Nevěra v on-line světe

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Proč se lidé pouštějí do on-line intimit
 Proč někoho tolik baví flirtování na internetu, i když to může jeho protějšku ublížit? To je otázka, která asi napadne každého. Možností je několik:
-  Nevěrníci si neuvědomují, že ubližují. Pro některé lidi je to tak neškodná aktivita, že je ani nenapadne, že by to mohlo partnerovi vadit.
-  Je to trest, kdy to partner dělá zcela záměrně. Ví, že vyvolá žárlivost, a chce svoji partnerku za něco potrestat.
-  Zvyšují si sebevědomí. Internet je místo, kde můžete být kýmkoli. Nečelíte skutečnému světu, takže je snadnější být odvážný. Víc flirtovat, hýřit dvojsmysly a podobně. A sebemenší úspěch (třeba jen lajk od někoho přitažlivého) okamžitě zvedne sebejistotu. Je to berlička, která dodává pocit přitažlivosti, možná vnáší do života oheň, který v partnerském stereotypu chybí. Ale je to nezdravá berlička. Protože tři čtvrtiny respondentů zahraničních výzkumů potvrdily, že výsledkem těchto forem kybersexu byla nakonec i nevěra v reálném světě!

Kybernevěra ničí vztahy
Pokud na to jeden z páru přijde, může to v něm nastartovat nedůvěru, pochybnosti o sobě, o vztahu. A už i malý červík v hlavě může způsobit nepohodu. Taková forma nevěry nemusí mít až tak fatální následky jako ta reálná, ale rozhodně může vztah postupně oslabovat, vnést do něj nejistotu i nezájem. A vztah se může pomalu, ale jistě začít hroutit jako domeček z karet, dostáváte se do rozjetého vlaku, z něhož se těžko vystupuje. Partner „dovádí“ na internetu , vy žárlíte, pociťujete nejistotu. To se projeví na vaší náladě – jste podrážděná, nervózní, protivná. Doma je pak dusno a partner o to víc utíká před houstnoucí atmosférou do virtuálního světa sociálních sítí, seznamek a chatů. Pokud se vás něco takového týká, rozhodně to v sobě neduste – partner totiž skutečně nemusí tušit, že vám to vadí. Na rovinu mu řekněte, že vám to není příjemné, není vám z toho nejlíp. Vyslovte své pochybnosti a mluvte spolu o nich. Mávnout rukou se nemusí vyplatit. Mnohdy vážně stačí jen jeden upřímný rozhovor a partner s flirtováním po síti přestane. Dojde mu, že vám tím ubližuje, a protože mu na vás záleží, nebude v tom pokračovat. Někteří to samozřejmě odkývají a pokračují v tom dál. Ale pak už je na vás, jak se k tomu postavíte, co pro vás je či není snesitelné. Každopádně situace, kdy člověk zjistí, že partner kouká na internetu na svlékající se ženu nebo že vzdychá u erotického chatu, je zdrcující. Tisíckrát si můžeme říct, že jde o neškodnou zábavu, ale takové zjištění o člověku, se kterým žijeme, zůstane v hlavě navždy.

1 2 3 4

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Kabelky Elega

První je exkluzivní, velice elegantní, nadčasová a podtrhne krásu každé ženy. více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Oteklé nohy

Znáte to. Po celém dni na nohách přijdete domů a máte nohy těžké a oteklé více

TOP CESTOVÁNÍ

Zajímavosti Egypta

Po Tunisku, Dominikánské republice, Maledivách a Zanzibaru se českým turistům více

TOP GURMÁN

Podzimní polévky

Přišel podzim a s tím, jak stromy shazují listí, my oblékáme čím dál více vrstev. více

TOP SPOLEČNOST

Lucie Benešová

Kdo ji zná, ví, že tato herečka a představitelka Rózy ze seriálu Slunečná více

Lékárnička na cesty

Dovolená, prázdniny a cestování patří odjakživa k sobě. Přestože to letos více

Krásná dlažba

Prostory jako je terasa či zahrada nejenže dotvářejí vzhled našeho domu více

Jak přežít rozvod

Máte za sebou rozvod? Pak jste právě ukončili jednu důležitou etapu. více