Karty mi vrátily víru v dobré konce

Text: Prima Žena
28. listopadu 2020 | 09:00

„Co jsem to provedla?! Jak jsem mohla být tak naivní?!“ dunělo Monice v hlavě. Smutek, panika, vztek, zoufalství i zklamání se slily do jedné nepojmenovatelné emoce, která ji ovládala. „Proč jen jsem ty karty neposlechla?!“ vyčítala si v duchu.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Chápala, že se Petr musí vzpamatovat. Prý opustil rodinu kvůli ní, osudové lásce. Hezky se to poslouchalo. Pravda však byla, že mu manželka sbalila kufry, když praskla jeho další nevěra a vyrojily se nové dluhy. Monika se nemohla vyrovnat s tím, že se nenastěhoval k ní, ale k mamince. Potřebovala odpovědi, jenže z nepříjemných otázek se pokaždé vykroutil. Jednou v noci na něho zase marně čekala a dolehla na ni taková beznaděj, že se rozplakala a nedokázala přestat. Potřebovala si s někým promluvit. Hned. Jenže s kým ve dvě ráno? Vytočila číslo on-line věštírny.

Pohádky pro zamilovanou
Moc nevěřila tomu, že by nějaká cizí paní po telefonu z karet vyčetla, co zrovna prožívá. Nic nemusela říkat, vlastně to ani nešlo, když ještě pořád vzlykala. Přestala, jako když utne, a fascinovaně poslouchala, jak kartářka uklidňujícím hlasem shrnula, co milostný vztah s Petrem obnáší. Pojmenovala skutečnosti, které si Monika nechtěla přiznat. Společných chvil rapidně ubylo. Tvrdil, že se musí starat o nemocnou mámu a taky musí hodně makat, když má na krku alimenty na tři děti. Na hlavní důvod „zapomněl“. Byla jím mladinká kolegyně…
„To není pravda, Petr mě miluje!“ houkla Monika do mobilu. Věštění se neubíralo takovým směrem, jaký očekávala. Chtěla poslouchat pohádku, jak bude jejich společný život zalitý sluncem. Jenže uslyšela pravdu, kterou už stejně kdesi hluboko v nitru tušila. A bylo toho víc. Sice nebyl otec roku, ale ve svých dětech se viděl, a tak si kupoval jejich lásku, lépe řečeno odpuštění. Na co ukázaly, to dostaly. Ani on si nic neodepřel a ve výsledku si půjčoval, kde to jen šlo.

Dobré úmysly, špatný nápad
Výklad karet na Moniku zapůsobil jako ledová sprcha. Zprvu ji totálně ochromil, pak pomyslně spustil očistu jejího bolavého srdce i černých myšlenek, až ji zahřálo vědomí, že už ví, co udělá. Pomůže Petrovi z bryndy, bude jí za to vděčný, zase v něm probudí lásku i vášně a třeba se k ní konečně nastěhuje. A ta čúza z jeho firmy, která ho tak uhání, bude mít utrum. Kartářka ji varovala. Z mariášek vyčetla, že se zachová jako gauner.

Monika nedbala na záplavu žaludských karet, a jak si umínila, tak udělala. Když se jako obvykle bez ohlášení zastavil, aby si vyzvedl vyprané a vyžehlené prádlo, polibky ho přinutila zůstat. Přitulila se k němu a spustila něžná vyznání, která už znal nazpaměť. Finále však bylo novinka.

„Miláčku, už se mi nemusíš vyhýbat. To přece nevadí, že mi nenosíš dárky jako dřív. Máš to teď těžké, já vím. Miluju tě a nemůžu se koukat na to, jak se trápíš, že se musíš uskromňovat. Chci, aby sis to vzal. Stejně to jsou peníze na naši veselku, svatební cestu a třeba i výbavičku pro naše malé…“ Monika mu s cudně sklopeným zrakem podala naditou obálku. Byly v ní veškeré její úspory.

Slastný pocit zadostiučinění
Petr se chvilku zdráhal. Pak si vzal tašku s prádlem i obálku s penězi. Ve dveřích Moniku objal a vroucně políbil. Pak už se neozval. Nemohla tomu uvěřit. Styděla se komukoli ze svých blízkých svěřit, že tak naletěla. Kartářka se pro ni stala přítelkyně na telefonu i proto, že nepoučovala ve stylu: „Já to říkala!“

Navíc Monice předestřela reálné možnosti, jak své peníze dostane zpátky. Výklad karet ukázal i to, že Petr dostane za vyučenou. Milenka mu vyluxuje i ten zbytek na kontě a práskne do bot s jeho kamarádem. Teď už Monika nepochybovala, že se tak stane. Těšila se na „odplatu osudu“, stejně jako na sympatického muže, kterého podle kartářky potká na dovolené.

Sice pořád neví, jak „to“ funguje, ale už to neřeší. Prostě vzala na vědomí, že existují lidé, kteří jsou obdařeni mimořádnou intuicí a mají dar prostřednictvím tarotových, mariášových, andělských či jiných karet rozšifrovat, co bylo, je, a především bude. Proč se tedy utápět v nejistotách, když profesionální věštírna funguje ve dne v noci…

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Spodní prádlo 2021

Co kdybyste si nemusely vybírat, jestli se zrovna cítíte spíše jako romantická víla více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Zimní péče

Mnozí lidé si stále myslí, že hydratační krémy mohou v pokožce zmrznout, více

TOP CESTOVÁNÍ

Zimní království

Zasněžená Dolní Morava má otevřené brány pro milovníky jiskřivě bílých výhledů více

TOP GURMÁN

Zdravá strava

Se začátkem nového roku vám přinášíme několik účinných zásad, více

TOP SPOLEČNOST

Chirurg influencerem

Sociální sítě jsou v dnešní době jedním z nejvýznamnějších komunikačních kanálů, více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Lékárnička na cesty

Dovolená, prázdniny a cestování patří odjakživa k sobě. Přestože to letos více

Severský design

Mohou tradiční designové přístupy a nová perspektiva fungovat dohromady? více