Chce další dítě!

Text: Prima Žena
28. července 2018 | 09:00

Radujete se z mateřství, ale zároveň už se těšíte do práce a na své kolegyně. Partner ovšem zatoužil po dalším dítěti, čímž vám zkazil plány. Jde udělat kompromis, nebo budete muset přežít cejch kariéristky?

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Myslíte si, že tahle varianta se příliš často nestává? Omyl. I mužům tikají biologické hodiny a někdy i intenzivněji než ženám. Ano, určitě znáte muže, kteří se ženili z donucení, protože museli, anebo pro ně byly děti nevyhnutelným následkem vstupu do závazného partnerského svazku. Existuje ale i spousta těch, kteří se nemohou svého potomka dočkat. Nejednou se stalo, že muž zatoužil po dítěti dříve než partnerka, a ta, pokud mu nevyšla vstříc, byla rázem vyměněna. Dlouholetý vztah muž ukončil a obratem si našel novou partnerku, která toužila po rodině stejně jako on.

Proč žena další dítě nechce
Všude slyšíte, že mateřství je základním posláním ženy. Jsou však i jiné radosti na světě a někdy jedno dítě prostě stačí. Žena další těhotenství odmítá a chce žít víc po svém. Jsou to matky, které své děti milují. Nejsou špatné mámy, ale jejich život nespočívá jenom v tom, že budou rodit jedno dítě za druhým a pak s nimi sedět doma a dokola číst Perníkovou chaloupku. Jednou z příčin, proč ženy nechtějí další děti jsou často fyzické změny. V těhotenství přiberou i přes dvacet kilo a víte, jak je těžké zhubnout zpátky. Někdy může být důvodem, proč žena nechce další dítě, také těžký porod, bolestivé kojení, poporodní deprese a podobně. Nejčastější příčinou je ale psychika. Maminka s malým dítětem sedí většinou doma, zatímco její bezdětné kamarádky jdou večer někam na vínko nebo do kina. Dítěti musíte být stále k dispozici. Z péče o malé dítě se pro mnohé ženy stane brzy ubíjející rutina. Později, když začne batole lézt, dělá v jednom kuse nepořádek. Takže vy děláte devadesát procent svého dne hlídacího psa a na sebe máte jen minimum času. Tyto ženy baví chodit do práce, stýkat se s lidmi, věnovat se svým koníčkům. Čím je vaše dítě starší, tím máte více osobní svobody, a s dalším miminkem byste o ní zase přišla.

« předchozí strana 1 2 3 4

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Eternal Italian Sun

Šaty z aktuální kolekce nové módní značky Olga Afanassieva nadchnou všechny ženy více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Zabraňte pocení

Nadměrné pocení neboli hyperhidróza patří k velmi obtěžujícím tělesným příznakům více

TOP CESTOVÁNÍ

Hudební léto

Pro téměř sedm z deseti mladých lidí je oblíbenou letní zábavou návštěva hudebního více

TOP GURMÁN

Salát z čekanky

Čekanka je listová zelenina, která se pěstuje pro své typické puky. více

TOP SPOLEČNOST

Pohádkou to začíná…

Už jen něco málo přes měsíc zbývá do začátku Letních shakespearovských slavností více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Růžové víno

Léto je neodmyslitelně spojené se svěžími růžovými víny vládnoucími sezóně od jara a více

Chytré řešení

Řešíte, jak rozdělit větší prostory bez stavebních úprav? Zajímavou variantou více