Kamarádství s nadřízeným

Text: Prima Žena
6. října 2018 | 09:00

Tykání, chození na skleničku nebo společný víkend? Je kamarádství se šéfem opravdu výhodné, nebo je pro vás spíše svazující?

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Žijeme v době, kdy se firemní kultura neustále rozvolňuje. Z vašich kolegů a kolegyň se stávají kamarádi, se kterými ráda zajdete po práci na vínko, a mění se i vztahy s nadřízenými. Je naprosto běžné, že se se šéfem potkáváte na neformálních akcích a normálně si s ním povídáte. Vycházet s ním více než dobře je vždycky skvělá věc, ale musíte si dát pozor na to, aby se tahle skutečnost nakonec neobrátila proti vám. Přátelství mezi šéfem a podřízeným může fungovat, pokud v něm umíte dobře chodit.

Zásadní je komunikace
Pokud si na pracovišti s kolegy i se šéfem rozumíte, produktivita práce se zvýší. A stejně je tomu i naopak, když vztahy skřípou. Komunikace je zásadní. Když funguje komunikace, funguje i firma. Přátelství ji může hodně usnadnit. Šéf ale musí být schopen zachovat si objektivitu, což pro něj nemusí být vždy úplně jednoduché. Zásadou dobrého pracovního přátelství je motivace zaměstnanců. Každý dobrý šéf ví, co na jeho ovečky platí. Pak se výsledky takové firmy projeví. Když v ní pracují vesměs spokojení lidé, kteří sem tam dostanou přilepšení a nikdo je „nebuzeruje“, je zaměstnání místem, kde jsou rádi a jsou vůči firmě loajálnější. Úkolem dobrého šéfa pak zůstává dát na podřízené pozor, aby mu nezlenivěli a nebyli ukolébáni případnými úspěchy. Důvěrné kamarádské vztahy ale mohou být problémem. Pokud po čase dojde k nějakým rozepřím, je vás váš „kamarád“ šéf schopen potopit, nebo si naopak přivlastnit vaše nápady a prezentovat je jako svoje. Nezřídka pak mezi takovými lidmi vzniká nenávist, která skončí výpovědí.

« předchozí strana 1 2 3 4

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Levi's® x Gorillaz

Unikátní spolupráce Levi's® a britské kapely Gorillaz, oceněné Grammy i BRIT Award více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Diagnostika pleti

L’Oréal uvádí diagnostiku pleti pomocí umělé inteligence, založenou na vědeckých více

TOP GURMÁN

Zdravý životní styl

Možná se vám někdy do rukou dostaly články o tom, jak zhoršená ekonomická situace více

TOP SPOLEČNOST

Divadelní tipy

Osobitá atmosféra legendárního Divadla Viola na Národní třídě v centru Prahy tradičně více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Perfektně uklizeno

Prázdninový režim pomalu končí. Vaše rodina se vrací zpět více

Polévka je grunt

„Polévka je grunt a maso je špunt,“ také jste to od babičky slýchali? více