Jak přežít rozvod

Text: Prima Žena
26. června 2020 | 09:00

Máte za sebou rozvod? Pak jste právě ukončili jednu důležitou etapu. Nejspíš cítíte bolest, zármutek, možná i vztek. To vše k období po rozvodu patří, nesnažte se tyto pocity hodit za hlavu. A rozhodně nelžete sami sobě, že nic necítíte. Podle mnoha odborných studií je totiž rozvod na druhé příčce žebříčku nejvíce stresujících zážitků v životě člověka. Jak překonat období po rozvodu a udělat první krok k novému a spokojenému životu?

jak_prezit_rozvod_1_PZ.jpg jak_prezit_rozvod_2_PZ.jpg jak_prezit_rozvod_3_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Truchlení a zlomené srdce
Pláč, pláč a zase jen pláč. Tak vypadá prvních pár následujících dní. Nebojte se dát průchod všem svým emocím. Křičte, vztekejte se, plačte, buďte sami, pokud to potřebujete. I truchlení má svůj řád a je potřeba si projít všemi jeho fázemi – od popírání, vzteku a vyjednávání, přes smutek až po konečný pocit smíření. Někomu to může trvat pár dní, jinému měsíce, roky.

Nový začátek a lepší zítřky
Rozvod je za vámi. Snažte se odpoutat od minulosti. Máte jedinečnou příležitost vyměnit vše staré za nové. Zbavte se věcí, které vám připomínají ex-manžela. Věnujte se tomu, na co jste v manželství neměli čas – choďte do divadla, sportujte, cestujte… Nebojte se požádat o pomoc, pokud to potřebujete. Popovídejte si s kamarádkou, mluvte o sobě, ale neočerňujte ex-partnera. Uvidíte, uleví se vám. 

Partnerská poradna online

Pokud se rozhodnete pro párovou terapii, nemusíte za ní složitě cestovat. Online psychologická poradna Mojra.cz nabízí konzultace z pohodlí vašeho domova formou videohovoru přes Skype, WhatsApp, Viber, telefon nebo poradenství přes email.

Výhodou jsou také krátké objednací lhůty (reálně do hodiny od objednání) a velký výběr termínů nejen v pracovní dny, ale i o víkendu – ráno, odpoledne i večer. Terapie je možná také ve více jazycích, tedy nejen v českém a slovenském, ale i v polském, anglickém, německém nebo španělském jazyce.

Neodkládejte řešení problému na později a objednejte si konzultaci s některým z 15 psychologů online psychologické poradny Mojra.cz. Stačí vyplnit jednoduchý objednávkový formulář na stránkách www.mojra.cz
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Autorské šperky

Petr Kovanda chtěl být původně gemologem, protože se rád zajímal o přírodní kameny. více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Oleje na povzbuzení

Energie na rozdávání navzdory ponurým zimním dnům. Lepší nálada více

TOP CESTOVÁNÍ

Mölltal

O výletech na hory si letos můžete nechat jen zdát. Nebo ne…? více

TOP GURMÁN

Španělská vína

Španělská vína jsou symbolem dovolené, malebného západu slunce se skleničkou více

TOP SPOLEČNOST

Glamping v oboře

Obora Kinský patří k nejstarším oborám v České republice. Založena byla více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Krásná dlažba

Prostory jako je terasa či zahrada nejenže dotvářejí vzhled našeho domu více

Diamantový příběh

Gabriela Dědičová pracuje v oboru DIAMANTŮ přes 10 let. Svoji kariéru začínala více