5 tipů, jak zažehnout ve vztahu jiskru

Text: Prima Žena
14. listopadu 2019 | 15:00

V dnešní uspěchané době se neustále za něčím ženeme. Spoustu věcí bereme jako samozřejmost, komunikace upadá a mezilidské vztahy často řešíme převážně přes telefon nebo sociální sítě. Společenský tlak je velký a není se čemu divit, když se na vás neustále ze všech stran valí, že proto abyste byli spokojení, musíte mít skvělou práci, hodně peněz, být dokonalí a hlavně šťastní.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Základem všeho ale je mít spokojený vztah. O tom už se tak často nemluví. Podstatný je ten sám k sobě a hned za ním následuje ten partnerský. Udržet spokojený a naplňující partnerský vztah je běh na dlouhou trať a rozhodně to není procházka růžovým sadem. Dáme vám pár tipů, jak spojit příjemné s užitečným, aby vaše láska kvetla.

1.    Přemýšlejte, než vezmete telefon do ruky
Ač si to už skoro ani neuvědomujeme nebo si to nechceme přiznat, telefon se stal pro  dnešní vztahy úhlavním nepřítelem. Spoustě lidem už přirostl k ruce a neustále bez duše scrollují po displeji, aniž by věděli proč. Zeptejte se sami sebe, zda pokaždé, když vezmete telefon do ruky, je to proto, že v něm něco cíleně hledáte, telefonujete nebo píšete email? Pokud byste se na tohle zaměřili, zjistíte, že reálně telefon budete používat ani ne polovinu času. Zkuste se s partnerem domluvit a po příchodu domů věnovat čas jeden druhému a společným aktivitám a telefon nechat na chodbě na poličce v tichém režimu.

2.    Pořiďte si budík
Tenhle bod souvisí s bodem č.1. Proč že si máte pořídit budík? Protože do ložnice moderní technologie nepatří. Za prvé pro zdravý spánek je naprosto špatné dívat se minimálně patnáct minut před usnutím do zářícího modrého světla a za druhé proto, abyste se věnovali sami sobě, svým myšlenkám, povídali si se svým partnerem, užívali si jeden druhého a byli jednoduše přítomnější a vyrovnanější. A když už jsme u toho, k věcem, kterým byste se měli v ložnici věnovat, telefon rozhodně nepotřebujete.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Oblečení na běh

Krásné počasí nás táhne ven si zaběhat. Nabídka sportovního oblečení na běh více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Jak na vrásky

Zjistila jste při pohledu do zrcadla, že vám jemnou kůži u očí narušují tenoučké linky? více

TOP CESTOVÁNÍ

Dovolená v Řecku

Koronavirus letošní cestovatelské plány podstatně narušil. Zastavila se letecká doprava více

TOP GURMÁN

Víno a ryby

Grilovat a udit se dá i doma. Máme pro vás 3 tipy na vína z vinařství více

TOP SPOLEČNOST

Den dětí

Čas letí jako voda a po roce se opět o slovo hlásí Mezinárodní den dětí. více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Dokonalý Valentýn

Svátek sv. Valentýna počítají zamilovaní k nejdůležitějším dnům v roce. více