Chce další dítě!

Text: Prima Žena
28. července 2018 | 09:00

Radujete se z mateřství, ale zároveň už se těšíte do práce a na své kolegyně. Partner ovšem zatoužil po dalším dítěti, čímž vám zkazil plány. Jde udělat kompromis, nebo budete muset přežít cejch kariéristky?

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Myslíte si, že tahle varianta se příliš často nestává? Omyl. I mužům tikají biologické hodiny a někdy i intenzivněji než ženám. Ano, určitě znáte muže, kteří se ženili z donucení, protože museli, anebo pro ně byly děti nevyhnutelným následkem vstupu do závazného partnerského svazku. Existuje ale i spousta těch, kteří se nemohou svého potomka dočkat. Nejednou se stalo, že muž zatoužil po dítěti dříve než partnerka, a ta, pokud mu nevyšla vstříc, byla rázem vyměněna. Dlouholetý vztah muž ukončil a obratem si našel novou partnerku, která toužila po rodině stejně jako on.

Proč žena další dítě nechce
Všude slyšíte, že mateřství je základním posláním ženy. Jsou však i jiné radosti na světě a někdy jedno dítě prostě stačí. Žena další těhotenství odmítá a chce žít víc po svém. Jsou to matky, které své děti milují. Nejsou špatné mámy, ale jejich život nespočívá jenom v tom, že budou rodit jedno dítě za druhým a pak s nimi sedět doma a dokola číst Perníkovou chaloupku. Jednou z příčin, proč ženy nechtějí další děti jsou často fyzické změny. V těhotenství přiberou i přes dvacet kilo a víte, jak je těžké zhubnout zpátky. Někdy může být důvodem, proč žena nechce další dítě, také těžký porod, bolestivé kojení, poporodní deprese a podobně. Nejčastější příčinou je ale psychika. Maminka s malým dítětem sedí většinou doma, zatímco její bezdětné kamarádky jdou večer někam na vínko nebo do kina. Dítěti musíte být stále k dispozici. Z péče o malé dítě se pro mnohé ženy stane brzy ubíjející rutina. Později, když začne batole lézt, dělá v jednom kuse nepořádek. Takže vy děláte devadesát procent svého dne hlídacího psa a na sebe máte jen minimum času. Tyto ženy baví chodit do práce, stýkat se s lidmi, věnovat se svým koníčkům. Čím je vaše dítě starší, tím máte více osobní svobody, a s dalším miminkem byste o ní zase přišla.

« předchozí strana 1 2 3 4

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

I am.../ Já jsem...

My v Levi Strauss & Co. pevně věříme v empatii a odvahu. více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Citlivé zuby

Léto je v plném proudu a neodmyslitelně k němu patří pití studeného piva více

TOP CESTOVÁNÍ

Rakouská jezera

Když Bůh tvořil rakouská jezera, měl ten den mimořádně kreativní a snad také i více

TOP GURMÁN

UGO očista

Tento podzim budou mít účastníci programu UGO Očista poprvé šanci více

TOP SPOLEČNOST

Podzimní trendy

Podzimní trendy v účesech, líčení, módě i inspiraci pro nadcházející společenskou sezonu, více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Léto za dveřmi!

Možná s rychlým nástupem tropických teplot řešíte otázku: více