I úspěšní lidé v byznysu mají své “drogy”

Text: Prima Žena
15. srpna 2019 | 15:00

Schůzka, porada, služební cesta a plný kalendář až do Vánoc? Pracovní tempo dnešní doby se zdá být až pekelné a každý z nás potřebuje nějaký ten životabudič, který ho drží při životě. Jaké “drogy” si dopřávají úspěšní lidé z českého byznysu?

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Pracovní kolektiv je základ
Podmínkou pracovního úspěchu mnohdy bývá rodinné zázemí. "Když je mi nejhůř, vzpomenu si, že vše dělám pro své blízké. Rodina mi dodává vzpruhu, motivaci a vůbec chuť jít za svým cílem – svou práci totiž nedělám jen pro sebe, ale hlavně pro ně. Vlastně jen díky svým nejbližším jsem nikdy nezažila byť jediný náznak pocitu vyhoření,” říká Jitka Chizzola, která stojí od roku 1994 v čele české pobočky D.A.S. pojišťovny právní ochrany.  Za stejně důležitý považuje také pracovní kolektiv. "Když víte, že máte ve firmě šikovné lidi, na které se můžete spolehnout, tak se i případné problémy řeší daleko snadněji. Úspěch každé firmy stojí na kvalitě jejích lidí," dodává.

Bez kávy ani rána, hlavně po ránu 
Veronika Brázdilová z Xeroxu si nedokáže svůj život představit bez cestování, lásky a inspirace. “Bez lidí, kteří jsou mi blízcí, od nichž se mohu inspirovat a které mohu inspirovat já. Život si nedokážu představit ani bez humoru. Jen málo věcí na světě pomůže člověku v těžké chvíli tak, jako se od srdce zasmát,” přibližuje CEO Xerox pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko a dodává: “Bez kávy nefunguji, zejména po ránu.” 

Dobít baterky každodenní procházkou
Pro Marka Orawského z První klubové pojišťovny je také “drogou” káva. “Každé ráno startuji neprůstřelnou – espresso na trošku rozpuštěného másla. Celkově si dám denně tak čtyři, pět káv,” říká Orawski. Bez čeho si ale nedokáže žádný pracovní den představit? Cesta do práce pěšky. “Každodenní příjemné procházka přes Staroměstské nebo Václavské náměstí, po Náplavce. Ta mě vždy nabije do nového dne. Ráno ve městě ještě není tolik turistů, není tak horko a tak si člověk může procházku a Prahu zplna vychutnat,” dodává. 

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Nuda v posteli?

Nejen denní móda odráží vaši osobnost. Také noční košile či pyžamo vás mohou více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Venušiny kuličky

Ačkoli se stále trochu stydíme o tomto problému mluvit, časopisy, televizní pořady i více

TOP CESTOVÁNÍ

Lázně Ensanu

Největší evropský provozovatel léčebných lázní Danubius Hotels Group více

TOP GURMÁN

Ovocné pohlazení

K jablkům, dýním či ořechům se od října přidává další plod podzimu, více

TOP SPOLEČNOST

Zámek Svijany

Zámek Svijany oslaví 28. září Svatováclavskými slavnostmi Dny českého piva více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Vůně Provence

Vzpomínáte, jaké to bylo odpočívat ve stínu olivovníku v Provence více