Flexibilní pracovní doba?

Text: Prima Žena
5. září 2019 | 12:00

Známe to všichni. V dnešní době je spojení pracovních povinností a soukromého života téměř každodenním bojem o čas. Někomu vyhovuje vstávat brzy ráno, vyřídit své úkoly do odpoledne a potom už mít volný čas pro rodinu a své zájmy, někdo zase raději preferuje pracovat déle, a raději si ráno přispat, zacvičit a dát pořádnou snídani.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Pracovní doba byla vždy nastavená tak, aby byla kompromisem pro všechny zaměstnance, ale v posledních letech se zaměstnavatele rozhodli ve svých společnostech postupně zavádět flexibilní pracovní dobu, která nabízí možnost upravit si svůj den podle vlastních představ.

Kde se flexibilní pracovní doba vzala

Flexibilní začátek a konec pracovní doby není žádnou novinkou, ve většině společností vždy fungovala taková neoficiální dohoda, že například Hanka s malými dětmi chodí do kanceláře dříve, aby je vyzvedla odpoledne ze školky a taková Alena nemá rodinu, za to si ráda večer po práci vyrazí ven s kamarády, a proto se jí hodí chodit až kolem desáté. V normálním pracovním kolektivu se zkrátka vždy dohodou a nepsanými pravidly došlo k nějakému systému vyhovujícímu všem. Velkým krokem vpřed českých zaměstnavatelů je ovšem rozhodnutí, že se odvážili předat v tomto ohledu svým zaměstnancům důvěru a zavést oficiálně určitý časový úsek, kdy mohou lidé přicházet a odcházet podle svého uvážení, pokud odpracují dohodnutý počet hodin. „Stejně jako služební telefon je už standardním benefitem, i flexibilní pracovní doba se stává běžnou záležitostí. V dnešní hektické době je pro zaměstnance důležité, aby byli schopni vyřídit si například schůzku v bance a nemuseli si kvůli tomu brát dovolenou,“ říká Kateřina Lukášová, HR ředitelka společnosti Sazka a.s. patřící k zaměstnavatelům podporující politiku vstřícnosti vůči zaměstnancům.

Jak to vypadá, když jste zaměstnancem s možností flexibilní pracovní doby
Zřejmě všichni známe kancelářskou práci, kdy si sami musíme organizovat časové možnosti pro splnění jednotlivých úkolů, ale ne všichni už máme v hlavě nastavený stejný model fungování. Někdo rád vyřizuje emaily ráno, někomu více vyhovuje vyřídit si během dopoledne schůzky, a potom se už jenom věnovat práci u počítače. Stejně tak je to s nastavením flexibilní pracovní doby. Když ráno odvezete děti do školy o půl osmé, je pro vás přirozenější být v práci na osmou.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Elka underwear

Avokádový chleba, avokádové trenýrky. Generace mileniálů ví, co chce, a nebojí se více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Bolest u dětí

Malé i větší děti si často stěžují na bolesti hlavy. Bolesti hlavy jsou také jedním více

TOP CESTOVÁNÍ

Noc na zámku

Sníte o životě na zámku? „Zkoušeli jste spát jako kněžna či kníže na zámku? více

TOP GURMÁN

Zelená káva

Černou kávu zná každý. Zelená však zůstává pro mnoho konzumentů neobjeveným více

TOP SPOLEČNOST

For Interior 2019

Nekonečný výběr nábytku, bytových doplňků, klasické i netradiční materiály, více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Letní líčení

S příchodem teplejšího počasí a slunečních paprsků většina žen ubírá na make-upu. více

Krásná pleť

S věkem kůže ztrácí svou pružnost a pevnost a stává se tenčí. Tato ztráta pružnosti více