5 tipů, jak zažehnout ve vztahu jiskru

Text: Prima Žena
14. listopadu 2019 | 15:00

V dnešní uspěchané době se neustále za něčím ženeme. Spoustu věcí bereme jako samozřejmost, komunikace upadá a mezilidské vztahy často řešíme převážně přes telefon nebo sociální sítě. Společenský tlak je velký a není se čemu divit, když se na vás neustále ze všech stran valí, že proto abyste byli spokojení, musíte mít skvělou práci, hodně peněz, být dokonalí a hlavně šťastní.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Základem všeho ale je mít spokojený vztah. O tom už se tak často nemluví. Podstatný je ten sám k sobě a hned za ním následuje ten partnerský. Udržet spokojený a naplňující partnerský vztah je běh na dlouhou trať a rozhodně to není procházka růžovým sadem. Dáme vám pár tipů, jak spojit příjemné s užitečným, aby vaše láska kvetla.

1.    Přemýšlejte, než vezmete telefon do ruky
Ač si to už skoro ani neuvědomujeme nebo si to nechceme přiznat, telefon se stal pro  dnešní vztahy úhlavním nepřítelem. Spoustě lidem už přirostl k ruce a neustále bez duše scrollují po displeji, aniž by věděli proč. Zeptejte se sami sebe, zda pokaždé, když vezmete telefon do ruky, je to proto, že v něm něco cíleně hledáte, telefonujete nebo píšete email? Pokud byste se na tohle zaměřili, zjistíte, že reálně telefon budete používat ani ne polovinu času. Zkuste se s partnerem domluvit a po příchodu domů věnovat čas jeden druhému a společným aktivitám a telefon nechat na chodbě na poličce v tichém režimu.

2.    Pořiďte si budík
Tenhle bod souvisí s bodem č.1. Proč že si máte pořídit budík? Protože do ložnice moderní technologie nepatří. Za prvé pro zdravý spánek je naprosto špatné dívat se minimálně patnáct minut před usnutím do zářícího modrého světla a za druhé proto, abyste se věnovali sami sobě, svým myšlenkám, povídali si se svým partnerem, užívali si jeden druhého a byli jednoduše přítomnější a vyrovnanější. A když už jsme u toho, k věcem, kterým byste se měli v ložnici věnovat, telefon rozhodně nepotřebujete.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Čtyři elementy

Element je prvotní jednoduchá částice, ze které se skládají další složitější věci více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Skupinové cvičení

Když se v roce 1989 zvedla opona, za kterou už téměř 15 let běžel aerobik, mnoho více

TOP CESTOVÁNÍ

Zimní sporty

Venku to sice na sníh nevypadá, ale na horách si ho určitě užijete dostatek! více

TOP GURMÁN

Koktejly Absolut

Recyklovat jdou i drinky. Švédská vodka Absolut přichází s novou limitovanou edicí lahve více

TOP SPOLEČNOST

Šlitr Šlitr Šlitr

Výtvarnou tvorbu Jiřího Šlitra připomene výstava a unikátní kniha jeho kreseb více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

#jsembohyne

Blíží se nový rok a vy do něj můžete vstoupit s deníkem, který vás spolehlivě více

Infuze vitaminu C

S příchodem chladnějšího počasí většinou udeří první vlna chřipek a nachlazení, více