Hádky kvůli svatbě

Text: Prima Žena
9. června 2018 | 09:00

Termín vašeho dne D se blíží, jenže vy místo cukrujících hrdliček připomínáte dvě síru dštící saně a máte chuť všechno zrušit. Svatba bývá důležitým mezníkem, a tak není divu, že chcete, aby do nejmenších detailů splňovala vaše tajné sny. Jenže co když váš partner vaše představy nesdílí? Budete za každou cenu trvat na svém, ustoupíte partnerovým požadavkům, nebo zvolíte kompromis?

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Malá, nebo velká?
Důvodů, proč se pohádat kvůli přípravě, je nesčetné množství. Tím nejčastějším však bývá velikost svatby. Vy chcete krásnou princeznovskou svatbu, na kterou pozvete všechny své blízké i vzdálené příbuzné a kamarádky, kolegyně z práce, spolužačky ze základní školy, zatímco on by si nejraději střihl jen malý obřad s rodiči a se svědky.

První věc, kterou byste měli na začátku svatebních plánů udělat, je stanovit si rozpočet: kolik peněz si můžete dovolit za svatbu utratit. Podle něj byste pak měli korigovat své představy. Jestliže vám finanční situace dovoluje uspořádat velkou svatbu pro všechny, ale váš snoubenec o ní přesto nechce ani slyšet, budete muset promyslet, co s tím. Samozřejmě můžete trvat na tom, že pokud vás miluje, pochopí, že chcete mít opulentní oslavu vaší lásky, a čekat, že povolí. Jenže pak se může stát, že budete mít honosnou svatbu a na ní stovku hostů, ale s nimi také naštvaného či znuděného ženicha, který se bude vyhýbat většině příbuzných a v tom horším případě i vám.

Může také nastat situace, že ve jménu lásky přistoupíte na partnerův požadavek, a uspořádáte jen skromný obřad s blízkou rodinou. Ani tahle varianta nezní jako dobrý nápad – v tomhle případě budete zklamaná vy a váš velký den vás nebude těšit, protože vám budou chybět lidé, se kterými jste chtěla svou radost sdílet.

Základním předpokladem fungujícího vztahu je láska, důvěra, porozumění a také ochota domluvit se a hledat řešení, která vyhovují oběma partnerům. Proto spolu mluvte a hledejte styčné body svých představ. Pokud spolu vše proberete do posledního detailu, třeba zjistíte, že vaše vidiny nejsou tak diametrálně odlišné, jak se na první pohled zdálo.

« předchozí strana 1 2 3 4

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Levi's® x Gorillaz

Unikátní spolupráce Levi's® a britské kapely Gorillaz, oceněné Grammy i BRIT Award více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Diagnostika pleti

L’Oréal uvádí diagnostiku pleti pomocí umělé inteligence, založenou na vědeckých více

TOP GURMÁN

Kusmi Tea

Zatím posledním přírůstkem v sortimentu výběrových čajů z celého světa Kusmi Tea více

TOP SPOLEČNOST

Desing Shaker

Sedmý výběrový veletrh interiérového designu DESIGN SHAKER se v prostorách více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Polévka je grunt

„Polévka je grunt a maso je špunt,“ také jste to od babičky slýchali? více