Klíč k uspokojivému sexu?

Text: Prima Žena
12. března 2020 | 12:00

Minimálně šestiminutová předehra je klíčem k uspokojivému milování. Pro většinu lidí je pak důležitá i následná dohra plná mazlení a láskyplných projevů. Ukazují to výsledky nejnovější studie provedené na 1 500 respondentech. Pro skvělou předehru je důležité hodit za hlavu pochyby o svém vzhledu, nespěchat, naladit se s partnerem na stejnou vlnu a vzájemně si sdělovat, co je nám příjemné. K nadstandardnímu prožitku pomohou i erotické hračky.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

To, že k sexu obvykle patří i předehra, je všeobecně známo. Lidé ji obvykle berou jako naladění se na nadcházející milování, ovšem tomu, co přijde následně, stále přikládají hlavní význam. Výzkumy vědců ovšem odhalují, že předehra, a konkrétně délka jejího trvání, hraje v sexu mnohem výraznější roli, než by se zdálo. Z nedávné studie, za níž stojí společnost Trojan a odborníci z Sex Information and Educational Council of Canada, vyplynulo, že lidé, kteří si před milováním dopřávají alespoň 6 minut předehry, mají mnohem vyšší šanci, že budou se sexem velmi spokojeni. Čím delší předehra, tím více pak spokojenost narůstala.

Oněch 6 minut se ovšem ukázala jako kritická hranice, pod níž by partneři neměli zajít, pokud se ve svém sexuálním životě nechtějí zbytečně ochuzovat. Nehledě na to, že odborníci rovněž poukazují na to, jak je předehra mimořádně důležitá pro ženský orgasmus. „Zatímco muži ve většině případů dokážou dosáhnout orgasmu i pouhou penetrací, žen schopných vaginálního orgasmu je menšina. Dámy potřebují ke svému vyvrcholení i doteky, dráždění intimních míst a také dostatek času,“ uvádí Adam Durčák ze sexshopu Ruzovyslon.cz, který testuje a prodává erotické pomůcky a zabývá se zdravou sexualitou.

Nespěchejte a dopřejte si trochu romantiky

Jakkoliv je kreativita v sexuálním životě skvělým kořením, nemusíte pro to, abyste si užili dostatečnou a vzrušující předehru, jen donekonečna vymýšlet nové a nové situace a sehrávat téměř divadelní scénky. Využijte předehru právě tak, jak ji lidé obvykle vnímají: jako chvíli, kdy se na sebe partneři naladí, a to nejen sexuálně, ale i emočně, kdy mezi sebou budují pouto a vytvářejí to správné vzrušení. Obzvláště muži občas příliš spěchají a zapomínají na trochu romantiky.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Reserved Joyful

Nové trendy v eko stylu? Není problém. Reserved nově přináší kolekci jaro/léto 2020 více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Domácí rituály

Některá období jsou náročnější než jiná jak fyzicky, tak duševně. Nezbývá tak více

TOP GURMÁN

Bylinkové ghí

S jarem se jídelníček odlehčuje, ale zdravé tuky v něm mají své stálé místo po celý rok více

TOP SPOLEČNOST

Termohrnek.cz

V minulém článku jsme se zaměřili na nabídku našeho e-shopu. Nyní pro vás máme více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Skincare dieta

Zatímco jsou všichni zaneprázdněni debatou o novoročních dietách, švédská skintech více

Tančírna

Jak přečkat období dlouhých zimních večerů a vytahaných svetrů, když nás televizní více