6 tipů, jak si udržet vztah na dálku

Text: Prima Žena
30. května 2020 | 09:00

Mnoho lidí se rozhodne pro vztah, i když s partnerem nežijí ve stejném městě či dokonce zemi. Pro někoho to funguje, pro jiné je to těžké období, které často končí rozchodem. Ano, vztah na dálku je výzvou, ale může i fungovat, alespoň po nějakou dobu a paradoxně vztah ještě posílit a dodat mu novou energii. Se vztahovou terapeutkou Ing. Lenkou Matoušovou z projektu Servis vztahů, který patří pod obecně prospěšnou společnost Women for Women založenou manželi Tykačovými se podíváme na to, jak takový vztah „udržet“.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Vztah na dálku může být od samého začátku či může přijít po nějaké době. Vždy se ale jedná o opravdu velkou zkoušku, která není lehká pro žádného „účastníka vztahu“

1.    Otevřená komunikace
Vídáte-li se s partnerem pouze jednou za týden či měsíc, je nutná otevřená a upřímná komunikace.  Pokud jste v kontaktu víceméně online. Je důležité se bavit o vztahu, být otevřený, nesnažit se něco důležitého „zamlčovat, aby pak drahocenný čas, který strávíte spolu osobně, jste netrávili například tím, že se budete „dohadovat“ o pochybnostech či o nejasných plánech do budoucna. Toto vše můžete řešit online.  Pokud ale s partnerem chcete během hovoru mluvit o nějakém důležitém tématu. Nikdy ho nenačínejte, když víte, že ho již nestihnete dokončit. Můžete tím pak dát podněty pro spekulace a bouřlivé domněnky.

„Upřímnost a otevřenost je důležitá v každém vztahu, ve vztahu na dálku však nabývá ještě více na významu, jelikož společný čas je mnohem vzácnější. Je proto dobré nenechávat svého partnera na pochybách, nedělat si závěry jen na základě vašich domněnek a ověřovat si, zda vše chápete správně a navzájem rozumíte svým názorům a postojům,“ upřesňuje terapeutka Lenka Matoušková z projektu servis vztahů, který patří pod obecně prospěšnou společnost Women for Women.

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Udržitelné materiály

Slovo udržitelnost se objevuje snad ve všech odvětvích průmyslu. více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Ere Perez

Ovesné mléko, červená řepa, mandlový olej nebo například rýže. více

TOP GURMÁN

Léto plnými doušky

Je libo skvělý letní drink? Navoďte si i v pohodlí domova tu pravou dovolenkovou více

TOP SPOLEČNOST

Anna Ježková

Rozhovor s Annou Ježkovou, zakladatelkou centra RoSa. více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Venkovní obývak

Nejznámější pařížské zahrady, Times Square či Bryant park v New Yorku více