Partnerská krize

Text: Prima Žena
11. června 2020 | 09:00

Krize ve vztahu může potkat každý pár. Je to přirozená fáze ve vývoji vztahu. Někteří ji vnímají jako důvod k co nejrychlejšímu k rozchodu, jiní jako impulz ke změně. Je jen na vás a vašem partnerovi, jak k této etapě přistoupíte. Pokud partnerskou krizi chcete překonat bez úhony, musíte s partnerem především komunikovat, pracovat na zlepšení a změně. Protože jen tak můžete váš vztah posunout dále.

mojra_PZ.jpg mojra_1_PZ.jpg mojra_2_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Odcizení, stereotyp, nevěra
Příčinou krize může být ve své podstatě cokoliv. Ať už jsou to velké životní změny jako narození dítěte, stavba domu, ztráta zaměstnání nebo nedostatek sexu, špatná komunikace, stereotyp, odcizení, nevěra... S přibývajícím věkem se vztah přirozeně mění, s partnerem dozráváte, bilancujete a přehodnocujete.

Jak překonat partnerskou krizi
Zkuste si zachovat určitý odstup a nadhled. Utřiďte si myšlenky, pojmenujte problém a přemýšlejte o tom, jak jej můžete vyřešit. Ne sami, ale společně s partnerem. Protože na vztah jsou vždy potřeba dva a stejně tak na řešení krize. Promluvte si s partnerem, hledejte kompromisy a ujasněte si plány a cíle do budoucna. Můžete si také promluvit s někým blízkým, nebo vyhledat pomoc odborníka – psychologa.

Partnerská poradna online
Pokud se rozhodnete pro párovou terapii, nemusíte za ní složitě cestovat. Online psychologická poradna Mojra.cz nabízí konzultace z pohodlí vašeho domova formou video hovoru přes Skype, WhatsApp, Viber, telefon nebo poradenství přes email.  Výhodou jsou také krátké objednací lhůty (reálně do hodiny od objednání) a velký výběr termínů nejen v pracovní dny, ale i o víkendu – ráno, odpoledne i večer. Terapie je možná také ve více jazycích, tedy nejen v českém a slovenském, ale i v polském, anglickém, německém nebo španělském jazyce.

Neodkládejte řešení problému na později a objednejte si konzultaci s některým z 15 psychologů online psychologické poradny Mojra.cz. Stačí vyplnit jednoduchý objednávkový formulář na stránkách www.mojra.cz
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Plavky léta

Léto klepe na dveře a ať už jej letos trávit doma na zahradě nebo u rybníka, více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Dokonalé čistění

Při sportu je lepší zapomenout na make-up a zaměřit se hlavně na dokonalé více

TOP SPOLEČNOST

Stezka Krkonoše

Přes 1 500 metrů dlouhá Stezka korunami stromů Krkonoše na okraji Janských Lázních více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více