Jak přežít rozvod

Text: Prima Žena
26. června 2020 | 09:00

Máte za sebou rozvod? Pak jste právě ukončili jednu důležitou etapu. Nejspíš cítíte bolest, zármutek, možná i vztek. To vše k období po rozvodu patří, nesnažte se tyto pocity hodit za hlavu. A rozhodně nelžete sami sobě, že nic necítíte. Podle mnoha odborných studií je totiž rozvod na druhé příčce žebříčku nejvíce stresujících zážitků v životě člověka. Jak překonat období po rozvodu a udělat první krok k novému a spokojenému životu?

jak_prezit_rozvod_1_PZ.jpg jak_prezit_rozvod_2_PZ.jpg jak_prezit_rozvod_3_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Truchlení a zlomené srdce
Pláč, pláč a zase jen pláč. Tak vypadá prvních pár následujících dní. Nebojte se dát průchod všem svým emocím. Křičte, vztekejte se, plačte, buďte sami, pokud to potřebujete. I truchlení má svůj řád a je potřeba si projít všemi jeho fázemi – od popírání, vzteku a vyjednávání, přes smutek až po konečný pocit smíření. Někomu to může trvat pár dní, jinému měsíce, roky.

Nový začátek a lepší zítřky
Rozvod je za vámi. Snažte se odpoutat od minulosti. Máte jedinečnou příležitost vyměnit vše staré za nové. Zbavte se věcí, které vám připomínají ex-manžela. Věnujte se tomu, na co jste v manželství neměli čas – choďte do divadla, sportujte, cestujte… Nebojte se požádat o pomoc, pokud to potřebujete. Popovídejte si s kamarádkou, mluvte o sobě, ale neočerňujte ex-partnera. Uvidíte, uleví se vám. 

Partnerská poradna online

Pokud se rozhodnete pro párovou terapii, nemusíte za ní složitě cestovat. Online psychologická poradna Mojra.cz nabízí konzultace z pohodlí vašeho domova formou videohovoru přes Skype, WhatsApp, Viber, telefon nebo poradenství přes email.

Výhodou jsou také krátké objednací lhůty (reálně do hodiny od objednání) a velký výběr termínů nejen v pracovní dny, ale i o víkendu – ráno, odpoledne i večer. Terapie je možná také ve více jazycích, tedy nejen v českém a slovenském, ale i v polském, anglickém, německém nebo španělském jazyce.

Neodkládejte řešení problému na později a objednejte si konzultaci s některým z 15 psychologů online psychologické poradny Mojra.cz. Stačí vyplnit jednoduchý objednávkový formulář na stránkách www.mojra.cz
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Kouzlo krajky

Kouzlu paličkované krajky jsem propadla v 15ti letech, kdy mi taje tohoto více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Zapomeňte na chemii

Akné je noční můrou nejen pubescentů, ale mnohdy dokáže pěkně potrápit více

TOP GURMÁN

Rum Serum

Prémiové rumy Serum jsou pevně provázané s příběhem Panamského průplavu, více

TOP SPOLEČNOST

Czech Fashion week

Koncem srpna se po roce opět uskutečnil Czech Fashion week, k více

Severský design

Mohou tradiční designové přístupy a nová perspektiva fungovat dohromady? více

Diamantový příběh

Gabriela Dědičová pracuje v oboru DIAMANTŮ přes 10 let. Svoji kariéru začínala více

Jak přežít rozvod

Máte za sebou rozvod? Pak jste právě ukončili jednu důležitou etapu. více