Tchyně jako kamarádka

Text: Prima Žena
28. října 2017 | 09:00

Vtipů o tchyních je mnoho, ale ne vždy jsou zlé a zlomyslné. Jak si z partnerovy matky udělat nejlepší kamarádku?

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Možná patříte mezi šťastné ženy, které mají se svou tchyní vztah stejně dobrý, nebo dokonce ještě lepší než se svou vlastní matkou. Možná patříte do druhé skupiny, kdy se vzájemně tolerujete, anebo spadáte do té třetí a nemůžete se vystát. Co s tím, když to mezi vámi dvěma skřípe? S touto ženou se budete o svého milovaného dělit až do konce jejích dnů, proto je nejlepší udělat si z tchyně kamarádku. Lidské vztahy se vyvíjejí, proto neházeje flintu do žita. Pokud to až dosud mezi vámi nebylo ono, můžete situaci změnit. Chce to trochu strategie a hlavně trpělivost.

Desatero pro každou snachu aneb O čem s tchyní nemluvit pro zachování příměří
Udržet si dobrý vztah s tchyní je alchymie. I když jste obě tolerantní a otevřené, přece jen vás dělí celá generace a ona se s vámi navíc musí dělit o lásku svého syna. Aby vaše společné fungování bylo co nejpříjemnější, je třeba vědět, co s ní nikdy neřešit.

1.    Vašeho manžela alias jejího syna
Samozřejmě, že váš milý má svoje chyby. A samozřejmě, že za některé z nich může jeho matka a její výchova. To jí ale nikdy neříkejte! Tchyně je totiž přesvědčená, že její synáček je nejlepší na světě a ona při jeho výchově nepochybila, a běda tomu, kdo si dovolí o tom pochybovat. Proto si na manžela před tchyní nikdy nestěžujte. Pokud vás štve, že už půl roku nepřidělal poličky na zeď, jak slíbil, nelamentujte na to, že se na ně v komoře práší, že si nemáte kam odložit věci a že to byly vyhozené peníze. Udělejte to přesně opačně. Počkejte, až spolu budete jen vy dvě, a zavzpomínejte, jakou věc váš muž udělal dobře. Například jak perfektně promazal vrzající dveře v celém domě a že od té doby vůbec neskřípou. Chvilku na to si jakoby mimoděk vzpomeňte na ony poličky, a řekněte, jakou by vám to dělalo radost, kdybyste si na ně mohla dát tu krásnou vázu, kterou vám vaše tchyně přivezla vloni z dovolené. Připomínku o přidělání polic bude mít váš drahý na talíři od své drahé matinky, a nikoli od vás. A až budou viset, nezapomeňte ho před tchyní pochválit, tentokrát však tak, aby to váš muž „omylem“ zaslechl.

« předchozí strana 1 2 3 4 5

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Barevný soulad

Ples, svatba, návštěva divadla nebo vernisáž. Jedná se o události, více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Parfémový hit

Dá se ještě vůbec vylepšit bestseller jakým je bez pochyb vůně z řady Euphoria? více

TOP CESTOVÁNÍ

Elixír mládí

Novodobý elixír mládí či pramen lásky? Objevte skrytý potenciál sirovodíku. více

TOP GURMÁN

Neopakovatelná chuť

Čaj. Zázvor. Hřebíček. Kardamom. Skořice. Med. Také ve vás všechna tato slova více

TOP SPOLEČNOST

Umění být ženou

Umění být ženou je naprosto jedinečná konference věnována všem ženám. více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Vaše vášeň

Odvážná. Nekompromisní. Svá. Přivítejte novou ovocně-květinovou více

Víte co je dobré?

Představte si, že vcházíte do spižírny napěchované těmi nejlepšími více