Kamarádství s nadřízeným

Text: Prima Žena
6. října 2018 | 09:00

Tykání, chození na skleničku nebo společný víkend? Je kamarádství se šéfem opravdu výhodné, nebo je pro vás spíše svazující?

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Žijeme v době, kdy se firemní kultura neustále rozvolňuje. Z vašich kolegů a kolegyň se stávají kamarádi, se kterými ráda zajdete po práci na vínko, a mění se i vztahy s nadřízenými. Je naprosto běžné, že se se šéfem potkáváte na neformálních akcích a normálně si s ním povídáte. Vycházet s ním více než dobře je vždycky skvělá věc, ale musíte si dát pozor na to, aby se tahle skutečnost nakonec neobrátila proti vám. Přátelství mezi šéfem a podřízeným může fungovat, pokud v něm umíte dobře chodit.

Zásadní je komunikace
Pokud si na pracovišti s kolegy i se šéfem rozumíte, produktivita práce se zvýší. A stejně je tomu i naopak, když vztahy skřípou. Komunikace je zásadní. Když funguje komunikace, funguje i firma. Přátelství ji může hodně usnadnit. Šéf ale musí být schopen zachovat si objektivitu, což pro něj nemusí být vždy úplně jednoduché. Zásadou dobrého pracovního přátelství je motivace zaměstnanců. Každý dobrý šéf ví, co na jeho ovečky platí. Pak se výsledky takové firmy projeví. Když v ní pracují vesměs spokojení lidé, kteří sem tam dostanou přilepšení a nikdo je „nebuzeruje“, je zaměstnání místem, kde jsou rádi a jsou vůči firmě loajálnější. Úkolem dobrého šéfa pak zůstává dát na podřízené pozor, aby mu nezlenivěli a nebyli ukolébáni případnými úspěchy. Důvěrné kamarádské vztahy ale mohou být problémem. Pokud po čase dojde k nějakým rozepřím, je vás váš „kamarád“ šéf schopen potopit, nebo si naopak přivlastnit vaše nápady a prezentovat je jako svoje. Nezřídka pak mezi takovými lidmi vzniká nenávist, která skončí výpovědí.

« předchozí strana 1 2 3 4

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Symbol léta

Letní měsíce plné slunce a teplého počasí potěší asi většinu z nás. Ovšem přímé sluneční více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

UV water

Užijte si krásné a bezpečné léto s opalovacími přípravky Ambre Solaire od Garnier. více

TOP CESTOVÁNÍ

Dovolená v Řecku

První červencový týden tradičně patří mezi nejžádanější termíny pro odjezd více

TOP GURMÁN

Olomoucké tvarůžky

Letošní červen udělal definitivní tečku za dlouhým a hlavně chladnějším jarem, více

TOP SPOLEČNOST

Státní opera

Znovuotevření Státní opery se blíží. Než se tomu tak v neděli 5. ledna 2020 stane, více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Vůně Provence

Vzpomínáte, jaké to bylo odpočívat ve stínu olivovníku v Provence více