Kamarádství s nadřízeným

Text: Prima Žena
6. října 2018 | 09:00

Tykání, chození na skleničku nebo společný víkend? Je kamarádství se šéfem opravdu výhodné, nebo je pro vás spíše svazující?

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Žijeme v době, kdy se firemní kultura neustále rozvolňuje. Z vašich kolegů a kolegyň se stávají kamarádi, se kterými ráda zajdete po práci na vínko, a mění se i vztahy s nadřízenými. Je naprosto běžné, že se se šéfem potkáváte na neformálních akcích a normálně si s ním povídáte. Vycházet s ním více než dobře je vždycky skvělá věc, ale musíte si dát pozor na to, aby se tahle skutečnost nakonec neobrátila proti vám. Přátelství mezi šéfem a podřízeným může fungovat, pokud v něm umíte dobře chodit.

Zásadní je komunikace
Pokud si na pracovišti s kolegy i se šéfem rozumíte, produktivita práce se zvýší. A stejně je tomu i naopak, když vztahy skřípou. Komunikace je zásadní. Když funguje komunikace, funguje i firma. Přátelství ji může hodně usnadnit. Šéf ale musí být schopen zachovat si objektivitu, což pro něj nemusí být vždy úplně jednoduché. Zásadou dobrého pracovního přátelství je motivace zaměstnanců. Každý dobrý šéf ví, co na jeho ovečky platí. Pak se výsledky takové firmy projeví. Když v ní pracují vesměs spokojení lidé, kteří sem tam dostanou přilepšení a nikdo je „nebuzeruje“, je zaměstnání místem, kde jsou rádi a jsou vůči firmě loajálnější. Úkolem dobrého šéfa pak zůstává dát na podřízené pozor, aby mu nezlenivěli a nebyli ukolébáni případnými úspěchy. Důvěrné kamarádské vztahy ale mohou být problémem. Pokud po čase dojde k nějakým rozepřím, je vás váš „kamarád“ šéf schopen potopit, nebo si naopak přivlastnit vaše nápady a prezentovat je jako svoje. Nezřídka pak mezi takovými lidmi vzniká nenávist, která skončí výpovědí.

« předchozí strana 1 2 3 4

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Hodinky Prim

Nosíte ráda hodinky? Nebo jste ještě nenašla takové, které by splňovaly více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Lék na nespavost

Občas se to při usínání stane každému. Převalujeme se na posteli, více

TOP CESTOVÁNÍ

Wellness a relax

Augustiniánský dům je rodinný wellness & spa hotel ****superior, více

TOP GURMÁN

Mixitella od Mixit

Hoď tam kupu oříšků, pořádnou hrst čokolády a rozmixuj. více

TOP SPOLEČNOST

For Decor & Home

První jarní nádech přinese už v lednu kontraktační veletrh dekorací, skla, více

Perfektně uklizeno

Prázdninový režim pomalu končí. Vaše rodina se vrací zpět více

V souladu s přírodou

Citlivá dětská kůže vyžaduje zvláštní pozornost a péči. více

Waterdrop

Odložte ponožky a kosmetiku na jinou příležitost a dejte letos přednost více