketonová dieta

5 mýtů o ketonové dietě podle výživové poradkyně Moniky Čermákové. více

TOP SPOLEČNOST

Nový cirku v Praze

Ve středu 14. srpna startuje 16. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Vůně Provence

Vzpomínáte, jaké to bylo odpočívat ve stínu olivovníku v Provence více

Krásná pleť

S věkem kůže ztrácí svou pružnost a pevnost a stává se tenčí. Tato ztráta pružnosti více