Hádky kvůli svatbě

Text: Prima Žena
9. června 2018 | 09:00

Termín vašeho dne D se blíží, jenže vy místo cukrujících hrdliček připomínáte dvě síru dštící saně a máte chuť všechno zrušit. Svatba bývá důležitým mezníkem, a tak není divu, že chcete, aby do nejmenších detailů splňovala vaše tajné sny. Jenže co když váš partner vaše představy nesdílí? Budete za každou cenu trvat na svém, ustoupíte partnerovým požadavkům, nebo zvolíte kompromis?

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Malá, nebo velká?
Důvodů, proč se pohádat kvůli přípravě, je nesčetné množství. Tím nejčastějším však bývá velikost svatby. Vy chcete krásnou princeznovskou svatbu, na kterou pozvete všechny své blízké i vzdálené příbuzné a kamarádky, kolegyně z práce, spolužačky ze základní školy, zatímco on by si nejraději střihl jen malý obřad s rodiči a se svědky.

První věc, kterou byste měli na začátku svatebních plánů udělat, je stanovit si rozpočet: kolik peněz si můžete dovolit za svatbu utratit. Podle něj byste pak měli korigovat své představy. Jestliže vám finanční situace dovoluje uspořádat velkou svatbu pro všechny, ale váš snoubenec o ní přesto nechce ani slyšet, budete muset promyslet, co s tím. Samozřejmě můžete trvat na tom, že pokud vás miluje, pochopí, že chcete mít opulentní oslavu vaší lásky, a čekat, že povolí. Jenže pak se může stát, že budete mít honosnou svatbu a na ní stovku hostů, ale s nimi také naštvaného či znuděného ženicha, který se bude vyhýbat většině příbuzných a v tom horším případě i vám.

Může také nastat situace, že ve jménu lásky přistoupíte na partnerův požadavek, a uspořádáte jen skromný obřad s blízkou rodinou. Ani tahle varianta nezní jako dobrý nápad – v tomhle případě budete zklamaná vy a váš velký den vás nebude těšit, protože vám budou chybět lidé, se kterými jste chtěla svou radost sdílet.

Základním předpokladem fungujícího vztahu je láska, důvěra, porozumění a také ochota domluvit se a hledat řešení, která vyhovují oběma partnerům. Proto spolu mluvte a hledejte styčné body svých představ. Pokud spolu vše proberete do posledního detailu, třeba zjistíte, že vaše vidiny nejsou tak diametrálně odlišné, jak se na první pohled zdálo.

« předchozí strana 1 2 3 4

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Manifesto/Emet

Herečka Ester Geislerová a módní návrhářka Josefina Bakošová navazují více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Citlivá pleť

Možná znáte ten pocit, když pleť není zcela v pohodě a musíte více

TOP CESTOVÁNÍ

Kostelecké lázně

Rodinné lázně v Kostelci u Zlína, jejichž historie se začala psát téměř více

TOP GURMÁN

Party klobásky

Naše společnost Kmotr – Masna Kroměříž a.s. více

TOP SPOLEČNOST

Geis CZ a Avon

AVON Pochod dospěl, a spolu se svou plnoletostí si dodal sebevědomí více

Čerstvé jizvy

Jizva znamená porušení celistvosti kůže. více

Sex na usmířenou

V jedné chvíli se hádáte, křičíte na sebe, ale o pár vteřin později vás pohlcuje více

Léto za dveřmi!

Možná s rychlým nástupem tropických teplot řešíte otázku: více