Status rozvedená. Naučte se znovu randit

Text: Prima Žena
3. února 2021 | 09:00

Rozvedená je každá druhá. Pokud se to stalo i vám, nemá cenu rezignovat na lásku. Randit, a hlavně znovu otevřít své srdce někomu dalšímu, jde téměř v každém věku. Jak na to?

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

„Když jsem se v sedmatřiceti letech rozvedla a zůstala sama se dvěma malými dětmi, nedokázala jsem si představit, že bych si ještě někdy s někým začala. Protože mě manžel opustil kvůli jiné ženě, připadala jsem si stará a k ničemu. Nebylo mi jasné, kde bych měla nějakého zajímavého muže vůbec potkat a co bych mu asi tak měla nabídnout. Sbalit někoho na to, že jsem opuštěná matka dvou dětí? A jak bych ho potom měla představit svým dětem? I když jsem nechtěla zůstat po zbytek života samotná, neuměla jsem si to zkrátka prakticky představit,“ popisuje svou situaci devětatřicetiletá Veronika. V podobné situaci jako ona se ocitá stále více žen. Rozvodem končí v České republice polovina manželství a průměrný věk rozvedené ženy činí čtyřicet let. V šestapadesáti procentech se rozvádějí manželství, ve kterých jsou nezletilé děti. Navázat na vztahový krach přitom není jednoduché. Mnoho lidí se shoduje, že po letech manželství už neumí randit. Kdo z nich chce však do konce života zůstat sám?!

Proč spěchat?!
Ochota začít nový vztah po rozvodu se liší člověk od člověka. Neexistuje žádné pravidlo pro to, jak dlouho musíte počkat, než znovu začnete chodit na rande. Každý potřebuje na vzpamatování jiný čas. Nedá se určit, zdali je vhodné počkat od rozvodu měsíc, půl roku nebo roky dva. Časová osa každého z nás je velmi individuální. Doba se navíc liší i podle toho, jestli jste žádost o rozvod podala vy, nebo váš partner. Velký vliv na „vhodný čas“ má nejen důvod rozvodu, ale také osobnost a povaha člověka. Někteří lidé potřebují delší dobu na truchlení po rozvodu. Potřebují v sobě uzavřít prožitá traumata, obnovit důvěru v partnerské vztahy a někdy i odpustit. Jiní vnímají rozvod jako novou šanci a možnost začít znovu a lépe. Rozhodně přitom nelze říct, že jedna varianta je dobrá a ta druhá špatná. Naslouchejte proto sama sobě, do ničeho se nenuťte a začněte novým vztahem, až na něj budete skutečně připravena. Nikdy tedy není moc brzo, ani moc pozdě. Správný čas nastává tehdy, pokud cítíte, že jste na nový vztah opravdu připravena a jste ochotna dát případnému novému partnerovi šanci. Nechoďte na rande jen proto, že vám nový objev dohodila kamarádka. Buďte sobecká. Toto křehké období to vyžaduje. Na to, co vám říkají ostatní, nehleďte. Fakt, že se člověk po rozvodu nežene do randění, je zcela přirozené. Udělá-li to, pravděpodobně jen lepí ránu na srdci a zraňuje tak jiné. Byla by ale obrovská škoda zanevřít na lásku po tom, co to jednou/dvakrát nevyšlo. Láska nám totiž dává sílu a energii a jak víme, ve dvou se to lépe táhne. I za cenu toho, že hrozí možné popálení.

« předchozí strana 1 2 3 4

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Jarní kolekce

Nová jarní kolekce renomované značky Columbia Sportswear již tradičně více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Péče o oční okolí

Díky úbytku kolagenu a elastinu objevuje většina žen po třicítce na své více

TOP GURMÁN

Tvarohový mls

Značka Míša expanduje z mrazáku do lednice a uvádí na trh chlazený dezer více

TOP SPOLEČNOST

Ondřej Dobiáš

Profesionální fotograf Ondřej Dobiáš se fotografování věnuje již více jak dvacet let. více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Lékárnička na cesty

Dovolená, prázdniny a cestování patří odjakživa k sobě. Přestože to letos více

Svěží a vypnutá pleť

Caviar Of Switzerland je výjimečná kolekce produktů proti stárnutí pleti, více