Cesta k ženskému orgasmu

Text: Prima Žena
23. května 2020 | 09:00

Masturbaci se oddává 9 z 10 žen, třetina z nich dokonce několikrát týdně. Většina jich používá jen vlastní ruku nebo vibrátor a přes dvě třetiny žen při sebeuspokojování vždy dosáhnou orgasmu. Celých 77 % dam rovněž vnímá tuto praktiku jako základní formu péče o sebe sama v oblasti sexu. To a mnoho dalšího odhalil nejnovější průzkum magazínu GLAMOUR.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Přestože v minulosti bylo sebeuspokojování považováno za hříšnou a zdraví nebezpečnou praktiku, dnes jej lidé vnímají jako příjemnou a běžnou součást svého sexuálního života. O něco více se o masturbaci mluví v souvislosti s muži, ženy však v tomto ohledu rozhodně nijak nezaostávají. Podle nedávného průzkumu časopisu GLAMOUR mezi více než tisícovkou žen jich masturbuje celých 91 %. Více než třetina tak dokonce činí dvakrát až pětkrát do týdne. „Zhruba 8 z 10 dam k masturbaci nejčastěji stačí vlastní ruka, 67 % žen někdy použije vibrátor,“ komentuje výsledky průzkumu Adam Durčák ze sexshopu Ruzovyslon.cz, který testuje a prodává erotické pomůcky a zabývá se zdravou sexualitou. Skoro polovina by ovšem uvítala větší výběr na trhu erotických hraček. Zato bez porna se ženy při masturbaci obejdou, vůbec se na něj nedívá bezmála třetina.

Ideální cesta k ženskému orgasmu
Díky masturbaci si ženy rovněž snadněji a častěji dopřávají orgasmu, kterého většina při běžné vaginální penetraci dosahuje málokdy: dle uvedeného průzkumu při masturbaci vždy vyvrcholí 67 % žen. Naproti tomu při sexu s partnerem dosáhne orgasmu téměř čtvrtina dam jen vzácně. „Je obecně známo, že ženy potřebují pro vyvrcholení delší a pestřejší stimul než jen ‚obyčejný‘ vaginální sex. Při masturbaci mají ideální možnost svým vlastním tempem prozkoumávat, co jim dělá dobře a co pro svůj orgasmus potřebují,“ vysvětluje Adam Durčák.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Odlehčená obuv

Stále více profesionálů poptává kvalitní, pohodlnou a odlehčenou obuv zároveň více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Zabiják stresu

Investovat se dá mnoha způsoby – ať už nákupem cenných uměleckých děl více

TOP GURMÁN

Ketodieta

Každý způsob hubnutí má své výhody a rizika. Ketodieta je novým fenoménem více

TOP SPOLEČNOST

Jitka Klett

Majitelka, zakladatelka a hlavní módní návrhářka Jitka Klett, známá doma i více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Lékárnička na cesty

Dovolená, prázdniny a cestování patří odjakživa k sobě. Přestože to letos více

Krásná dlažba

Prostory jako je terasa či zahrada nejenže dotvářejí vzhled našeho domu více