Klíč k uspokojivému sexu?

Text: Prima Žena
12. března 2020 | 12:00

Minimálně šestiminutová předehra je klíčem k uspokojivému milování. Pro většinu lidí je pak důležitá i následná dohra plná mazlení a láskyplných projevů. Ukazují to výsledky nejnovější studie provedené na 1 500 respondentech. Pro skvělou předehru je důležité hodit za hlavu pochyby o svém vzhledu, nespěchat, naladit se s partnerem na stejnou vlnu a vzájemně si sdělovat, co je nám příjemné. K nadstandardnímu prožitku pomohou i erotické hračky.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

To, že k sexu obvykle patří i předehra, je všeobecně známo. Lidé ji obvykle berou jako naladění se na nadcházející milování, ovšem tomu, co přijde následně, stále přikládají hlavní význam. Výzkumy vědců ovšem odhalují, že předehra, a konkrétně délka jejího trvání, hraje v sexu mnohem výraznější roli, než by se zdálo. Z nedávné studie, za níž stojí společnost Trojan a odborníci z Sex Information and Educational Council of Canada, vyplynulo, že lidé, kteří si před milováním dopřávají alespoň 6 minut předehry, mají mnohem vyšší šanci, že budou se sexem velmi spokojeni. Čím delší předehra, tím více pak spokojenost narůstala.

Oněch 6 minut se ovšem ukázala jako kritická hranice, pod níž by partneři neměli zajít, pokud se ve svém sexuálním životě nechtějí zbytečně ochuzovat. Nehledě na to, že odborníci rovněž poukazují na to, jak je předehra mimořádně důležitá pro ženský orgasmus. „Zatímco muži ve většině případů dokážou dosáhnout orgasmu i pouhou penetrací, žen schopných vaginálního orgasmu je menšina. Dámy potřebují ke svému vyvrcholení i doteky, dráždění intimních míst a také dostatek času,“ uvádí Adam Durčák ze sexshopu Ruzovyslon.cz, který testuje a prodává erotické pomůcky a zabývá se zdravou sexualitou.

Nespěchejte a dopřejte si trochu romantiky

Jakkoliv je kreativita v sexuálním životě skvělým kořením, nemusíte pro to, abyste si užili dostatečnou a vzrušující předehru, jen donekonečna vymýšlet nové a nové situace a sehrávat téměř divadelní scénky. Využijte předehru právě tak, jak ji lidé obvykle vnímají: jako chvíli, kdy se na sebe partneři naladí, a to nejen sexuálně, ale i emočně, kdy mezi sebou budují pouto a vytvářejí to správné vzrušení. Obzvláště muži občas příliš spěchají a zapomínají na trochu romantiky.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Oblečení na běh

Krásné počasí nás táhne ven si zaběhat. Nabídka sportovního oblečení na běh více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Low shampoo

Péče o vlasy je jakýsi rituál, který si jen těžko dokážeme představit jinak. více

TOP CESTOVÁNÍ

Dovolená v Řecku

Koronavirus letošní cestovatelské plány podstatně narušil. Zastavila se letecká doprava více

TOP SPOLEČNOST

Pivovarské muzeum

Pivovarské muzeum v Plzni se opět otevře 11. května a od 25. května více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Plánujete stítění?

V zimě už sice plánujeme letní dovolenou, ale jelikož nám není v našich domovech horko, více