Jak přežít pubertu u dětí

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

4)    Sexuální dozrávání: Mluvte o všem!
Zdravý přístup rodičů je základ. Pohlavní dozrávání a s ním nesoucí změny by neměly být v rodině tabu ani téma, na které se zaměřuje veškerá pozornost. Pokud mají rodiče s dítětem vytvořený zdravý vztah založený na důvěře a otevřenosti, mluvit o těchto věcech bude přirozené pro rodiče i dítě. To ovšem neznamená, že se na obou stranách neobjeví jistý ostych či stud.

Speciální rada zejména pro vtipné tatínky: Nedělejte si legraci z tělesných a psychických změn dospívajících. Nebuďte přecitlivělí, když přijde řeč na ošemetná témata. Zároveň si ale nenechte všechno líbit. Nebojte se nastavit zdravé hranice toho, co si k vám potomek může dovolit a co už ne.

Speciální rada zejména pro úzkostlivé maminky: Dejte si pozor na to, jak se sama vyjadřujete o svém těle a jak jej vnímáte. Vaše dcera je nyní velmi citlivá a vnímavá na veškeré reakce okolí. Nasává je jako houba. Váš postoj k sobě se zrcadlí v chování vaší dcery.

5)    Sociální sítě, věčné téma
Na zákazy a příkazy bude váš potomek reagovat žádoucně možná ve vaší přítomnosti, ale jinak to bude fungovat jako „zakázané ovoce chutná nejlépe“. Jestli necháte všechno tak nějak běžet, hrozí, že chod věcí nebudete mít pod kontrolou a o nebezpečí se ani nedozvíte. Ideální přístup je opět postaven na dobré komunikaci s dítětem. Je třeba balancovat na křehké hranici rovnováhy samostatnosti, důvěry a zdravými hranicemi. Promluvte s potomkem o možných rizicích, která mohou na sociálních sítích číhat. Pár praktických tipů obsahuje i rodičovská příručka Sama sebou: : http://bit.ly/projekt_sebeduvery

1 2 další strana »

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Oblečení na běh

Krásné počasí nás táhne ven si zaběhat. Nabídka sportovního oblečení na běh více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Letní opalování

Začalo nám astrologické léto a pro mnohé tak přichází i doba, kdy se začínají více

TOP CESTOVÁNÍ

České hory

Dovolená v Česku není z nouze ctnost. Je to jen návrat k domácímu zlatu, více

TOP SPOLEČNOST

Den dětí

Čas letí jako voda a po roce se opět o slovo hlásí Mezinárodní den dětí. více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Skincare dieta

Zatímco jsou všichni zaneprázdněni debatou o novoročních dietách, švédská skintech více

Tančírna

Jak přečkat období dlouhých zimních večerů a vytahaných svetrů, když nás televizní více