Jak řešit manželskou krizi

Text: Prima Žena
13. října 2018 | 09:00

Podle průzkumů se rozvádí každé druhé manželství, protože doba jim to jednoduše umožňuje. Málokterý pár předtím navštíví manželskou poradnu. V čem jim může pomoci?

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Zklamání je normální
Každé manželství projde hned několika krizemi. Někdy je můžete ustát sami, někdy potřebujete pomoc zvenčí, abyste zbytečně nezahodili jinak pěkný vztah. První krize takřka zákonitě napadá manželství někdy mezi pátým až desátým rokem společného soužití. Má tisíc podob a v zárodku všech je pád růžových brýlí z očí. Ti dva si náhle připadají okoukaní, začínají se v manželství nudit. Nikoho už nenapadne střihnout si dopoledne osvěžující sex na kuchyňské lince. Partner vám může začít připadat nepřitažlivý, navíc z vaší energie a trpělivosti dennodenně pro sebe ukrajují velký krajíc děti, které jste si mezitím pořídili. Nemáte na sebe s partnerem moc času a spíš fungujete jako  výkonný článek pro chod celé rodiny a domácnosti. To vše se na vztahu silně podepíše.

Druhá vývojová krize se připlíží nenápadně tak kolem dvacátého až třicátého roku společného soužití a důvodem bývá deziluze. Ve středním věku se skoro zákonitě dostaví zklamání. Vaše ambice totiž bývaly větší. Člověk srovnává romantické ideály, které měl ve dvaceti nebo i ve třiceti, se skutečností a s hrůzou zjišťuje, že z nich nezbylo zhola nic. Žije obyčejný život plný starostí, všedních dní a má pocit, že své velké sny a plány již neuskuteční. Navíc vás třeba zklamaly děti nebo se nedaří v práci tak, jak byste chtěli. Kromě toho vaše děti už nejspíš vylétly z rodného hnízda a ti, kolem kterých se doposud točil celý váš život, jsou pryč. Už vás nepotřebují. Zbyli jste si s partnerem sami a najednou vidíte, že si spolu ve dvou už nemáte co říct. Navíc vás chátrající partner už dávno nepřitahuje. I vy už v zrcadle nevídáte mladistvou tvář, o které jste si před lety myslela, že vypadá po ránu hrozně, ale nyní byste za ni dala skoro cokoliv Uvědomujete si, že jste i vy pro svého muže stará a okoukaná. Je třeba vědět, že být zklamána v životě je úplně normální.

« předchozí strana 1 2 3 4 5

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Levi's® x Gorillaz

Unikátní spolupráce Levi's® a britské kapely Gorillaz, oceněné Grammy i BRIT Award více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Jarní detox

Jaro nám pomalu klepe na dveře, přivítejte ho proto s krásně svěží pokožkou. více

TOP GURMÁN

Zdravý životní styl

Možná se vám někdy do rukou dostaly články o tom, jak zhoršená ekonomická situace více

TOP SPOLEČNOST

Panenka Barbie

Na 9. března každoročně připadá Den Barbie, který připomíná první oficiální představení více

V souladu s přírodou

Citlivá dětská kůže vyžaduje zvláštní pozornost a péči. více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Polévka je grunt

„Polévka je grunt a maso je špunt,“ také jste to od babičky slýchali? více