Když babičky zlobí

Text: Prima Žena
20. října 2018 | 09:00

Babičky zastávají v životě dětí významnou roli. Na rozdíl od rodičů mohou dítě rozmazlovat. Kde už jsou ovšem hranice, přes které by ani ta nejúžasnější babička neměla zajít?

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Mít babičku je teoreticky výhra. Mít babičky dvě a někdy i více, je teoretický jackpot. A proč ta teorie? Protože v praxi může být babička spíš průšvih než milující, starostlivá, rozumná a zkušená žena, která by vzhledem ke svému věku už měla být nad věcí a užívat si fakt, že vnoučata jsou hlavně pro potěšení...

Tumáš perníček...
Na dodržování rozumných zásad zdravého stravování u malého dítěte není nic špatného. Obzvlášť pokud má váš potomek problémy s nadváhou nebo z jiných zdravotních důvodů musí dodržovat určitý stravovací styl, je nutné, aby tak činil i v době, kdy nebude s vámi, ale s babičkou. A tady se objevuje jedna z nejčastějších třecích ploch mezi vámi a vaší matkou či tchyní, obzvlášť pokud vaříte moderní odlehčenou kuchyni a děti dostávají čokoládu na příděl. Některé babičky obdobnou situaci chápou tak, že malý budulínek má doma vojnu jako řemen. To, že trpí nadváhou, komentují slovy, jak brouček dobře vypadá, nad tím, že určité věci nemůže jíst ze zdravotních důvodů,  mávnou rukou s poznámkou, že doktoři nevědí, co by si vymysleli. Je vám tato situace povědomá? Pokud vás babička nenavštěvuje jednou za rok, ale dochází pravidelně, navíc ráda hlídá děti i u sebe doma, kde jim vaří poctivou českou kuchyni sestávající se z knedlíků, vepřové, sladkých a smažených jídel, měla byste důrazně zasáhnout a vysvětlit jí všechna možná rizika jejího počínání. Jestliže se k tomuto problému postavíte rozumně, babička pochopí, že tak trochu usiluje vnoučkovi o život, takže místo pytlíků bonbonů mu začne raději nosit ovoce a pořídí si kuchařku zdravých jídel. 

« předchozí strana 1 2 3 4

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Odvážné barvy

Mezi drobná tajemství skrývající se v šatníku moderní ženy už několik let více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Výživné oleje

Nejrůznější vzácné oleje jsou důležitou součástí péče o krásu prověřenou více

TOP CESTOVÁNÍ

Zimní dovolená

Maximálně vyladěnou zimní dovolenou si užijete v moderně vybaveném areálu více

TOP GURMÁN

Mixitella od Mixit

Hoď tam kupu oříšků, pořádnou hrst čokolády a rozmixuj. více

TOP SPOLEČNOST

Ženy v běhu

Ženy v běhu je název nové komedie, která přináší příběh čtyř žen více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Perfektně uklizeno

Prázdninový režim pomalu končí. Vaše rodina se vrací zpět více

Waterdrop

Odložte ponožky a kosmetiku na jinou příležitost a dejte letos přednost více