Práce na alternativní úvazek

Text: Prima Žena
25. ledna 2018 | 15:00

Co si budeme povídat, mateřství a kariéra jsou stále dvě veličiny, které se daří úspěšně skloubit jen výjimečně. Odpovědí na tento problém mohou být alternativní pracovní úvazky, které v zahraničí bez problémů fungují a zaměstnávají velké procento žen s dětmi v předškolním věku.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Možná, že právě vy jste na rodičovské se dvěma malými dětmi. Rodinu jste chtěla, děti milujete, ale současně se nechcete vzdát svojí práce nebo podnikání, ať už z finančních důvodů nebo proto, že vás práce baví, nebo si nemůžete dovolit ztratit kontakt a přehled v oboru, anebo je vaše podnikání něco jako třetí dítě, které žije a funguje právě díky vaší péči a času, který mu věnujete.

Jak tedy skloubit mateřství a kariéru? Příběhy žen, které souběžně zvládly obojí, jsou důkazem, že to jde. Ovšem abyste se prosadila, musíte být neústupná a vybojovat si svoje místo na slunci.  Možná budete průkopnicí, až se budete snažit ve firmě uvést do praxe lepší podmínky pro slaďování osobního a pracovního života. Musíte si uvědomit, že žijete jen jeden život a nemůžete jej rozdělovat na soukromý a pracovní. Pocit spokojenosti a úspěchu budete mít, jen když se vám bude dařit ve všech oblastech.

Prosaďte si svoje
Připravte se na to, že si o vše možná budete muset říct a přesvědčit vedení ke změnám. Ale chce-li se dnes po zaměstnancích, aby byli vůči firmě flexibilní, měla by taková být i firma. Z principu přece nemůže chtít po svých lidech něco, co sama nedělá a v čem nejde příkladem. Přeberte plně odpovědnost za svůj úspěch. Možná budete z počátku jediná žena ve firmě, která má doma malé děti, ale zvládnete-li zavést flexibilní úvazky do vaší společnosti, stanete se respektovanou osobou a pak už uplatníte téměř cokoli. Existují ženy, které se díky chůvě nebo manželovi a babičkám vrátily do zaměstnání hned po šestinedělí a bez problémů pracovaly dál. Je nepopiratelné, ale málo se o tom mluví, že pracující ženy s dětmi mají lepší sebedisciplínu, perfektně zvládnutý time management a pracují efektivně, protože si dobře uvědomují hodnotu každé minuty, kterou mají. Jsou dobře psychicky odolné, protože skloubením rodiny a práce žijí v lepší rovnováze a harmonii než ženy, které se točí jen kolem dětí, nebo naopak ty, které kromě zaměstnání nemají jinou zodpovědnost. Pracující maminky si chodí do práce odpočinout od dětí a domů zase od práce, protože, jak sama dobře víte, péče a výchova dětí není snadná věc.

« předchozí strana 1 2 3 4

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Podpadky jsou in

„Nevím, kdo vynalezl vysoké podpatky, ale všechny ženy mu hodně dluží,“ více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Bioaroma

Přírodní, ručně a s láskou vyráběná kosmetika Bioaroma přináší praktickou více

TOP CESTOVÁNÍ

Interaktivní výstava

Chcete děti pořádně zabavit, unavit a zároveň byste rádi, aby se i něco zajímavého více

TOP GURMÁN

Výrazný sýr

Recept na tento čedar vymyslela v roce 1861 jistá Ivy Clothier. více

TOP SPOLEČNOST

RockOpera Praha

RockOpera Praha připravuje adaptaci slavného románu Mary Shelleyové Frankenstein. více

Perfektně uklizeno

Prázdninový režim pomalu končí. Vaše rodina se vrací zpět více

V souladu s přírodou

Citlivá dětská kůže vyžaduje zvláštní pozornost a péči. více

Novinka od Lenova

Ochladilo se, napadl první sníh, na náměstích se po roce znovu objevilo spoustu více