Muži ze second handu

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Hon za dokonalostí?
Nepotřebujete ani jemu, ani sobě dokazovat, že váš vztah bude lepší. Chodit nebo žít s rozvedeným mužem totiž někdy svádí k tomu bojovat s pomyslnou konkurencí v podobě exmanželky a snažit se být automaticky ve všem lepší, aby se minulost neopakovala. Spíš než křečovité vyvařování, nažehlování, obskakování, ustupování ve sporech a konejšení ega se vám ale vyplatí být sama sebou, nechat vztah žít vlastním životem a stavět něco, co skutečně chcete. Protože stát se „stepfordskou paničkou“ ještě žádnou z nás šťastnou neučinilo.

Každému, co jeho jest
Ať byl jeho rozvod sebebolestivější, nesmí se vám stávat, že byste pykala za chyby jeho exmanželky. Jak by se vám to mohlo přihodit? Pokud v dotyčném muži vyvolala například žárlivost svými nevěrami, nemělo by se vám stávat, že budete teď vy stíhaná a hlídaná jako v nejpřísnější věznici. Nemusíte se nikdy nikomu zpovídat, co děláte ve svém volném čase, na který máte právo v každém vztahu! A on musí pochopit, že vy nejste jeho bývalá žena a že mezi vás patří především důvěra. Jen na té se dá stavět.

Nikdo není bez viny
Určitě dejte ruce pryč od rozvedeného muže, jenž věčně opakuje, že to, co se stalo, nebyla jeho chyba. Že jen bezmocně sledoval, jak mu žena zahýbá? To byste si klidně mohla myslet, že je to slaboch, neumí si udržet ženskou, a navíc že nebýt exmanželčiny nevěry, on by s ní klidně byl dál! Že on se snažil, ale ona ho vytrvale odmítala? To by ukazovalo, že nedokáže uznat, že něco skončilo a racionálně vyhodnocovat situace. Naznačuje snad, že on by snesl manželce modré z nebe, ale ona to, mrcha, neoceňovala? Jednoznačný příslib dětinskosti, tendence se upínat na druhé. A vy nic z toho ve svém vztahu nepotřebujete!

1 2 3 4

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Praktický kufr

Chystáte se na dovolenou do teplých krajin? Tak to se Vám jistě budou hodit více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Skupinové cvičení

Když se v roce 1989 zvedla opona, za kterou už téměř 15 let běžel aerobik, mnoho více

TOP CESTOVÁNÍ

Dolní Morava

Vyrazte za sněhovou nadílkou na Dolní Moravu. Nezáleží na tom, jestli jste vášniví lyžaři více

TOP GURMÁN

Palačinky

Také často přemýšlíte, jak zpestřit snídani, večeři, nebo co vzít s sebou na výlet více

TOP SPOLEČNOST

Šlitr Šlitr Šlitr

Výtvarnou tvorbu Jiřího Šlitra připomene výstava a unikátní kniha jeho kreseb více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Desinfekce pračky

Už máte dost toho zašedlého a nepěkně vonícího prádla? Chcete z pračky místo více