Když babičky zlobí

Text: Prima Žena
20. října 2018 | 09:00

Babičky zastávají v životě dětí významnou roli. Na rozdíl od rodičů mohou dítě rozmazlovat. Kde už jsou ovšem hranice, přes které by ani ta nejúžasnější babička neměla zajít?

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Mít babičku je teoreticky výhra. Mít babičky dvě a někdy i více, je teoretický jackpot. A proč ta teorie? Protože v praxi může být babička spíš průšvih než milující, starostlivá, rozumná a zkušená žena, která by vzhledem ke svému věku už měla být nad věcí a užívat si fakt, že vnoučata jsou hlavně pro potěšení...

Tumáš perníček...
Na dodržování rozumných zásad zdravého stravování u malého dítěte není nic špatného. Obzvlášť pokud má váš potomek problémy s nadváhou nebo z jiných zdravotních důvodů musí dodržovat určitý stravovací styl, je nutné, aby tak činil i v době, kdy nebude s vámi, ale s babičkou. A tady se objevuje jedna z nejčastějších třecích ploch mezi vámi a vaší matkou či tchyní, obzvlášť pokud vaříte moderní odlehčenou kuchyni a děti dostávají čokoládu na příděl. Některé babičky obdobnou situaci chápou tak, že malý budulínek má doma vojnu jako řemen. To, že trpí nadváhou, komentují slovy, jak brouček dobře vypadá, nad tím, že určité věci nemůže jíst ze zdravotních důvodů,  mávnou rukou s poznámkou, že doktoři nevědí, co by si vymysleli. Je vám tato situace povědomá? Pokud vás babička nenavštěvuje jednou za rok, ale dochází pravidelně, navíc ráda hlídá děti i u sebe doma, kde jim vaří poctivou českou kuchyni sestávající se z knedlíků, vepřové, sladkých a smažených jídel, měla byste důrazně zasáhnout a vysvětlit jí všechna možná rizika jejího počínání. Jestliže se k tomuto problému postavíte rozumně, babička pochopí, že tak trochu usiluje vnoučkovi o život, takže místo pytlíků bonbonů mu začne raději nosit ovoce a pořídí si kuchařku zdravých jídel. 

« předchozí strana 1 2 3 4

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Kolekce White Sage

Dominiku Býmovou zná většina lidí jako půvabnou servírku Romanu ze seriálu Most! více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Tajemství vůní

Zavřete oči a vybavte si nějakou příjemnou vzpomínku se vším všudy. více

TOP CESTOVÁNÍ

Villa Memories

Zážitky, společně strávený čas, radost a odpočinek - to jsou základní ingredience každého více

TOP GURMÁN

Růžové víno

Romantika a víno k sobě zkrátka patří. A jak lépe zahájit květen pod více

TOP SPOLEČNOST

Divadlo Viola

Atraktivní výstavní program v předsálí legendárního Divadla Viola na Národní třídě více

Perfektně uklizeno

Prázdninový režim pomalu končí. Vaše rodina se vrací zpět více

V souladu s přírodou

Citlivá dětská kůže vyžaduje zvláštní pozornost a péči. více

Ústní voda Herbadent

Klíčové pro zdraví zubů, dásní a celé dutiny ústní je primárně správné čištění zubů, více