Kolik dětí je tak akorát

Text: Prima Žena
24. května 2018 | 15:00

Říká se, že jedno dítě, žádné dítě. Za optimální počet se považují děti dvě a na rodiny s více dětmi dnes tak trochu koukáme jako na exoty, i když mít víc dětí bylo dříve zcela normální. Kolik dětí vůbec mohou objektivně zvládnout jedni rodiče…

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Někomu stačí jedno dítě, další jich touží mít hejno. Proč ne. Pravdou ale je, že více potomků vyžaduje určitou operativnost, nadhled, schopnost dodržovat pevný řád, smysl pro spravedlnost a spoustu dalších dovedností, které se vám jako matce více dětí budou hodit.

Všem stejně
Děti jsou velmi vnímavé a některé rovněž citlivé na pozornost, kterou projevíte jejich sourozencům. Jestli obejmete jedno, měla byste obejmout i druhé, třetí, čtvrté…, i když to jedno jste třeba momentálně objala proto, že bylo smutné, nemocné nebo řešilo nějaký problém, takže jste ho chtěla povzbudit. Obzvlášť malé děti pečlivě přepočítávají bonbóny, sušenky nebo dárky, které od vás dostanou. Můžete je vychovávat sebelépe, přesto v nich začne hlodat červík pochybností, když zjistí, že brácha se ségrou dostali o dárek navíc. A je úplně jedno, že ten jejich stál mnohem víc peněz než dárky sourozenců. V dětské hlavičce pak začne strašit myšlenka, že ty ostatní má asi maminka raději než jeho či ji. A vymluvit malému prckovi, že to je úplně jinak, to chce hodně řečnického umu.

Plánování
Nejspíš znáte film Pelíšky a scénu, kdy Miroslav Donutil připravuje na rodinnou nástěnku rozpis „zaměstnání“. Celý výstup sice působí směšně, nicméně obdobnou nástěnku či jakýkoli jiný seznam každodenních činností oceníte zejména se třemi a více dětmi, protože budete nejenom vědět, kde se každý potomek nachází, ale také lépe naplánujete logistiku vyzvedávání ze školky či školy, doprovodu nebo převozu na kroužky a podobně. Od tří dětí výš také budete nejspíš muset do programu zařadit pomoc babiček, tetiček, hodných kamarádek nebo paní na hlídání, protože zákon schválnosti je neúprosný. Tři děti s požadavkem být ve stejném časovém bodě každé na opačném konci města je úkol hodný lucifera, který by to, jak víme, zvládnul. Jenže nežijeme v pohádce, takže nezbude nic jiného než zaměstnat další ochotné jedince, kteří se s vámi o tyto povinnosti podělí.

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Kolekce Reserved

Nejnovější denim kolekce značky Reserved se veze na vlně melancholie více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Jaro - léto 2019

Směr jih Francie, kde novodobé mořské víly pózují na zlatavých skalách více

TOP GURMÁN

Luštěniny jako salát

Luštěniny jsou zdravé a měli bychom je alespoň jedenkrát týdně zařazovat více

TOP SPOLEČNOST

Divadelní romantika

Úspěšná divadelní představení se nemusí nutně pojit pouze s velkými scénami. více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Polévka je grunt

„Polévka je grunt a maso je špunt,“ také jste to od babičky slýchali? více