Cesta k ženskému orgasmu

Text: Prima Žena
23. května 2020 | 09:00

Masturbaci se oddává 9 z 10 žen, třetina z nich dokonce několikrát týdně. Většina jich používá jen vlastní ruku nebo vibrátor a přes dvě třetiny žen při sebeuspokojování vždy dosáhnou orgasmu. Celých 77 % dam rovněž vnímá tuto praktiku jako základní formu péče o sebe sama v oblasti sexu. To a mnoho dalšího odhalil nejnovější průzkum magazínu GLAMOUR.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Přestože v minulosti bylo sebeuspokojování považováno za hříšnou a zdraví nebezpečnou praktiku, dnes jej lidé vnímají jako příjemnou a běžnou součást svého sexuálního života. O něco více se o masturbaci mluví v souvislosti s muži, ženy však v tomto ohledu rozhodně nijak nezaostávají. Podle nedávného průzkumu časopisu GLAMOUR mezi více než tisícovkou žen jich masturbuje celých 91 %. Více než třetina tak dokonce činí dvakrát až pětkrát do týdne. „Zhruba 8 z 10 dam k masturbaci nejčastěji stačí vlastní ruka, 67 % žen někdy použije vibrátor,“ komentuje výsledky průzkumu Adam Durčák ze sexshopu Ruzovyslon.cz, který testuje a prodává erotické pomůcky a zabývá se zdravou sexualitou. Skoro polovina by ovšem uvítala větší výběr na trhu erotických hraček. Zato bez porna se ženy při masturbaci obejdou, vůbec se na něj nedívá bezmála třetina.

Ideální cesta k ženskému orgasmu
Díky masturbaci si ženy rovněž snadněji a častěji dopřávají orgasmu, kterého většina při běžné vaginální penetraci dosahuje málokdy: dle uvedeného průzkumu při masturbaci vždy vyvrcholí 67 % žen. Naproti tomu při sexu s partnerem dosáhne orgasmu téměř čtvrtina dam jen vzácně. „Je obecně známo, že ženy potřebují pro vyvrcholení delší a pestřejší stimul než jen ‚obyčejný‘ vaginální sex. Při masturbaci mají ideální možnost svým vlastním tempem prozkoumávat, co jim dělá dobře a co pro svůj orgasmus potřebují,“ vysvětluje Adam Durčák.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Oblečení na běh

Krásné počasí nás táhne ven si zaběhat. Nabídka sportovního oblečení na běh více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Elixír krásy

Kolagen je speciální typ bílkoviny, který zajišťuje našemu tělu pevnost a pružnost. více

TOP CESTOVÁNÍ

Stezka v oblacích

K tisícimetrovým vrcholkům nejkrásnějšího pohoří Králického Sněžníku přidala více

TOP GURMÁN

Víno a ryby

Grilovat a udit se dá i doma. Máme pro vás 3 tipy na vína z vinařství více

TOP SPOLEČNOST

Pivovarské muzeum

Pivovarské muzeum v Plzni se opět otevře 11. května a od 25. května více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Tančírna

Jak přečkat období dlouhých zimních večerů a vytahaných svetrů, když nás televizní více

Plánujete stítění?

V zimě už sice plánujeme letní dovolenou, ale jelikož nám není v našich domovech horko, více