Nevěra může vztah i zdravě posílit

Text: Prima Žena
3. července 2020 | 09:00

Jedním z nejčastějších důvodů rozchodu bývá nevěra. Pro mnohé ženy i muže je nevěra nemožná překonat a díky ní mnohdy končí i dlouhodobé vztahy. Ano, nevěra bolí a často již kvůli ní pak nelze ve vztahu pokračovat. Ale ne, vždy musí nevěra znamenat definitivní konec. Umění je i odpustit a „pohnout“ se dál a zachovat jinak fungující vztah. Obzvláště, když v něm jsou děti.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Bohužel nevěra často patří k dlouhodobým vztahům. Podle statistik bývá ve vztahu alespoň jednou za život nevěrných 60 % mužů a 40 % žen. Nevěra má velké množství důvodů. Každý vztah je naprosto originální a unikátní, a proto i důvod k nevěře může mít tisíce podob. Od neschopnosti či neochotě žít monogamně až po to, kdy nevěrou řeší partneři nějaké své nenaplněné potřeby, frustrace či nespokojenost ve svém vztahu po sexuální stránce i citové.

Je důležité o vztah bojovat?
Mnohdy je vztah i bez nevěry v troskách a pro partnery je lepší se rozejít a najít si lepe fungující vztah.  Často ale může být nevěra jen nepříjemnou epizodou jinak fungujícího vztahu. A i když to je ze začátku náročné, je lepší vztah neukončovat. „Za vztah stojí bojovat především tehdy, když spolu mají partneři děti a zároveň si rozumí, vzájemně se respektují, mají podobné hodnoty a do budoucna se dokáží dívat stejným směrem. V situaci, kdy pár řeší nevěru, je velmi dobré vyhledat párového terapeuta, aby se vztah zbytečně nerozpadnul. Párový terapeut pomůže v takové situaci porozumět důvodům, proč se vztah do této fáze dostal a může také pomoci přenastavit to, co ve vztahu nefunguje,“ říká terapeutka Lenka Matoušová ze Servisu vztahů, která patří pod obecně prospěšnou společnost Women for Women.

Často ale nevěra končí definitivním rozhodem. Například pokud ji jeden z partnerů nedokáže překonat.  Může znamenat konec například i v situaci, pokud už partneři jednou nevěru překonali, dohodli se na věrnosti, znovu vybudovali důvěru a partner či partnerka opětovně dohodu porušili.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Obuv Schu‘zz

Přemýšlíte nad vhodnou obuví do horkých letních dnů? Novinka na českém trhu více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Šampony Tierra Verde

Česko-slovenský výrobce ekodrogerie, TIERRA VERDE, vyslyšel přání svých zákazníků více

TOP CESTOVÁNÍ

Vitamin C

S příchodem letních dovolených se postupně znovu začal zvyšovat počet více

TOP GURMÁN

Křupejte bez výčitek

Ochutnáte jeden, a musíte spořádat celé balení. Chipsy – symbol nezdravého jídla více

TOP SPOLEČNOST

Letní scéna Harfa

Terasy Harfa, nový multifunkční prostor na střeše Galerie Harfa v Praze – Libni, více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Diamantový příběh

Gabriela Dědičová pracuje v oboru DIAMANTŮ přes 10 let. Svoji kariéru začínala více

Jak přežít rozvod

Máte za sebou rozvod? Pak jste právě ukončili jednu důležitou etapu. více