Muži ze second handu

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Hon za dokonalostí?
Nepotřebujete ani jemu, ani sobě dokazovat, že váš vztah bude lepší. Chodit nebo žít s rozvedeným mužem totiž někdy svádí k tomu bojovat s pomyslnou konkurencí v podobě exmanželky a snažit se být automaticky ve všem lepší, aby se minulost neopakovala. Spíš než křečovité vyvařování, nažehlování, obskakování, ustupování ve sporech a konejšení ega se vám ale vyplatí být sama sebou, nechat vztah žít vlastním životem a stavět něco, co skutečně chcete. Protože stát se „stepfordskou paničkou“ ještě žádnou z nás šťastnou neučinilo.

Každému, co jeho jest
Ať byl jeho rozvod sebebolestivější, nesmí se vám stávat, že byste pykala za chyby jeho exmanželky. Jak by se vám to mohlo přihodit? Pokud v dotyčném muži vyvolala například žárlivost svými nevěrami, nemělo by se vám stávat, že budete teď vy stíhaná a hlídaná jako v nejpřísnější věznici. Nemusíte se nikdy nikomu zpovídat, co děláte ve svém volném čase, na který máte právo v každém vztahu! A on musí pochopit, že vy nejste jeho bývalá žena a že mezi vás patří především důvěra. Jen na té se dá stavět.

Nikdo není bez viny
Určitě dejte ruce pryč od rozvedeného muže, jenž věčně opakuje, že to, co se stalo, nebyla jeho chyba. Že jen bezmocně sledoval, jak mu žena zahýbá? To byste si klidně mohla myslet, že je to slaboch, neumí si udržet ženskou, a navíc že nebýt exmanželčiny nevěry, on by s ní klidně byl dál! Že on se snažil, ale ona ho vytrvale odmítala? To by ukazovalo, že nedokáže uznat, že něco skončilo a racionálně vyhodnocovat situace. Naznačuje snad, že on by snesl manželce modré z nebe, ale ona to, mrcha, neoceňovala? Jednoznačný příslib dětinskosti, tendence se upínat na druhé. A vy nic z toho ve svém vztahu nepotřebujete!

1 2 3 4

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Mekka šperkařů

Jedinečný šperk vznikne tehdy, když jsou splněny dvě podmínky – zlatník více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Prevence pro oči

První věc, kterou ráno po probuzení uděláme je, že otevřeme oči. Celý den nám více

TOP CESTOVÁNÍ

Orfeova lyra

Každý z nás je jiný a někdo rád poznává nová místa a jiný se rád vrací tam, více

TOP GURMÁN

Tvarohový koláč

Máte doma přebytky ovoce a nestíháte je jíst? Co takhle si jeho lahodnou chuť více

TOP SPOLEČNOST

Toy story 4

Česká kina zase ovládnou hračky. Slavnostní premiéru nového pokračování oblíbeného více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Růžové víno

Léto je neodmyslitelně spojené se svěžími růžovými víny vládnoucími sezóně od jara a více