6 tipů, jak si udržet vztah na dálku

Text: Prima Žena
30. května 2020 | 09:00

Mnoho lidí se rozhodne pro vztah, i když s partnerem nežijí ve stejném městě či dokonce zemi. Pro někoho to funguje, pro jiné je to těžké období, které často končí rozchodem. Ano, vztah na dálku je výzvou, ale může i fungovat, alespoň po nějakou dobu a paradoxně vztah ještě posílit a dodat mu novou energii. Se vztahovou terapeutkou Ing. Lenkou Matoušovou z projektu Servis vztahů, který patří pod obecně prospěšnou společnost Women for Women založenou manželi Tykačovými se podíváme na to, jak takový vztah „udržet“.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Vztah na dálku může být od samého začátku či může přijít po nějaké době. Vždy se ale jedná o opravdu velkou zkoušku, která není lehká pro žádného „účastníka vztahu“

1.    Otevřená komunikace
Vídáte-li se s partnerem pouze jednou za týden či měsíc, je nutná otevřená a upřímná komunikace.  Pokud jste v kontaktu víceméně online. Je důležité se bavit o vztahu, být otevřený, nesnažit se něco důležitého „zamlčovat, aby pak drahocenný čas, který strávíte spolu osobně, jste netrávili například tím, že se budete „dohadovat“ o pochybnostech či o nejasných plánech do budoucna. Toto vše můžete řešit online.  Pokud ale s partnerem chcete během hovoru mluvit o nějakém důležitém tématu. Nikdy ho nenačínejte, když víte, že ho již nestihnete dokončit. Můžete tím pak dát podněty pro spekulace a bouřlivé domněnky.

„Upřímnost a otevřenost je důležitá v každém vztahu, ve vztahu na dálku však nabývá ještě více na významu, jelikož společný čas je mnohem vzácnější. Je proto dobré nenechávat svého partnera na pochybách, nedělat si závěry jen na základě vašich domněnek a ověřovat si, zda vše chápete správně a navzájem rozumíte svým názorům a postojům,“ upřesňuje terapeutka Lenka Matoušková z projektu servis vztahů, který patří pod obecně prospěšnou společnost Women for Women.

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Odlehčená obuv

Stále více profesionálů poptává kvalitní, pohodlnou a odlehčenou obuv zároveň více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Zapomeňte na chemii

Akné je noční můrou nejen pubescentů, ale mnohdy dokáže pěkně potrápit více

TOP GURMÁN

Cesta k vitamínům

Zdrojů vitamínů a minerálů není nikdy dost – dvojnásobně pak tato pravda více

TOP SPOLEČNOST

FOR INTERIOR 2020

Jednou z nejzásadnějších akcí podzimu pro nábytkářské odvětví bude více

Lékárnička na cesty

Dovolená, prázdniny a cestování patří odjakživa k sobě. Přestože to letos více

Svěží a vypnutá pleť

Caviar Of Switzerland je výjimečná kolekce produktů proti stárnutí pleti, více

Jak přežít rozvod

Máte za sebou rozvod? Pak jste právě ukončili jednu důležitou etapu. více