Ze života

Pozor na budoucí dětská traumata

Pozor na budoucí dětská traumata

Rozvody jsou bohužel stále častým koncem mnohých manželství. Není to procházka růžovým sadem pro nikoho. Obzvlášť je ale náročný pro všechny páry, kteří mají nezletilé děti. Je potřeba se zachovat co nejrozumněji. Děti si totiž z nezvládnutého rozvodu, mohou odnést traumatický zážitek, který si ponesou až do dospělosti.

6. července 2020 | 09:00 celý článek

Nevěra může vztah i zdravě posílit

Nevěra může vztah i zdravě posílit

Jedním z nejčastějších důvodů rozchodu bývá nevěra. Pro mnohé ženy i muže je nevěra nemožná překonat a díky ní mnohdy končí i dlouhodobé vztahy. Ano, nevěra bolí a často již kvůli ní pak nelze ve vztahu pokračovat. Ale ne, vždy musí nevěra znamenat definitivní konec. Umění je i odpustit a „pohnout“ se dál a zachovat jinak fungující vztah. Obzvláště, když v něm jsou děti.

3. července 2020 | 09:00 celý článek

Jak přežít rozvod

Jak přežít rozvod

Máte za sebou rozvod? Pak jste právě ukončili jednu důležitou etapu. Nejspíš cítíte bolest, zármutek, možná i vztek. To vše k období po rozvodu patří, nesnažte se tyto pocity hodit za hlavu. A rozhodně nelžete sami sobě, že nic necítíte. Podle mnoha odborných studií je totiž rozvod na druhé příčce žebříčku nejvíce stresujících zážitků v životě člověka. Jak překonat období po rozvodu a udělat první krok k novému a spokojenému životu?

26. června 2020 | 09:00 celý článek

Partnerská krize

Partnerská krize

Krize ve vztahu může potkat každý pár. Je to přirozená fáze ve vývoji vztahu. Někteří ji vnímají jako důvod k co nejrychlejšímu k rozchodu, jiní jako impulz ke změně. Je jen na vás a vašem partnerovi, jak k této etapě přistoupíte. Pokud partnerskou krizi chcete překonat bez úhony, musíte s partnerem především komunikovat, pracovat na zlepšení a změně. Protože jen tak můžete váš vztah posunout dále.

11. června 2020 | 09:00 celý článek

6 tipů, jak si udržet vztah na dálku

6 tipů, jak si udržet vztah na dálku

Mnoho lidí se rozhodne pro vztah, i když s partnerem nežijí ve stejném městě či dokonce zemi. Pro někoho to funguje, pro jiné je to těžké období, které často končí rozchodem. Ano, vztah na dálku je výzvou, ale může i fungovat, alespoň po nějakou dobu a paradoxně vztah ještě posílit a dodat mu novou energii. Se vztahovou terapeutkou Ing. Lenkou Matoušovou z projektu Servis vztahů, který patří pod obecně prospěšnou společnost Women for Women založenou manželi Tykačovými se podíváme na to, jak takový vztah „udržet“.

30. května 2020 | 09:00 celý článek
« předchozí články 1 2 3 4 ... 69
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Udržitelné materiály

Slovo udržitelnost se objevuje snad ve všech odvětvích průmyslu. více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Oplálená a zdravá

Fakt, že nadměrné opalování je zdraví škodlivé, je poměrné známý. více

TOP SPOLEČNOST

Stezka Krkonoše

Přes 1 500 metrů dlouhá Stezka korunami stromů Krkonoše na okraji Janských Lázních více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Dokonalý Valentýn

Svátek sv. Valentýna počítají zamilovaní k nejdůležitějším dnům v roce. více

Venkovní obývak

Nejznámější pařížské zahrady, Times Square či Bryant park v New Yorku více