Maminky na studiích

Text: Prima Žena
14. dubna 2010 | 16:04

Určitě nám dají všechny manažerky za pravdu, že na rodičovské dovolené se sice nenudí, ale zároveň profesně zakrní. Společností jsou jim děti, manžel či sousedka při procházce s kočárkem. Je pořád co dělat, ale k těmto úkonům není zapotřebí využívat pracovní návyky. Proto zpětný návrat do pracovního procesu je celkem náročný a z dlouhodobého pohledu je jejich kariéra více ohrožena.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Je dobré se již na začátku mateřské dovolené zamyslit, co se dá v tomto směru podniknout. Některá mateřská centra zprostředkovávají školení a kurzy „Jak si najít práci, Plynulý návrat do pracovního procesu po mateřské dovolené, Jak připravit CV“ atd.

Tyto školení stojí relativně málo peněz a jsou velmi účinná, hlavně však pro nezkušené maminky-manažerky. Jak ale skloubit rodičovskou dovolenou se svým profesním růstem? Možností je udržet si a rozšířit schopnosti a znalosti v oblasti managementu.

Studium v oblasti managementu na rodičovské dovolené totiž umožňuje nejen zvyšovat si kvalifikaci, ale uvědomit si plně svůj budoucí manažerský potenciál a výrazně zvýšit šanci na úspěšný návrat na trh práce.

Prestižní titul

Zde je možné nalézt několik univerzit, udělujících ve většině případů prestižní titul MBA a které o managementu rády vše naučí. Tedy za předpokladu, že maminky zaplatí školné mnohdy až několikasettisícové. Je jasné, že maminky při současné výši příspěvku na rodičovskou dovolenou nemají dostatek financí.

Tyto nabídky zahraničních universit také u některých ztroskotávají na potřebě zvládat učivo v anglickém jazyce, ale hlavně na nedostatku času. Maminky se totiž nemůžou pravidelně uvolňovat k návštěvě vzdělávací instituce.

Málokterá maminka může dojíždět desítky kilometrů a trávit večery a víkendy s učebnicemi místo s rodinou. Pokud k tomu přičteme nutnou přípravu, nezbýval by jim prakticky žádný čas.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Kara Trutnov

Česká značka Kara Trutnov představuje na letošní jaro a léto kolekci spolupráci více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Revoluční implantáty

Některé ženy příroda v oblasti dekoltu neobdařila, jiné nejsou spokojeny s tvarem více

TOP CESTOVÁNÍ

Lázně Lednice

Toužíte zažít něco výjimečného? Vydejte se do Lázní Lednice do hotelu Perla více

TOP GURMÁN

Tapiokové dezerty

Tapioka je škrob získaný z rostliny manioku, který používali pro jeho blahodárné účinky více

TOP SPOLEČNOST

Výstava Lepolero

Interaktivní výstava, která zavede děti do světa fantazií ukrývajících se v leporelech. více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Polévka je grunt

„Polévka je grunt a maso je špunt,“ také jste to od babičky slýchali? více