Chce další dítě!

Text: Prima Žena
28. července 2018 | 09:00

Radujete se z mateřství, ale zároveň už se těšíte do práce a na své kolegyně. Partner ovšem zatoužil po dalším dítěti, čímž vám zkazil plány. Jde udělat kompromis, nebo budete muset přežít cejch kariéristky?

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Myslíte si, že tahle varianta se příliš často nestává? Omyl. I mužům tikají biologické hodiny a někdy i intenzivněji než ženám. Ano, určitě znáte muže, kteří se ženili z donucení, protože museli, anebo pro ně byly děti nevyhnutelným následkem vstupu do závazného partnerského svazku. Existuje ale i spousta těch, kteří se nemohou svého potomka dočkat. Nejednou se stalo, že muž zatoužil po dítěti dříve než partnerka, a ta, pokud mu nevyšla vstříc, byla rázem vyměněna. Dlouholetý vztah muž ukončil a obratem si našel novou partnerku, která toužila po rodině stejně jako on.

Proč žena další dítě nechce
Všude slyšíte, že mateřství je základním posláním ženy. Jsou však i jiné radosti na světě a někdy jedno dítě prostě stačí. Žena další těhotenství odmítá a chce žít víc po svém. Jsou to matky, které své děti milují. Nejsou špatné mámy, ale jejich život nespočívá jenom v tom, že budou rodit jedno dítě za druhým a pak s nimi sedět doma a dokola číst Perníkovou chaloupku. Jednou z příčin, proč ženy nechtějí další děti jsou často fyzické změny. V těhotenství přiberou i přes dvacet kilo a víte, jak je těžké zhubnout zpátky. Někdy může být důvodem, proč žena nechce další dítě, také těžký porod, bolestivé kojení, poporodní deprese a podobně. Nejčastější příčinou je ale psychika. Maminka s malým dítětem sedí většinou doma, zatímco její bezdětné kamarádky jdou večer někam na vínko nebo do kina. Dítěti musíte být stále k dispozici. Z péče o malé dítě se pro mnohé ženy stane brzy ubíjející rutina. Později, když začne batole lézt, dělá v jednom kuse nepořádek. Takže vy děláte devadesát procent svého dne hlídacího psa a na sebe máte jen minimum času. Tyto ženy baví chodit do práce, stýkat se s lidmi, věnovat se svým koníčkům. Čím je vaše dítě starší, tím máte více osobní svobody, a s dalším miminkem byste o ní zase přišla.

« předchozí strana 1 2 3 4

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Zdravotnické oděvy

Nabízíme široký sortiment zdravotnických oděvů, oděvů pro záchranáře a gastro oděvů. více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Štíhlá s bylinkami

První měsíce nového roku bývají ve znamení plnění předsevzetí. více

TOP CESTOVÁNÍ

Letní dovolená

S hledáním perfektní letní dovolené nemá cenu otálet, výhody first minute více

TOP GURMÁN

Správná snídaně

Už naše babičky říkaly, že snídaně je nejdůležitější jídlo dne. více

TOP SPOLEČNOST

Kam na Valentýna

Romantická valentýnská večeře při svíčkách je už dávno pasé. více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

V souladu s přírodou

Citlivá dětská kůže vyžaduje zvláštní pozornost a péči. více

Ústní voda Herbadent

Klíčové pro zdraví zubů, dásní a celé dutiny ústní je primárně správné čištění zubů, více