Domácí itálie

Text: Perfect Woman
11. února 2018 | 09:00

Hádají se a křičí na sebe. Před svým dítětem... Jak to ovlivní jeho povahu?

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Občasným hádkám s partnerem se nevyhnete. Proč taky? Vyříkáte si sporné věci, vyčistí se vzduch a jede se dál. Na konstruktivní hádce se dá stavět. Jestliže ale během vaší hádky lítají urážky a talíře a nakonec se obviňujete i z prkotin, je to špatně. A ještě hůř, pokud jsou u vaší slovní bitky přítomné i děti.

Zaděláno na problémy
U dětí, které vyrůstají v křiku, nepohodě hádek a psychického nebo dokonce fyzického násilí, je pravděpodobné, že se dříve či později ocitnou v péči psychologa nebo psychiatra. Domácí napětí v nich může vyvolat deprese, v dospělosti si nedokážou vybudovat funkční partnerský vztah, budou přistupovat k řešení konfliktů stejně nezdravým způsobem jako jejich rodiče. Pro děti jsou totiž rodiče vzorem. Přejímají jejich názory i chování, a to nejenom to dobré, ale také špatné. Některé děti se proti němu ovšem vymezí. Jak, to záleží na věku. Může to být pláč, útěk do nemoci, psychická labilita, braní drog a další. 

Mluvte a vysvětlujte

I když si stokrát říkáte, že byste se před dětmi s partnerem nikdy nepohádala, konflikt často vzniká rychleji, než škrtnete sirkou. A pokud se tak stane například při společné jízdě autem, rodinném obědě, procházce, těžko celou situaci vyřešíte takzvaně za zavřenými dveřmi.

„Jestliže jsou děti náhodně přítomny hádce rodičů, je důležité jim vysvětlit, co se událo,“ říká rodinná poradkyně Kateřina Novotná z Akademie rodičovství. „Oba rodiče by si měli s dětmi sednout a vysvětlit jim, že si mezi sebou potřebovali něco vyřešit a byli hodně nazlobení. Je také užitečné říct dětem, že se na něčem dohodli, takže už mají problém vyřešený, a zdůraznit, že za jejich hádku nemohou a oba je mají moc rádi. Nakonec lze situaci zakončit třeba tím, i když na sebe někdy křičí, umí situaci řešit a mají se pořád rádi,“ vysvětluje.

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Podlehněte šperkům

Český eshop Bangles.cz upoutá snad každou ženu svými nádhernými šperky. více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Ozdravná kůra

Ačkoli většina z nás léto a prosluněné dny miluje, pro naše tělo znamená více

TOP CESTOVÁNÍ

Lázně Lednice

Vyzkoušejte účinky jedinečného jodobromového pramene více

TOP GURMÁN

Olomoucké tvarůžky

Tak jako se po čase vrací móda, tak se na výsluní popularity pohybují i potraviny. více

TOP SPOLEČNOST

Trendy Vánoc

Čeští odborníci už mají jasno, v jakém designu se představí Vánoce 2018. více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Vaše vášeň

Odvážná. Nekompromisní. Svá. Přivítejte novou ovocně-květinovou více

Živý kolagen

Novinkou, která pronikla do tajemství mladistvé pleti a překvapila odborníky více